Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
13 август 2023
Мислења
705
Поени од реакции
1.731

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.262
Поени од реакции
81.428
На наслов не се става Бојан дека отишол во Данди.
Туку се става дека отишол во Данди Јунајтед. Данди е другиот тим од истоимениот град и не е баш најпаметно у наслов да стаиш дека отишол во Данди (мислејќи на градот).
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.037
Поени од реакции
64.312
Нели имаше негова изјава дека не мрда никаде од Лестер летово? Знам дека Јунајтед пројави интерес на крајот на сезоната. Се гледал себе си како иден капитен на Лестер, бла бла.
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.207
Поени од реакции
4.945
Ништо посебно не е е овој. Дур беше во ПЛ под просек беше, во Чемпионшип нормално пркна кога игра против послаби играчи.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.037
Поени од реакции
64.312
Де Лихт и Лисандро Мартинез под палката на Тен Хаг = (y) (y) (y)
Jако треба да се ненормални Јунајтед за да го купат Де Лихт, на таква плата, со добар трансфер износ, со таква историја на повреди. 3 пати има повреда на лигаменти во последна година дена. Со исклучок на Крос, и тоа го продадоа зашто не сакаше да продолжи договор, ретко кога Баерн продал играч кој потоа процветал.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.403
Поени од реакции
21.983
Jако треба да се ненормални Јунајтед за да го купат Де Лихт, на таква плата, со добар трансфер износ, со таква историја на повреди. 3 пати има повреда на лигаменти во последна година дена. Со исклучок на Крос, и тоа го продадоа зашто не сакаше да продолжи договор, ретко кога Баерн продал играч кој потоа процветал.
Тој услов е исполнет, нема сомнеж во тоа.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.324
Поени од реакции
57.771
Jако треба да се ненормални Јунајтед за да го купат Де Лихт, на таква плата, со добар трансфер износ, со таква историја на повреди. 3 пати има повреда на лигаменти во последна година дена. Со исклучок на Крос, и тоа го продадоа зашто не сакаше да продолжи договор, ретко кога Баерн продал играч кој потоа процветал.
Нели овој го сакавте уште у Ајакс коа играше, па некој од скаутите или докторите таму не знам, рекол дека дечково имал тенденција на здебелување (?) и injury prone. Тогаш смешно беше, сеа е очигледно дека е така.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom