Фудбалски/трансфер дискусии

Дискусија во форумот 'Фудбал' започната од Dani, 23 јануари 2014.

 1. Dani

  Dani 1 + 1 = 10

  Член од:
  22 јуни 2010
  Мислења:
  19.647
  Допаѓања:
  40.473
  Оваа тема ја отворам да продискутираме околу засилувањата или пак евентуалните засилувања на фудбалските клубови. Да коментираме дали донеле вистинска одлука со доведувањето на играчот, или пак тоа ќе биде уште еден промашен трансфер (како за играчот, така и за клубот).
  Значи целта е да ги поштедиме останатите две теми од нашите муабети, па затоа сите коментари околу трансферите или шпекулациите ќе одат во оваа тема.

  За шпекулации користете ја темата наменета за тоа: Шпекулации
  Исто така и официјалните трансфери објавувајте ги во веќе постоечката тема: Официјални трансфери

  Доколку сакате да цитирате некој член од темата за Официјални трансфери, тоа сторете го во оваа тема.
  За сите што нема да ги почитуваат правилата на овие теми, ќе следи перманентен бан од тема.
   
  На Stefan-kobe, Scirea, Ернесто ЧЕ Гевара и уште 12 други им се допаѓа ова.
 2. Донев

  Донев Модератор

  Член од:
  9 мај 2008
  Мислења:
  28.718
  Допаѓања:
  39.503
  Салах во Челзи. Ќе го биде ли?
   
  На dragonsky му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Не. :icon_lol:
   
  На Near му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Peja989

  Peja989 Супер модератор

  Член од:
  22 јули 2010
  Мислења:
  28.264
  Допаѓања:
  68.856


  За брзо време ќе сфати дека направил грешка :)

  П.С. Ова уствари ни (Ливерпул) оди во прилог, ќе му пуштиме плата за 6 месеца кога ќе дојде на позајмица во Август и ќе видиме дали го бива...за после да го земеме за некој милион на перманентен. Мурињо и Роџерс бфф :D
   
  На Near, Avenger99 и dragonsky им се допаѓа ова.
 5. Dani

  Dani 1 + 1 = 10

  Член од:
  22 јуни 2010
  Мислења:
  19.647
  Допаѓања:
  40.473
  Иако Челзи има силна средина, мислам дека добар потег направија со доведувањето на Салах.
  Доста добар играч е, млад е и има потенцијал во него.

  Во почетокот ќе му биде проблем да се избори за добра минутажа, но за некоја година очекувам да биде стандарден првотимец.
  До тогаш предлагам да им го дадете на позајмица на Луверпул. Да се навикне малку на англискиот фудбал (иако веќе има добро искуство против англиски тимови) :icon_lol:
   
  На Ashburton Grove и Peja989 им се допаѓа ова.
 6. ManUtdChampions

  ManUtdChampions Lleyton Hewitt

  Член од:
  5 февруари 2009
  Мислења:
  28.823
  Допаѓања:
  33.230
  Појма неам, според мене никогаш не било нешто повеќе од просечни играчи од овие. Овој Салах е млад на пример, ама има многу такви пропаднати играчи, кои иделе во ПЛ од овие местачките лиги. :)
   
  TheWhiteMamba, Morgan Freeman, dragonsky и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. Peja989

  Peja989 Супер модератор

  Член од:
  22 јули 2010
  Мислења:
  28.264
  Допаѓања:
  68.856
  Од сега тука вакви постови. Листајте го малку форумов, немој да сте зацепани само во 3 теми и тоа е тоа....
  Ќе ти го избришам од другата тема, да не се збуниш :)

   
  На Dani му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Ернесто ЧЕ Гевара

  Ернесто ЧЕ Гевара Hasta La Victoria Siempre

  Член од:
  21 јуни 2010
  Мислења:
  11.250
  Допаѓања:
  14.850
  Ќе биде одлична замена за Мата(на клупата).
   
 9. Толстој

  Толстој екс Бомбастичен

  Член од:
  28 септември 2012
  Мислења:
  11.745
  Допаѓања:
  11.851
  Салах беше мошне солиден во Базел, но тоа не е факт дека и во Челси ќе биде добар.
   
  На Atso му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Хефест

  Хефест

  Член од:
  15 ноември 2008
  Мислења:
  4.760
  Допаѓања:
  7.198
  Да пробам, Салах ќе биде многу добар во Челзи, за некое време стартер. :cool:
   
 11. Scirea

  Scirea Старата Дама

  Член од:
  4 август 2010
  Мислења:
  18.272
  Допаѓања:
  41.745
  Вистинското прашање е дали ќе го биде Мата во Манчестер... за Салах знаеме дека ќе грее клупа, или ќе биде даден на позајмица :icon_mrgr:
   
  На dragonsky му/ѝ се допаѓа ова.
 12. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  34.671
  Допаѓања:
  67.591
  Ма што бе ве гледам скептици Салах е играчиште сто пати е подобар од Мата. Штета само што се заглавивме со Хазард а ни избега Кагава иначе кој тандем ќе беа Кагава и Салах, невидено дуо како Тим Ракета ќе беа :vozbud:
   
  На Stefan-kobe, Џонтра Волта, Ashburton Grove и уште 4 други им се допаѓа ова.
 13. Кико Д.

  Кико Д. ULTRAS - way of life

  Член од:
  26 јануари 2010
  Мислења:
  10.834
  Допаѓања:
  8.453
  Па би требало да не му дава голови на Чех на официјални натпревари :D
   
  На Stefan-kobe и Roy Fokker им се допаѓа ова.
 14. Roy Fokker

  Roy Fokker

  Член од:
  26 септември 2012
  Мислења:
  5.924
  Допаѓања:
  4.106
  Мата би требало да биде замена за легендарниот Рајан Гигс(40г.),само цената за играч кој нема првотимски сатус од 45 мил. евра :гомце: :гомце: :гомце: :facepalm:
   
 15. Drain

  Drain

  Член од:
  26 август 2009
  Мислења:
  1.875
  Допаѓања:
  2.255
  Мата е еден од оние паник бај трансфери на Манчестер, нешто како Фелаини летово. Му бараа позиција на теренот откако го купија.
   
  На memo и dragonsky им се допаѓа ова.

Сподели преку: