Фудбалски/трансфер дискусии

Igorcemk

Само Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
9.580
Поени од реакции
11.490
Cav za toa mi e malku cudno. Idejata dosla od timot (=igracite). Aj trenerot da bara odreden igrac razbiram do nekade ama igracite? Hasan izgleda izgubi kontrola. Isto taka Costa mislam pri zaminuvanjeto i ne ostavi najdobar vpecatok pa cisto se somnevam deka bi go vratile. I treto, ok e da se zema igrac na pozajmica da pokrie privremeno dupka, ama ne go lici klub kako Baern vekje cetvrti igrac da go pozajmuva. Toa samo pokazuva, deka kadarot ne e soodvetno planiran. Vleto ke ima mnogu dupki za pokrivanje.
 

Marquess

Audentes fortuna iuvat !
Член од
20 јули 2009
Мислења
3.847
Поени од реакции
6.199
Прво незнам зашто интер го праите ко за рома/лацио да се збори.
Друго - нигде во најјаките клубови (псж,реал,барса) Ериксен нема да го има тој статус кој би го имал во Интер.Прва виолина ќе биде гарант,во реал/псж би бил еден од многуте,ништо специјално.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Член од
23 август 2010
Мислења
30.277
Поени од реакции
69.496
Збориме за одењето на Алексис во УТД, не во Интер. Овој Алексис што дојде во Интер е тажен, треба да се преименува за да не си го сквернави минатото ако збориме веќе за реални муабети. Алексис во УТД отиде на 30 години, Ериксен кај вас на 28 би дошол (за 20 дена му е роденден).
Se zbuniv mislev za Alexis u Inter zboris taka da gore dole ti drzi voda muabetot.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
6.066
Поени од реакции
4.971
Многу битна работа која се занемарува. Ситуациката ми е иста до онаа на Алексис, коа напраи трансфер во УТД. Таа полусезона беше на ранг на Набил Ел Жар.
а ние се тешевме со муабети од типот као ај бе не му се игра више у Арсенал и не се замара затоа е очаен
памтам Фрос лепотата фикаше “не ми е криво што нема да го земеме криво ми е што нема ни да се потрудиме барем понуда да пратиме” и оп од нигде никаде братот си потпиша
да бидеме реални и вие ке се радувавте ако го купевте зашто стварно беше ѕвер


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
6.066
Поени од реакции
4.971
Прво незнам зашто интер го праите ко за рома/лацио да се збори.
Друго - нигде во најјаките клубови (псж,реал,барса) Ериксен нема да го има тој статус кој би го имал во Интер.Прва виолина ќе биде гарант,во реал/псж би бил еден од многуте,ништо специјално.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
добар играч достапен за ниска сума никад не е на одмет и жими курот ако те бараат од Реал и Барса ти ке прифатиш да играш у Интер
ако го сакале ПСЖ на фри сигурно и подобра плата ке му дадат што значи ке си останеше до крај у Тотнхем, не е глуп овој да губи милиончоња за Интер у прокси лига Јувентус А


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Marquess

Audentes fortuna iuvat !
Член од
20 јули 2009
Мислења
3.847
Поени од реакции
6.199
добар играч достапен за ниска сума никад не е на одмет и жими курот ако те бараат од Реал и Барса ти ке прифатиш да играш у Интер
ако го сакале ПСЖ на фри сигурно и подобра плата ке му дадат што значи ке си останеше до крај у Тотнхем, не е глуп овој да губи милиончоња за Интер у прокси лига Јувентус А


Sent from my iPhone using Tapatalk
Не го барале,не чини ериксен и тоа е тоа.
Да чинел како што чини фред на пример би отишол у манчестер.
И така...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
6.066
Поени од реакции
4.971
Не го барале,не чини ериксен и тоа е тоа.
Да чинел како што чини фред на пример би отишол у манчестер.
И така...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
па глупи се и муабетите демек ПСЖ го сакале ама на фри а овој као несакал така, проектот на Интер му се свиѓал, косата на Конте и очите на Марота
очигледно е дека другиве клубови кренале раце од него а ние можеме само да нагаѓаме зашто


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.669
Поени од реакции
783
Да бидеме искрени да имал избор човекот не ми се верува баш дека би одел да игра во интер со Бираги, Лазаро и компанија. Да те бара Реал, Барса, Јувентус и интер кај би отишол? Интер беше име на времето а тек му претстои долг пат да го поврати, нешто што и Јувентус го имаше изгубено ама со отварањето на стадионот полека го поврати. Ако остане Марота во комбинација со Конте ќе направат добра екипа али моментално треба да се среќни зошто нема заинтересиран друг за Ериксен пошто со влегување во игра на некој помоќен клуб ќе заврши приказната уште одма.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
9.944
Поени од реакции
7.306
а ние се тешевме со муабети од типот као ај бе не му се игра више у Арсенал и не се замара затоа е очаен
памтам Фрос лепотата фикаше “не ми е криво што нема да го земеме криво ми е што нема ни да се потрудиме барем понуда да пратиме” и оп од нигде никаде братот си потпиша
да бидеме реални и вие ке се радувавте ако го купевте зашто стварно беше ѕвер


Sent from my iPhone using Tapatalk
Далеку од ѕвер беше Санчез пред да потпише во Јунајтед, уште тогаш беше паднат во форма, во Јунајтед го проби дното, а сега играт карти во деветтиот круг, племе му еб.м лакомо

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 

Peja989

Супер модератор
Член од
22 јули 2010
Мислења
30.536
Поени од реакции
75.761
Прво незнам зашто интер го праите ко за рома/лацио да се збори.
Друго - нигде во најјаките клубови (псж,реал,барса) Ериксен нема да го има тој статус кој би го имал во Интер.Прва виолина ќе биде гарант,во реал/псж би бил еден од многуте,ништо специјално.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Со постов сам делумно го ставаш Интер на ранг на Рома и Лацио али дефинитивно не е, со тренерот, спортскиот директор, сопствениците и делумно играчкиот кадар е над нив. Е сеа, замисли што би било доколку Лацио успее да заврши пред вас сезонава :)
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
6.066
Поени од реакции
4.971
Далеку од ѕвер беше Санчез пред да потпише во Јунајтед, уште тогаш беше паднат во форма, во Јунајтед го проби дното, а сега играт карти во деветтиот круг, племе му еб.м лакомо

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
епа се тешевме дека уште е у ѕвер, се надевавме дека моменталната форма му е тапа зашо нејќе да игра за вас веќе и си го лади а уствари...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Marquess

Audentes fortuna iuvat !
Член од
20 јули 2009
Мислења
3.847
Поени од реакции
6.199
Со постов сам делумно го ставаш Интер на ранг на Рома и Лацио али дефинитивно не е, со тренерот, спортскиот директор, сопствениците и делумно играчкиот кадар е над нив. Е сеа, замисли што би било доколку Лацио успее да заврши пред вас сезонава :)
Па незнам што е спорно.
Интер е над Лацио и Рома,а под Реал,Псж ,Барса.
Реалноста е таа.
Лацио нема теорија да заврши пред Интер според мене,а и да заврши - shit hapens

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
9.944
Поени од реакции
7.306
епа се тешевме дека уште е у ѕвер, се надевавме дека моменталната форма му е тапа зашо нејќе да игра за вас веќе и си го лади а уствари...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Поголем Lose-Lose deal незнам дали имаат напраено две екипи, тешко

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
16 април 2014
Мислења
4.834
Поени од реакции
5.525
Како може да го ставиш Јуве во реченица со Псж и Реал.
Па Ериксен никогаш не би играл за арамии.
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
5.960
Поени од реакции
3.104
Како може да го ставиш Јуве во реченица со Псж и Реал.
Па Ериксен никогаш не би играл за арамии.
И Конте и Марота беа арамии дур беа во Јуве ама сега им го дудлате на секој пост.
 
На врв Bottom