Eddie_rebel
Поени од реакции
339

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • значи финтава е да не ставаш копирачки видеа за да може да ти овожможа повеќе од 15 мин ставање видео ,јас на едниот мој јутјуб канал имам изгледа повеќе можност од 15 минути да ставам пошо гледам кога прикачувам видеа пишува горе
  А
  Мала забуна: не е моја сликата, на интернет ја најдов. :(
  Eddie_rebel
  Eddie_rebel
  Аха, сега сфаќам. Дека сакав да си купам нешто такво поквалитетно, ама не можев да најдам. Не дека на обичните од 100 денари функцијата им е различна ама мерак... :) Позз :)
  брат го виде клипот?
  Eddie_rebel
  Eddie_rebel
  Да, да ставив лајк и тоа двапати :)

  Супер е, сеа уште да биде работа :) Фала ти многу!

  Поздрав
  theMac3donian
  theMac3donian
  Ќе гледам уште еден да направам, така по графички ориентиран. Само голем проблем ми е редирањето (не ми функционира како што треба) и музика... многу тешко се наоѓа македонска музика со бунтовно-отпорничка тематика. :)
  (ццц нови кованици си правам) :)
  Поздрав.
  МнМ
  Брат, ќе биде готов клипот утре.
  Нешто ме зафркаваше рендирањето.
  Ако ви се допаѓа, ќе го праиме голем, ако не... нов. :)
  Ај од саботта натаму ќе можам.
  Туку има ли некоја офицјална слика за протестот? Колку сакаш да е долг клипот?

  п.с.
  Adobe After Effects не ми работи. Ќе мора со поедноставни програми да го правам.
  Поздрав.
  Ај од саботта натаму ќе можам.
  Туку има ли некоја офицјална слика за протестот? Колку сакаш да е долг клипот?

  п.с.
  Adobe After Effects не ми работи. Ќе мора со поедноставни програми да го правам.
  Поздрав.
  М
  За тоа собирањето на потписи деновиве ќе објавам на ерепаблик да видам заинтересираност инаку види ПП :)
  М
  Друже дај некои слики така по патриотски што имаш направено, ми треба за позадина на јутуб каналот.
  Или дај барем некоја со добри бои што е нашето сонце од Кутлеш. старото знаме.
  Eddie_rebel
  Eddie_rebel
  За отворање тема не е проблем ама за печатење на маички е проблем :)

  Мислам дека од сликата на Гоце што е нема да можеш да си ја испечатиш на маичка.

  Премала резолуција е, ако ја печатиш дома (треба барем 300 dpi). А ако ти е во план да ти печатат во печатница знам дека бараат векторски слики што одзема малку повеќе време за правење и е сложено пошто е работа од нула.
  Eddie_rebel
  Eddie_rebel
  Имав таква слична идеја но не за маички туку за патриотски беџови. Една фирма ги правеше за 30-40 денари парче. Мислев да си порачам неколку, само чекам прво тие што порачале да ме информираат дали се квалитетни :)

  За поголема нарачка, пример ако се организира некако и се пријават повеќе кајганџии веројатно и би било поевтино.
  М
  Мартин`
  И со беџовите и со маичките е супер идеа, можеш и тоа да го сториш верувам ќе има заинтересирани :)

  Инаку за маичките.. продолжи да правиш ако можеш само во малце поголем формат.. битна е идејата, за комплетна реализација ќе го средат некои фотошоп професионалци што повеќе се разбираат.

  Мене побитна ми е идејата, а на Бадијала форум пример некаде ќе ми ја средат.
  Заебанција е ама е интересно што имаме дипломатски односи со Северна Кореја а со Јужна Кореја не ! Така да ако не ти одзема многу време може да направиш една слика и за Северна Кореја :)
  М
  Другар едно прашање ти по се разбираш.. може едно видео да се префрли на друг акаунт на јутуб ?
  Пример од мој стар на нов ама да останат views без одново да го аплоадирам ?
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom