Фудбалски/трансфер дискусии

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.609
Поени од реакции
52.460
Тука негде се со Вест Хем, а Тотенхем има дупло повеќе :icon_lol:
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Тука негде се со Вест Хем, а Тотенхем има дупло повеќе :icon_lol:
И не ми одговори што имаат одиграно во континуитет Ремзи и Рабио во Јувентус, или Артур во Барселона?

Или муабетот за континуитетот вреди само за играчите на Мначестер?
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.609
Поени од реакции
52.460
И не ми одговори што имаат одиграно во континуитет Ремзи и Рабио во Јувентус, или Артур во Барселона?

Или муабетот за континуитетот вреди само за играчите на Мначестер?
Па тоа е поентата, споредбата ќе испадне тука негде, во никој случај смешна. И средината на Јунајтед би освоила Сериа А, исто како таа на Јуве.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.528
Поени од реакции
5.560
Анчелоти ќе го препороди Евертон. Сега засега едино Челзи има боље пазар напраено. Ако успее да ги уклопи добро топ 6 не им бега...
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Па тоа е поентата, споредбата ќе испадне тука негде, во никој случај смешна. И средината на Јунајтед би освоила Сериа А, исто како таа на Јуве.
ОК, јака поента си имал.
 

Dino-Juve

Juve Per Sempre
Член од
20 октомври 2005
Мислења
1.147
Поени од реакции
458
Абе нема проблем, ти ќе одбираш на јавен форум кој ќе те цитира а кој не, нема грешка за тебе. Еве слободно напиши кои фудбалери ги има Јуве во средниот ред па ќе ги споредиме со играчите на Манчестер по кој било сакаш критерум.

Да се посмеме малку.
Ај што те жалам Јунајтед со овој состав максимум 4 место, и тоа ќе ви биди како да сте освоиле Прермиер Лига, патем од заминувањето на фергусон до ден денес имате потрошено една милијарда евра 0 успех, а секоја година амбициите ви се до плафона и ти од сите овде најде да збориш за Јуве? Па треба да си неук за фудбал да го споредиш Јуве со Јунајтед.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Не споредува кој што освоил, туку како што сфатив, моментално квалитетот на средниот ред.

Иначе Суарез ми е исти Руни кога го чуваа во Јунајтед колку само да го сруши рекордот на Чарлтон. За во Серие А може ќе се најде ама во Лига Шампиони, морген, па и уште десет милиони плата.. А најсмешно е па што летоска Лукаку кога се поврзуваше со Јувентус едно време за да се изврши притисок кон Интер, се колнеше овде како да се поврзуваат со Керол.
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.512
Каква врска има едното со другото? Јувентус моментално е многу просечна екипа, ама бидејќи сте заслепени од деветте титули по ред во мизерна конкуренција ви се чини дека Јуве е Барса од времето на Чави и Иниеста. Во Јувентус моментално со исклучок на Роналдо кој е веќе во години, и Дибала, нема ниту еден класа фудбалер за кого би се тепале елитнити тимови. Средниот ред им е потпоросечен, никаков проток на топката, никаква креација во играта, трагично изгледа. И наместо да го засилат средниот ред, го трампаа Пјанич за Артур, што во основа е трампа гомно за гомно, само што Артур смрди малку помалку, и ќе му даваат 10 милиони плата на дебелиот бивш фудбалер Суарез.

Што се однесува до Манчестер, среднот ред на Манчестер со Фернадес, Погба, Де Бек, Матич, Фред и Мектоминеј моментално е Ферари за средиот ред на Јуве со Ремзи и Рабио.

Оваа година ви следи будење, и нема да биде пријатно.
Ставовиве ти се од крајност до крајност. Значи ти збориш генерално за просечна екипа ама збориш само за средината и само средината ја споредуваш. Матич,Фред,Мектоминеј ќути не иде даље страв ме фати од срединава:icon_mrgr: едино Фернандеш игра на високо ниво и Погба ама само кога сака. Значи ако мрчиш за средината на Јуве се слагам дека треба класа играч на пример Аоуар али да почекаме до крај на трансфер период? што се запна толку за Јуве појма немам,те читам и у фан клуб,мене искрено ич не ме интересира Јунајтед дали е просечна и јака екипа.

Ај сеа да го споредиме нападот може? Роналдо,Дибала,Игуаин,Д. Коста вс Рашфорд,Марсијал,Гренвуд(кој е овој??) и големиот Игхало. не Ферари него Мерцедес е нападот на Јуве за нападот на Јунајтед.

Чудно и за дефанзивата не спомна ништо. Бар да имаше некоја јака поткрепа на муабетиве вака е само јадење гомна.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Ставовиве ти се од крајност до крајност. Значи ти збориш генерално за просечна екипа ама збориш само за средината и само средината ја споредуваш. Матич,Фред,Мектоминеј ќути не иде даље страв ме фати од срединава:icon_mrgr: едино Фернандеш игра на високо ниво и Погба ама само кога сака. Значи ако мрчиш за средината на Јуве се слагам дека треба класа играч на пример Аоуар али да почекаме до крај на трансфер период? што се запна толку за Јуве појма немам,те читам и у фан клуб,мене искрено ич не ме интересира Јунајтед дали е просечна и јака екипа.

Ај сеа да го споредиме нападот може? Роналдо,Дибала,Игуаин,Д. Коста вс Рашфорд,Марсијал,Гренвуд(кој е овој??) и големиот Игхало. не Ферари него Мерцедес е нападот на Јуве за нападот на Јунајтед.

Чудно и за дефанзивата не спомна ништо. Бар да имаше некоја јака поткрепа на муабетиве вака е само јадење гомна.
Не планирам да ги споредувам по квалитет зошто како прво секогаш ми биле дебилни индивидуални споредби a како второ зошто Дибала е сува класа ама сам се местиш на пенал. Тој ГрЕнвуд што не знаеш кој е има повеќе голови од Дибала сезонава. За Игуаин страв ми е и да проверам :D
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Ставовиве ти се од крајност до крајност. Значи ти збориш генерално за просечна екипа ама збориш само за средината и само средината ја споредуваш. Матич,Фред,Мектоминеј ќути не иде даље страв ме фати од срединава:icon_mrgr: едино Фернандеш игра на високо ниво и Погба ама само кога сака. Значи ако мрчиш за средината на Јуве се слагам дека треба класа играч на пример Аоуар али да почекаме до крај на трансфер период? што се запна толку за Јуве појма немам,те читам и у фан клуб,мене искрено ич не ме интересира Јунајтед дали е просечна и јака екипа.
Ама и јас реков да го почекаме крајот на преодниот рок. Така почна муабетот. Може Јувентус Де Брујне да го земе во меѓувреме, па друг муабет ќе правиме. Јас само реков дека со моменталната екипа на Јувентус, и посебно со трансфери од типот на Суарез нема да ја освојат ни титулата во Калчото, а за ЛШ да не правиме муабет.
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.512
Не планирам да ги споредувам по квалитет зошто како прво секогаш ми биле дебилни индивидуални споредби a како второ зошто Дибала е сува класа ама сам се местиш на пенал. Тој ГрЕнвуд што не знаеш кој е има повеќе голови од Дибала сезонава. За Игуаин страв ми е и да проверам :D
Ок сеа можел имал повеќе голови сеа ме мрзи да барам статистика ама има и во Сериа А играчи со повеќе голови од Дибала па не би го менувал Дибала за никој од нив затоа што има квалитет за топ тим иако не дава многу голови и не е баш голгетер како Роналдо.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Зборев за процентуален пораст од тогаш навака, а не дека Интер има највише навивачи у свет.
Без лутење бро, знаеш дека сме тука да го извртиме сечиј муабет за лајкови.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom