Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Си играл на изненаѓење Пантиќу, не ги лажи луѓето, признај си:pos:
Никогаш, јас само на зицери се кладам. На пример овер 20 пенали на Јувентус по сезона.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.922
Поени од реакции
24.563
Предобар трансфер за Јунајтед. Само ме интересира како ќе успее да ги вметне ВДБ, Погба и Бруно тројцата Солскјер.

 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Предобар трансфер за Јунајтед. Само ме интересира како ќе успее да ги вметне ВДБ, Погба и Бруно тројцата Солскјер.

Ќе го вметне Погба у друг тим :D
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.512
Предобар трансфер за Јунајтед. Само ме интересира како ќе успее да ги вметне ВДБ, Погба и Бруно тројцата Солскјер.

Додади ги на овие Матиќ,Фред,Мектоминај...
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.529
Поени од реакции
5.561
Само Пирло е прашалникот за следната сезона, се друго останува исто! Ако не љуфне сосема новиот менаџер на Јуве, Интер ќе биде првак само ако го доведе Меси. Машина се Јувентус, колку сакате буцкајте ги :toe:
Со овој состав,без продажба на Брозо и Шкриниар, Интер ако не донесе КЛАСА лев бек и Везњак за ротација ништо од титула. А и 9ка класична замена за Лукаку да одмори малце ќе е добредојдена. Вака и Меси да го земат џабе ќе биде... :)

Јуве пак ќе си земе ако не почнат озбилно да се засилуваат.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.262
Поени од реакции
7.263
Не бирам страна у фајтот, ама морате Јуве фанови да признаете од сите 9 шампионски тимови, последниот (актуелниот) е најлош.Се собраа секакви играчи, се донесе тренер што играше тапа фудбал и затоа се коментариве.Рабио го неам гледано, Ремзи кога беше здрав беше супер (не вонсериски).Дека може тимот на Јуве повеќе, и те како може.(со актуелните играчи)

Дополнително што Калчо фанови нема/не сакаат да сфатат, ПЛ фанови често мрчат и потценуваат Калчо тимови зошто интензитетот на играта во Италија е 3 пати послаб од ПЛ.Не значи и дека се полоши.
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.512
Со овој состав,без продажба на Брозо и Шкриниар, Интер ако не донесе КЛАСА лев бек и Везњак за ротација ништо од титула. А и 9ка класична замена за Лукаку да одмори малце ќе е добредојдена. Вака и Меси да го земат џабе ќе биде... :)

Јуве пак ќе си земе ако не почнат озбилно да се засилуваат.
Интер треба да шиткаат ако сакаат да земат играчи,така кажа Аусилио,се нема кеш.

Исто е и со Јуве јебига затоа опции во нападот се Суарез и Џеко,докажани играчи кои нема да коштаат многу, ко да не знаат Јуве дека има подобри опции пример Мбапе или Халанд ама пошто ова не е ФМ мора да се иде на реални опции.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Те разбирам тебе сосема и затоа кажав дека дебилни ми се споредби ама обострано и ти не смееш лесно да потцениш 17 годишњак што дава 20 гола во деби сезона.

Btw :icon_lol:

ist Mario a.k.a fraerot od Marino :D
Автоматски споено мислење:

Не планирам да ги споредувам по квалитет зошто како прво секогаш ми биле дебилни индивидуални споредби a како второ зошто Дибала е сува класа ама сам се местиш на пенал. Тој ГрЕнвуд што не знаеш кој е има повеќе голови од Дибала сезонава. За Игуаин страв ми е и да проверам :D
toj grinvud da ne osvoi slucajno MVP na PL sezonava ko Dibala so osvoi MPV na SA?
 
Последно уредено:
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.529
Поени од реакции
5.561
Интер треба да шиткаат ако сакаат да земат играчи,така кажа Аусилио,се нема кеш.

Исто е и со Јуве јебига затоа опции во нападот се Суарез и Џеко,докажани играчи кои нема да коштаат многу, ко да не знаат Јуве дека има подобри опции пример Мбапе или Халанд ама пошто ова не е ФМ мора да се иде на реални опции.
Јас никаде не кажав дека не треба да шитне ѓубрето, ама Лев бек е must buy. Минатата сезона фул бековите може и не коштаа титула. Во среден ред мора Гаљардини даси иде итн. Не дека иаме лош состав ама реален муабет правиме. Пари за 1 лев бек,класалев бек мора да најдат без да го оштетат костурот. Исто и ефтин ротационен во средниот ред.

Ранокија
Нианголан
Весино
Гаљардини
Жоа Марио
Асамоа
Перишич

Се тоа може и треба да се даде, од овие 7 играчи бар за 2 ќе се земат пари.

Јасно ни е на аите дека е криза но ти мора да најдеш решение, ова им е реално најдобрата шанса за титула у последниве 9 години. Коатур се има самонуште една дупка да се затвори без да се отворат нови.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.862
Поени од реакции
23.179
Ама и јас реков да го почекаме крајот на преодниот рок. Така почна муабетот. Може Јувентус Де Брујне да го земе во меѓувреме, па друг муабет ќе правиме. Јас само реков дека со моменталната екипа на Јувентус, и посебно со трансфери од типот на Суарез нема да ја освојат ни титулата во Калчото, а за ЛШ да не правиме муабет.
Ako Јуве со Дибала, Роналдо и Суарез не освои Калчо, кој би освоил?



Еве Игуаин го избркаа, сега ќе го доведат Санчез наместо него, кој е очигледен апгрејд, барем во обемот на стомакот.
Oд што напињаш по цел дн на свака можна тема на форумов ( секоја чест за слободното време) не знаеш више ни што пишуеш
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Предобар трансфер за Јунајтед. Само ме интересира како ќе успее да ги вметне ВДБ, Погба и Бруно тројцата Солскјер.

Мора некој да влага и од клупа. Бруно издиша последните натпревари а и една повреда не дели од враќање на Лингард или Переира во прв тим.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
ist Mario a.k.a fraerot od Marino :D
Автоматски споено мислење:


toj grinvud da ne osvoi slucajno MVP na PL sezonava ko Dibala so osvoi MPV na SA?
Ако прочита добро, кажав дека е дебилна споредбата и нема потреба да ме цитираш со МВП, РДП кога Гринвуд не е ни десетина играч од Дибала. Друга ми беше поентата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom