Цркви, тврдини и споменици

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.175
Поени од реакции
16.612
Значи вака слиакта е сликана од мене сега пред некој сат досадно ми беше па реков да ги 'подгибнам' звездите на фотошоп и го добив ова :))

VRV by DeviAngelMKD, on Flickr​
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
Значи вака слиакта е сликана од мене сега пред некој сат досадно ми беше па реков да ги 'подгибнам' звездите на фотошоп и го добив ова :))

VRV by DeviAngelMKD, on Flickr​

Небово е фејк. :)
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
да да, така напишав уште на почетокот :)

епа коа ја видов ја го немаше текстот :) премногу е очигледно, пошо острината на градот и острината на ѕвездите ти се разликува многу, плус небото има помалку ноис од остатокот од сликата, требало и тоа да го подсредиш, и трето, white balance, се разликуваат, требало небото да има поише портокалово, као шо ти доаѓа од доле.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.404
Picture 959.jpg sakam da vidam povece sliki od ova mesto (i poubavi)
ako ima nekoj neka gi stavi,ili ako gi ima nekade neka kaze. (izvini,nemam kirilica)
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Skopje, Republic of Macedonia ( new church ✝St. Constantine & Elena ✝ )| Скопје/Скопље, Р. Македонија ( нова црква ✝ Св. "Константин и Елена" ✝)
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Skopje, R. of Macedonia ( Church ☨ "Zlata Meglenska "- Saraj ☨)| Скопје/Скопље Р. Македонија ( црква ☨ "Света Злата Мегленска" ☨ во Сарај )​
Skopje, Republic of Macedonia ( ✞The United Methodist Church ✞)| Скопје/Скопље, Р. Македонија ( ✞ Евангелско-методистичка црква -Скопје ✞ )​
 

Kajgana Shop

На врв Bottom