Eddie_rebel
Последна активност:
27 јули 2016
Член од:
18 јануари 2009
Мислења:
1.407
Допаѓања:
336
Поени од трофеи:
130

Сподели преку:

Eddie_rebel

Последна активност:
27 јули 2016
  1. MARCELLO
   MARCELLO
   значи финтава е да не ставаш копирачки видеа за да може да ти овожможа повеќе од 15 мин ставање видео ,јас на едниот мој јутјуб канал имам изгледа повеќе можност од 15 минути да ставам пошо гледам кога прикачувам видеа пишува горе
  2. Антоние
   Антоние
   Мала забуна: не е моја сликата, на интернет ја најдов. :(
   1. Eddie_rebel
    Eddie_rebel
    Аха, сега сфаќам. Дека сакав да си купам нешто такво поквалитетно, ама не можев да најдам. Не дека на обичните од 100 денари функцијата им е различна ама мерак... :) Позз :)
    8 ноември 2011
  3. Tetro
   1. Eddie_rebel
    Eddie_rebel
    Го нема статерот :/
    11 септември 2011
   2. Tetro
    Tetro
    Го нема, оти никогаш не бил во промет изгледа.
    11 септември 2011
  4. theMac3donian
   theMac3donian
   брат го виде клипот?
   1. Eddie_rebel
    Eddie_rebel
    Да, да ставив лајк и тоа двапати :)

    Супер е, сеа уште да биде работа :) Фала ти многу!

    Поздрав
    19 август 2011
   2. theMac3donian
    theMac3donian
    Ќе гледам уште еден да направам, така по графички ориентиран. Само голем проблем ми е редирањето (не ми функционира како што треба) и музика... многу тешко се наоѓа македонска музика со бунтовно-отпорничка тематика. :)
    (ццц нови кованици си правам) :)
    Поздрав.
    МнМ
    19 август 2011
  5. theMac3donian
   theMac3donian
   Брат, ќе биде готов клипот утре.
   Нешто ме зафркаваше рендирањето.
   Ако ви се допаѓа, ќе го праиме голем, ако не... нов. :)
   1. На Eddie_rebel му/ѝ се допаѓа ова.
  6. theMac3donian
   theMac3donian
   Ај од саботта натаму ќе можам.
   Туку има ли некоја офицјална слика за протестот? Колку сакаш да е долг клипот?

   п.с.
   Adobe After Effects не ми работи. Ќе мора со поедноставни програми да го правам.
   Поздрав.
   1. На Eddie_rebel му/ѝ се допаѓа ова.
   2. Eddie_rebel
    Eddie_rebel
    11 август 2011
   3. Eddie_rebel
    Eddie_rebel
    Ако треба ќе кажеш па ќе пробам да склопам нешто на PS (или да обработам нешто од претходно спомнатите слики) за потребите на клипот.

    Позз
    11 август 2011
  7. theMac3donian
   theMac3donian
   Ај од саботта натаму ќе можам.
   Туку има ли некоја офицјална слика за протестот? Колку сакаш да е долг клипот?

   п.с.
   Adobe After Effects не ми работи. Ќе мора со поедноставни програми да го правам.
   Поздрав.
  8. HITCH
   HITCH
   Ако може да си го најдеш мобилниот!!!
   1. Eddie_rebel
    Eddie_rebel
    го најдов :)
    30 јули 2011
  9. HITCH
   HITCH
   Зошто би се избришал?????
  10. Мартин`
   Мартин`
   За тоа собирањето на потписи деновиве ќе објавам на ерепаблик да видам заинтересираност инаку види ПП :)
  11. Мартин`
   Мартин`
   Друже дај некои слики така по патриотски што имаш направено, ми треба за позадина на јутуб каналот.
   Или дај барем некоја со добри бои што е нашето сонце од Кутлеш. старото знаме.
   1. Погледнете ги претходните коментари...
   2. Eddie_rebel
    Eddie_rebel
    За отворање тема не е проблем ама за печатење на маички е проблем :)

    Мислам дека од сликата на Гоце што е нема да можеш да си ја испечатиш на маичка.

    Премала резолуција е, ако ја печатиш дома (треба барем 300 dpi). А ако ти е во план да ти печатат во печатница знам дека бараат векторски слики што одзема малку повеќе време за правење и е сложено пошто е работа од нула.
    5 јули 2011
   3. Eddie_rebel
    Eddie_rebel
    Имав таква слична идеја но не за маички туку за патриотски беџови. Една фирма ги правеше за 30-40 денари парче. Мислев да си порачам неколку, само чекам прво тие што порачале да ме информираат дали се квалитетни :)

    За поголема нарачка, пример ако се организира некако и се пријават повеќе кајганџии веројатно и би било поевтино.
    5 јули 2011
   4. Мартин`
    Мартин`
    И со беџовите и со маичките е супер идеа, можеш и тоа да го сториш верувам ќе има заинтересирани :)

    Инаку за маичките.. продолжи да правиш ако можеш само во малце поголем формат.. битна е идејата, за комплетна реализација ќе го средат некои фотошоп професионалци што повеќе се разбираат.

    Мене побитна ми е идејата, а на Бадијала форум пример некаде ќе ми ја средат.
    5 јули 2011
  12. _Тони_
   _Тони_
   Заебанција е ама е интересно што имаме дипломатски односи со Северна Кореја а со Јужна Кореја не ! Така да ако не ти одзема многу време може да направиш една слика и за Северна Кореја :)
   1. Eddie_rebel
   2. Eddie_rebel
    Eddie_rebel
    Само не знам колку е коректно тоа "Северна Кореја" во услови кога тие се нарекуваат "Демкратска Народна Република Кореја" или така нешто :)

    А за тоа дека немаме дипломатски односи со Јужна Кореја, од странски извори имам слушнато дека нашето МНР одбива такви ако не се под уставното име. Нз, можеби не е точно а е изговор.
    1 јули 2011
  13. Мартин`
   Мартин`
   Океј фала.
  14. Мартин`
   Мартин`
   Другар едно прашање ти по се разбираш.. може едно видео да се префрли на друг акаунт на јутуб ?
   Пример од мој стар на нов ама да останат views без одново да го аплоадирам ?
  15. HITCH
   HITCH
   Морген јок :)
 • Вчитување...
 • Вчитување...