Цркви, тврдини и споменици

Член од
13 октомври 2005
Мислења
525
Поени од реакции
47
Дали некој ќе може да ми посочи карта/google мапа со пат(оказ) како да стигнам до Лесновскиот Манастир? Знам дека е кај Пробиштип и дека е на 15км од него, ама точно каде се наоѓа не знам. Ви благодарам!
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Дали некој ќе може да ми посочи карта/google мапа со пат(оказ) како да стигнам до Лесновскиот Манастир? Знам дека е кај Пробиштип и дека е на 15км од него, ама точно каде се наоѓа не знам. Ви благодарам!
Линк од google maps, се оди кон Пробиштип, пред градот се врти лево. Манастирот е на влезот на селото.
Да не бидеме ептен оф топик, еве и некоја слика :)


 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.711
Поени од реакции
6.649
IMG_3565-titled.jpg

Имам и убави слики од Св. Јован Бигорски ама не ми се едитирани уште :D.
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
дел од фортификациите - Маркови Кули
 

Attachments

чкчк

Аргат
Член од
11 јануари 2012
Мислења
240
Поени од реакции
237
_DSC0249 2.JPG Свети Атанасиј во Ѓорче Петров.Изградена 2002 година.
(и малку претерав со хдр)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.184
Поени од реакции
34.407
И јас мислам дека си претерал со HDR... :pos:
Сигурен сум дека фотката ќе испаднела убава и без него...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom