Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
1 август 2015
Мислења
355
Поени од реакции
563
25 мил. за играч што нема играно фудбал една година. Не ми се верува. Која е поентата да го шитнеш Верди и да донесеш скоро ист играч што ќе му треба до лето да се врати во форма :facepalm:

 
Член од
23 август 2010
Мислења
30.227
Поени од реакции
69.093
25 мил. за играч што нема играно фудбал една година. Не ми се верува. Која е поентата да го шитнеш Верди и да донесеш скоро ист играч што ќе му треба до лето да се врати во форма :facepalm:

Toa e Marota babus, ne sumnjaj u nego. :D
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
25.729
Поени од реакции
26.029
25 мил. за играч што нема играно фудбал една година. Не ми се верува. Која е поентата да го шитнеш Верди и да донесеш скоро ист играч што ќе му треба до лето да се врати во форма :facepalm:

Ima igrano be, ama za kur ne go bivase, lesno ke vleze u ritam tuka full treninzi si terase so pintus niso ne mu falese osven so dortmund sto se sjeba posle ostar start, sea sto ne e nesto mnogu kvaliteten, i koga e u forma, ne ti garantira igri ko hamsik na vremeto, toa e vise drug muabet. Da ne krckaat nekoja trampa i ovie so elmas :)), lobotka doe u napoli toj sredina gleam e ja mislev krilo igra, inter ima potreba od plus igraci za sredina, a i letovo skoro i da go dogovorija elmas so fener ali napoli vlegoa so bolja ponuda, taka nesto bese ...
Ali i 25m evra za politano se premija momentalno.
 
Член од
1 август 2015
Мислења
355
Поени од реакции
563
Не ми е чудно што Марота вади волкави пари од просеци него Де Лаурентис што ги купува.
Да беше некоја трампа ќе пишеше овој, сигурно планира да продава некој а и Каљехон иде у Кина на крај на сезона.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
11.427
Поени од реакции
14.148
mislam deka problem prai platata, zasto ffp se odnesuva i na vkupnata suma koja klubovite ja plakaat za plati. Vo italija neli donesoa sea nov zakon za danocite koj poveke odgovara za stranski fudbaleri i u toj kontekst se vo prednost pred ostanatite, taka da moze da e ova. PSG imaat pregolemi plati za svoite igraic, verati, nejmar, mbape, ikardi i par drugi, barselona isto, juve isto so ronaldo, periodov ako pratis i oni bea spomnati bas vo toj kontekst so platite i ffp, e sea za real samo ne znam kakva im e situacijata ...

Ali od toa sto go citam, prebogat dogovor dobiva vo inter, zagarantiran status ko glaven igrac, pretpostavuvam i veteno mu e deka ke prodolzat so investicii taka da ne e inter losa sredina za nego voopsto u momentov.

Па од тоа ја што читав 7.5 милиони му нуделе Интер, просечна плата у Премиер лига, и цифра која барем 10 екипи може да си дозволат у моментов без никаков проблем.

Еве на Сити да речемо не им треба, и Ливерпул.

Може Интер први се договориле и он е можда еден од малкуте фер играчи на денешницава, па и ради даноциве за примања ради кои дојде Роналдо, ама па не ми изгледа као фаца кој заработуе бајаџи паре од рекламе, едино ако не му ветиле и некои рекламе низ Кина.

Пошто у проекти и кур се тресе у ладна вода у денешниов фудбал не веруем дека се битна улога у носење одлука.

И затоа ептен ми е чудно што ни нема интерес од некоја друга екипа
 
Член од
23 август 2010
Мислења
30.227
Поени од реакции
69.093
Па од тоа ја што читав 7.5 милиони му нуделе Интер, просечна плата у Премиер лига, и цифра која барем 10 екипи може да си дозволат у моментов без никаков проблем.

Еве на Сити да речемо не им треба, и Ливерпул.

Може Интер први се договориле и он е можда еден од малкуте фер играчи на денешницава, па и ради даноциве за примања ради кои дојде Роналдо, ама па не ми изгледа као фаца кој заработуе бајаџи паре од рекламе, едино ако не му ветиле и некои рекламе низ Кина.

Пошто у проекти и кур се тресе у ладна вода у денешниов фудбал не веруем дека се битна улога у носење одлука.

И затоа ептен ми е чудно што ни нема интерес од некоја друга екипа
Хипотетички ако дојде во Интер јас си претпоставувам дека имало интерес од Интер и од Реал (летото 2019), а другите екипи како на пример ПСЖ ваљда на лето го чекаа за без пари. Реал се откажал од него ради Погба кој сигурно има дадено некој гарант на Зидан за следното лето, или пак некој трет играч кој го имаат пикирано. Не е дека нема интерес за Ериксен ама јас барем си претпоставувам дека повеќето го чекаа за летоска и да го земат без пари.

Друго нешто што ми иде во глава е она што го пиша ти, дека имаат некој усмен договор со Интер и овој сака да го испочитува тоа, трето нема.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1
Член од
14 април 2012
Мислења
24.523
Поени од реакции
38.494
За овие пари е исплатлив ризик, зашто у Тотенхем веќе година дена нема изиграно добра утакмица, па можеби и затоа со доза на резерва многу тимови гледаат на него.
 

Peja989

Супер модератор
Член од
22 јули 2010
Мислења
30.436
Поени од реакции
75.393
зашто у Тотенхем веќе година дена нема изиграно добра утакмица
Многу битна работа која се занемарува. Ситуациката ми е иста до онаа на Алексис, коа напраи трансфер во УТД. Таа полусезона беше на ранг на Набил Ел Жар.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
30.227
Поени од реакции
69.093
Многу битна работа која се занемарува. Ситуациката ми е иста до онаа на Алексис, коа напраи трансфер во УТД. Таа полусезона беше на ранг на Набил Ел Жар.
Никад не е иста ситуацијата. Санчез дојде како Injury prone, Ериксен нема да дојде како таков (ако дојде секако). Плус и постар е нели Алексис 3-4 години ако не се лажам. Знаеме сите дека се скараа у Тотенхем и дека пукна тиквата па затоа Ериксен не играше, така да тоа со “неиграњето“ пола сезона мене ко фан апсолутно не ме загрижува, знам кои се квалитетите на играчот и знам дека под палката на Конте ќе рине по терен и ќе прикажува одлични игри.

И Икарди не играше во Интер пола сезона, ок не пола сезона ама лани од вториот дел на сезоната изигра многу малце натпревари и знаеме сите дека беше апла пукната тиквата меѓу него и управата. И што сеа ПСЖ ризикува со него? Зборам секако од аспект на фудбалските квалитети, на страна се останато.
 

Peja989

Супер модератор
Член од
22 јули 2010
Мислења
30.436
Поени од реакции
75.393
Никад не е иста ситуацијата. Санчез дојде како Injury prone, Ериксен нема да дојде како таков (ако дојде секако). Плус и постар е нели Алексис 3-4 години ако не се лажам. Знаеме сите дека се скараа у Тотенхем и дека пукна тиквата па затоа Ериксен не играше, така да тоа со “неиграњето“ пола сезона мене ко фан апсолутно не ме загрижува, знам кои се квалитетите на играчот и знам дека под палката на Конте ќе рине по терен и ќе прикажува одлични игри.

И Икарди не играше во Интер пола сезона, ок не пола сезона ама лани од вториот дел на сезоната изигра многу малце натпревари и знаеме сите дека беше апла пукната тиквата меѓу него и управата. И што сеа ПСЖ ризикува со него? Зборам секако од аспект на фудбалските квалитети, на страна се останато.
Збориме за одењето на Алексис во УТД, не во Интер. Овој Алексис што дојде во Интер е тажен, треба да се преименува за да не си го сквернави минатото ако збориме веќе за реални муабети. Алексис во УТД отиде на 30 години, Ериксен кај вас на 28 би дошол (за 20 дена му е роденден).

Муабетот што го праиме со Видук е дека Ериксен беше битна алка и најекспониран играч на Тотнем до пред година ипол отприлика, заедно со Деле. Од тогаш, се' помалку и помалку се збори за нив а повеќе за Сон, Кејн. Не дека нема квалитет кај Ериксен, тоа само морон може да го оспори, муабетот е дека е паднат од форма овој период. Доколку дојде кај вас, се надевам ќе се врати ко оној старион, од пред сезона ипол.

Расправијата во составот според мене е најмногу поради ниските плати и како кец на десетка им дојде финалето во ЛШ, отскочна даска за подобри клубови, подобри заработки итн. Трипие прв си направи трансфер, играч кој им беше многу битен, еве сега и Ериксен. Кејн, убеден сум дека ќе напушти доколку Сити, УТД, Пул би пројавиле интерес за него, Сон и Деле исто, Винкс.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
11.948
Поени од реакции
16.039
Баш за ова дискутирав со еден другар пред некој ден, многу е сомнителна работава околу Ериксен, таков калибар на играч ни една екипа да не проба да го земе за смешна сума за денешниов пазар
Затоа што е од Данска. Да се презиваше Ериксињо и да имаше некоја интересна фризура, ќе се потепаа за него :D
 

Peja989

Супер модератор
Член од
22 јули 2010
Мислења
30.436
Поени од реакции
75.393

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
11.948
Поени од реакции
16.039
Никад никој не би се тепал за некој што се вика Ериксињо :D
Шахтјор гарант би го земале, а после од таму директ во некој топ клуб. :D
 
На врв Bottom