Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
23 август 2010
Мислења
30.227
Поени од реакции
69.093
Да бидеме искрени да имал избор човекот не ми се верува баш дека би одел да игра во интер со Бираги, Лазаро и компанија. Да те бара Реал, Барса, Јувентус и интер кај би отишол? Интер беше име на времето а тек му претстои долг пат да го поврати, нешто што и Јувентус го имаше изгубено ама со отварањето на стадионот полека го поврати. Ако остане Марота во комбинација со Конте ќе направат добра екипа али моментално треба да се среќни зошто нема заинтересиран друг за Ериксен пошто со влегување во игра на некој помоќен клуб ќе заврши приказната уште одма.
Ај сеа кажи зошто Суарез отиде во Ливерпул на времето? Свесен си какво дно беше Пул во тој момент? Имам уште милијарда вакви примери ама излишно е да набројувам. Некогаш има и други фактори во игра освен јачината на клубовите во дадениот момент, пример во ПСЖ би бил само дел од тимот во кој главни ѕвезди се Нејмар, Мбапе, Икарди и компанија, а во Интер ќе биде носител на средниот ред и најдобар играч покрај Лукаку и Лаутаро. Немој да ме сфатиш погрешно, не дека би му било лошо во ПСЖ или дека нема да постои таму, само пробувам да ти доловам логика зошто би прифатил да оди во Интер, ако воопшто прифати. :) Муабетот ми е дека не секогаш играчите прифаќаат и се тепаат за најдобрите 3-4 тима во Европа во даден момент, туку дека има и други фактори.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
80.576
Поени од реакции
178.116
Не знам за зимава ама летото Ериксен и те како чекаше на Реал, сите веродостојни новинари пишаа дека чека понуда од Шпанија
 

Peja989

Супер модератор
Член од
22 јули 2010
Мислења
30.436
Поени од реакции
75.393
Ај сеа кажи зошто Суарез отиде во Ливерпул на времето?
24 години, недокажан играч од холанцка лига. Те сфаќам што сакаш да доловиш ама не ти е добар примеров.
Он во Ливерпул стекна реноме на ѕвезда играч, Ериксен во Тотнем а не во Ајакс.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
30.227
Поени од реакции
69.093
24 години, недокажан играч од холанцка лига. Те сфаќам што сакаш да доловиш ама не ти е добар примеров.
Он во Ливерпул стекна реноме на ѕвезда играч, Ериксен во Тотнем а не во Ајакс.
Pravime muabet za igrac sto go barale pojakite klubovi, nema vrska koj kakvo renome imal. I pak istiot muabet za Suarez od pred nekoe vreme a realno se tepase sto se vika pola Evropa za nego toa vreme.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
364
Поени од реакции
468
Pravime muabet za igrac sto go barale pojakite klubovi, nema vrska koj kakvo renome imal. I pak istiot muabet za Suarez od pred nekoe vreme a realno se tepase sto se vika pola Evropa za nego toa vreme.
Уште на времето сакаше во Барса да игра, повеќе пати се нудеше као курва и отворено збореше дека сакал да игра во Барса. Агентот му беше братот на Гвардиола, ама у таа ера на Гвардиола за Суарез немаше место. Така да си напраи он добар избор со пул и си ги усовршуваше талентите, чекајки прилика да напраи трансфер во Барса. До ден денес сеуште сумњам дека намерно го направи инцидентот со Киелини бидејќи немаше теоретски шанси пул да го пушти. Го направи инцидентот доби 4 месеци бан да припари на терен дури ни на тренинг не му даваа со тимот да тренира ама тој ризик додуша и се исплати.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
14.502
Поени од реакции
11.447

Не се нормални, ваква доминација нензнам дали имало и дали ќе има :)
 

Peja989

Супер модератор
Член од
22 јули 2010
Мислења
30.436
Поени од реакции
75.393
дури ни на тренинг не му даваа со тимот да тренира ама тој ризик додуша и се исплати.
Зошто си измислуваш? :)
Си читал, не си дочитал па да ти појаснам. Недавањето да тренира со прв тим беше кога сакаше да оди во Арсенал (таа тажната понуда од 40м плус 1 фунта) и Роџерс го изолираше од прв тим, додека не заврши преоден рок.
Автоматски споено мислење:

Pravime muabet za igrac sto go barale pojakite klubovi, nema vrska koj kakvo renome imal. I pak istiot muabet za Suarez od pred nekoe vreme a realno se tepase sto se vika pola Evropa za nego toa vreme.
Не знам која друга екипа од ранг на Ливерпул или некоја појака во тоа време (а ги имаше многу) беше заинтересирана за Суарез, најсериозно. Комоли знам дека го бркаше скоро пола година, за да го донесе.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
364
Поени од реакции
468
Зборев за Барса чоек............. кога го грицна Киелини, пул знаеше дека ке следи ригорозна казна и се реши да го продаде. Доби 4 месеци да не стапне на терен, дури и со Барса неможеше да тренира.
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.555
Поени од реакции
1.049
Зошто си измислуваш? :)
Си читал, не си дочитал па да ти појаснам. Недавањето да тренира со прв тим беше кога сакаше да оди во Арсенал (таа тажната понуда од 40м плус 1 фунта) и Роџерс го изолираше од прв тим, додека не заврши преоден рок.
Ozbilno Suarez sakal da odi vo Arsenal? :icon_lol:
Jas znam deka imase takva ponuda (40+1), ponudata vednas bese odbiena, a on mislam deka nemas nikakva vrska deka saka da odi vo Arsenal, barem jas takvo nesto ne sum procital ili sum zaboravil nacisto. Koj dojde Barsa vise bese drug muabet.
 

Peja989

Супер модератор
Член од
22 јули 2010
Мислења
30.436
Поени од реакции
75.393
Ozbilno Suarez sakal da odi vo Arsenal? :icon_lol:
Jas znam deka imase takva ponuda (40+1), ponudata vednas bese odbiena, a on mislam deka nemas nikakva vrska deka saka da odi vo Arsenal, barem jas takvo nesto ne sum procital ili sum zaboravil nacisto. Koj dojde Barsa vise bese drug muabet.
Бојкотираше, зошто сакаше да оди таму и реално Арсенал беа подобра екипа тогаш од Пул, плус Венгер си беше тука и со Суарез во екипа ќе атакуваа сериозно на титула. Стиви го има предомислувано а Суарез имаше изјава дека му е благодарен што го предомислил.

Автоматски споено мислење:

Зборев за Барса чоек............. кога го грицна Киелини, пул знаеше дека ке следи ригорозна казна и се реши да го продаде. Доби 4 месеци да не стапне на терен, дури и со Барса неможеше да тренира.
Еве ти ја реченицата, спојуваш две ситуации кои се во различен временски период.

Го направи инцидентот доби 4 месеци бан да припари на терен дури ни на тренинг не му даваа со тимот да тренира ама тој ризик додуша и се исплати.
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.669
Поени од реакции
783
Зборев за Барса чоек............. кога го грицна Киелини, пул знаеше дека ке следи ригорозна казна и се реши да го продаде. Доби 4 месеци да не стапне на терен, дури и со Барса неможеше да тренира.
Имаше среќа што и Киелини испадна фер па не го тужи иначи ќе го јадеше јако. Страва играч ама како човек nc :).
Автоматски споено мислење:

Ај сеа кажи зошто Суарез отиде во Ливерпул на времето? Свесен си какво дно беше Пул во тој момент? Имам уште милијарда вакви примери ама излишно е да набројувам. Некогаш има и други фактори во игра освен јачината на клубовите во дадениот момент, пример во ПСЖ би бил само дел од тимот во кој главни ѕвезди се Нејмар, Мбапе, Икарди и компанија, а во Интер ќе биде носител на средниот ред и најдобар играч покрај Лукаку и Лаутаро. Немој да ме сфатиш погрешно, не дека би му било лошо во ПСЖ или дека нема да постои таму, само пробувам да ти доловам логика зошто би прифатил да оди во Интер, ако воопшто прифати. :) Муабетот ми е дека не секогаш играчите прифаќаат и се тепаат за најдобрите 3-4 тима во Европа во даден момент, туку дека има и други фактори.
Точно има примери ама многу ретко. Додуша во денешно време парата игра најголемо влијание така да кај она врти нема проблем. Мислење мое е доколку некој друг тим се вклучи за него моментално од топ тимовите ќе отпадне интер одма од комбинација и самиот знаеш зошто. Како и да е на добар пат сте пак да привлекувате добри играчи ама си треба време.
 
Член од
21 април 2017
Мислења
113
Поени од реакции
419
Олмо во Лајпциг најверојатно. Е ова е паметен потег - читаш ли Јовичу Лука :ROFLMAO:

Го бараа Милан, демек и Барселона, Сити, Тотенхем...и типчето си одбра топ тим кој шо играт страшно атрактивен фудбал, активни во Европа, топ 4 во Бундес неколку години со ред.
Алал :)
 
На врв Bottom