Фудбалски/трансфер дискусии

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Ок сеа можел имал повеќе голови сеа ме мрзи да барам статистика ама има и во Сериа А играчи со повеќе голови од Дибала па не би го менувал Дибала за никој од нив затоа што има квалитет за топ тим иако не дава многу голови и не е баш голгетер како Роналдо.
Те разбирам тебе сосема и затоа кажав дека дебилни ми се споредби ама обострано и ти не смееш лесно да потцениш 17 годишњак што дава 20 гола во деби сезона.

Btw :icon_lol:

 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
За Игуаин страв ми е и да проверам :D
Еве Игуаин го избркаа, сега ќе го доведат Санчез наместо него, кој е очигледен апгрејд, барем во обемот на стомакот.
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.512
Ама и јас реков да го почекаме крајот на преодниот рок. Така почна муабетот. Може Јувентус Де Брујне да го земе во меѓувреме, па друг муабет ќе правиме. Јас само реков дека со моменталната екипа на Јувентус, и посебно со трансфери од типот на Суарез нема да ја освојат ни титулата во Калчото, а за ЛШ да не правиме муабет.
А бе во ред е не ми е намерата да ти наметнувам мислење,моментално Јуве е непознаница пред се со Пирло и во средина,се слагам не го негирам тоа нигде,ама ти претера малце со просечна премиерлигаш и генерално пишуваше за просечна екипа што не држи вода ич.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
А бе во ред е не ми е намерата да ти наметнувам мислење,моментално Јуве е непознаница пред се со Пирло и во средина,се слагам не го негирам тоа нигде,ама ти претера малце со просечна премиерлигаш и генерално пишуваше за просечна екипа што не држи вода ич.
Не сте свесни колку нема игра Јуве. Еве ќе почне сезоната за брзо, пак ќе псуете во фан клубот. И пак ќе ти речам, среден ред составен од Рабио, Ремзи и Артур е среден ред за Брајтон. Не знам што тука не ви е јасно. Тоа ти е просек кон потпросек. А се запнав за средниот ред бидејќи без него нема игра екипата.
 

Dino-Juve

Juve Per Sempre
Член од
20 октомври 2005
Мислења
1.147
Поени од реакции
458
Не сте свесни колку нема игра Јуве. Еве ќе почне сезоната за брзо, пак ќе псуете во фан клубот. И пак ќе ти речам, среден ред составен од Рабио, Ремзи и Артур е среден ред за Брајтон. Не знам што тука не ви е јасно. Тоа ти е просек кон потпросек. А се запнав за средниот ред бидејќи без него нема игра екипата.
Курташак си игравме во Сериа А и пак ќе си играме, џабе се силиш да беше некој што следи констатно Серие А ќе беше релеватно да коментираш, ама изгледа Серие А многу малце си следел.
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.512
Не сте свесни колку нема игра Јуве. Еве ќе почне сезоната за брзо, пак ќе псуете во фан клубот. И пак ќе ти речам, среден ред составен од Рабио, Ремзи и Артур е среден ред за Брајтон. Не знам што тука не ви е јасно. Тоа ти е просек кон потпросек. А се запнав за средниот ред бидејќи без него нема игра екипата.
Те разбирам дека си загрижен,фала во секој случај што мислиш на нас и Јуве,немој да заборавиш да постираш секој ден за Јуве :smirce:
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.753
Поени од реакции
8.843
Не се смеј, покрај Ремзи и Рабио сите им се гледаат класа играчи.
Ако не се засилат Интер со соодветни играч во средината,лев бек и уште еден напаѓач пак Јувентус ќе биди шампион...факт е дека Јувентус е раштиман и сега е златна шанса за Интер да направи чекор повеќе ...ама многу лузерски тим на Интер и никогаш не би типувал на нив па макар Лацио и Наполи да му се единствена конкуренција.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Курташак си игравме во Сериа А и пак ќе си играме, џабе се силиш да беше некој што следи констатно Серие А ќе беше релеватно да коментираш, ама изгледа Серие А многу малце си следел.
Се изнаигравте курташак. Кога губеше Јувентус од некого единствен начин да не им свирнат пенал на Јуве од игра со рака беше на сите играчи на противничката екипа да им ги отсечат рацете до рамена.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.656
Поени од реакции
14.512
Курташак си играле со Серија А.

Ги немаше на завршниот турнир на ЛШ во Лисабон, испаднаа од ЛИОН во осминафинале.


Прејаки.
 

Dino-Juve

Juve Per Sempre
Член од
20 октомври 2005
Мислења
1.147
Поени од реакции
458
Се изнаигравте курташак. Кога губеше Јувентус од некого единствен начин да не им свирнат пенал на Јуве од игра со рака беше на сите играчи на противничката екипа да им ги отсечат рацете до рамена.
Невозможен си! :pos: да беше некој навивач на Интер ова да го пишуват ќе го разберв, ама вака навивач на Јунајтед да го пишува... сигурно јуве те има туркано во кладилница гадно..
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Ако не се засилат Интер со соодветни играч во средината,лев бек и уште еден напаѓач пак Јувентус ќе биди шампион...факт е дека Јувентус е раштиман и сега е златна шанса за Интер да направи чекор повеќе ...ама многу лузерски тим на Интер и никогаш не би типувал на нив па макар Лацио и Наполи да му се единствена конкуренција.
Само Пирло е прашалникот за следната сезона, се друго останува исто! Ако не љуфне сосема новиот менаџер на Јуве, Интер ќе биде првак само ако го доведе Меси. Машина се Јувентус, колку сакате буцкајте ги :toe:
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Невозможен си! :pos: да беше некој навивач на Интер ова да го пишуват ќе го разберв, ама вака навивач на Јунајтед да го пишува... сигурно јуве те има туркано во кладилница гадно..
Е како може да ме има туркано во кладилница кога си игравте курташак со сите?
 

Dino-Juve

Juve Per Sempre
Член од
20 октомври 2005
Мислења
1.147
Поени од реакции
458
Е како може да ме има туркано во кладилница кога си игравте курташак со сите?
Па кој знае од толку голем комплекс го имаш игрнао стално да губи али нејсе се гледа дека се искомплексиран од јуве, а и нема потреба со фан на јунјтед да те коментирам, уште малце мојш да коментираш за јуве после ќе бидиш зафатен со плачење во товјот фан клуб колку Јунјтед е очаен и оваа сезона. Сега имаш време и за други клубови да анализираш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom