Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
30 јануари 2008
Мислења
11.427
Поени од реакции
14.148
Јас тврдев?
Ај да видам пост каде што јас сигурно тврдев.
Не ти, за Момблано му беше муабетот на цобе, Момблано тврдеше дека Пеп е готова работа. Ти само го пренесуваше као некој релевантен тип :icon_lol:
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
14.502
Поени од реакции
11.447
На памет зборење ти е ова веќе, никад не се сомневај у моќта на бепенаторот, и кога продава и кога купува, а за првото има доста материјал од интер од кој ќе се земат пари, ко икарди на пример, па и перишич, жоао марио, весино и пар други.
Нема сигурно трансфер буџетот да им е 0.
Бепе е очаен кога продава. Види му ги продажбите во Јуве.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
14.502
Поени од реакции
11.447
Не ти, за Момблано му беше муабетот на цобе, Момблано тврдеше дека Пеп е готова работа. Ти само го пренесуваше као некој релевантен тип :icon_lol:
Така е веќе друго. Момблано беше првиот шо објави за Роналдо месеци уназад, заслужи за внимание. А за колата на жена му на Пеп цела документација имаше објавено скенирани ама тоа е ај оди познај дали е или не е така :)

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
25.729
Поени од реакции
26.029
И слепо пиле просо ќе погоди. Другите види ги... Не дупи бар нас за Бепе не ни кажвај и продажбите негови :)
zaza, koman, ebaniot lemina, od ovie samo 50m evra ste kjarile, vidal za 12 zemen, za 37 daden, ne deka bil katastrova ili ocaen kako sto go pretstavuvas. Od ovie nabrojani samo, plus pogba, 200m ste zemale, u ogromen profit bile juve od ovie so ogled na toa kolku bile potroseni za istite za da dojdat.
 

Red John

natural born hater
Член од
30 мај 2009
Мислења
9.166
Поени од реакции
21.367
zaza, koman, ebaniot lemina, od ovie samo 50m evra ste kjarile, vidal za 12 zemen, za 37 daden, ne deka bil katastrova ili ocaen kako sto go pretstavuvas. Od ovie nabrojani samo, plus pogba, 200m ste zemale, u ogromen profit bile juve od ovie so ogled na toa kolku bile potroseni za istite za da dojdat.
Сега очаен е, пред тоа од уста не ги вадеа ратите и како му немало рамен за трансфери. :D
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
14.502
Поени од реакции
11.447
zaza, koman, ebaniot lemina, od ovie samo 50m evra ste kjarile, vidal za 12 zemen, za 37 daden, ne deka bil katastrova ili ocaen kako sto go pretstavuvas. Od ovie nabrojani samo, plus pogba, 200m ste zemale, u ogromen profit bile juve od ovie so ogled na toa kolku bile potroseni za istite za da dojdat.
Види колку само без пари се пуштени или цицале од клуб до бескрај. И не ми мешај профит со продажби. Видал како Видал сигурно можеше поќе од 37 да се продаде до неговиот тогашен статус. Лемина е купен 11мил продаен 17, Заза е купен 18 милиони прпдаден 20+3(бонуси) ...итн итн

Мислам алал да тие за нова пронајдената љубов кон Конте и Марота ама дај малце жити се...Џабе ги вртиш муабетите ама ѕаа е реалноста, Марота е лош кога се работи за продажби а и Паратичи не е поарен досега..
Автоматски споено мислење:

Сега очаен е, пред тоа од уста не ги вадеа ратите и како му немало рамен за трансфери. :D
За купувањата да секогаш го величевме и нема збор за тоа што го направи во Јуве. Ај види ги коментарите за продажбите слободно..али ај нека ви биде по ќеф :)
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
25.729
Поени од реакции
26.029
Dobro be devi paraziti sekade imas, ne se juve isklucok, ama da go stavis zborot ocaen za bepe e preterano, moze si go kritikuval ti za prodavnaje i slicno ama ocaen go vikas samo zasto momentalno e vo inter, i radi nisto drugo. Ne mozes da zemes 200m za igraci za koi si potrosil preku sila 20-25m evra, i istovremeno da go nareces marota ocaen u kontekst na toa kako prodaval. Too harsh e, glupo e da debatirame sea za toa.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
6.897
Поени од реакции
11.051
На памет зборење ти е ова веќе, никад не се сомневај у моќта на бепенаторот, и кога продава и кога купува, а за првото има доста материјал од интер од кој ќе се земат пари, ко икарди на пример, па и перишич, жоао марио, весино и пар други.
Нема сигурно трансфер буџетот да им е 0.
Ако платите 20 милиони евра за Ериксен трансферот нема да го покриете со продажба на Перишич, Жоао и Весино.

Ериксен е топ играч, платата што ја бара мислам дека беше 7 милиони е смешна, сумата за Тотенхем не е голема, но колкава е провизијата?

Јуве, ПСЖ, Реал, Барса, Јунајтед се финансиски помоќни од Интер и имаат потреба од играч како Ериксен а ниту еден од овие тимови не пробува а не да преговара за него, не ти е малце чудно?
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
25.729
Поени од реакции
26.029
Ако платите 20 милиони евра за Ериксен трансферот нема да го покриете со продажба на Перишич, Жоао и Весино.

Ериксен е топ играч, платата што ја бара мислам дека беше 7 милиони е смешна, сумата за Тотенхем не е голема, но колкава е провизијата?

Јуве, ПСЖ, Реал, Барса, Јунајтед се финансиски помоќни од Интер и имаат потреба од играч како Ериксен а ниту еден од овие тимови не пробува а не да преговара за него, не ти е малце чудно?
Зашо да ми биде чудно кога супер плата договори у интер, плус и праен е муабет со конте, не глеам апсолутно ништо чудно да прифати да игра за клуб кој му ветува дека ќе биде една од главните карики од тој долгорочен проект на тренерот а у пакет со тоа му дава и топ плата.
Не знам за какви провизии збориш и бројки ама многу ме интересира како заклучи дека нема да се покрие овој трансфер со продажби на тие тројца, плус тука е и барбоса да не заборавиме кој сигурно си оди. Од тие тројца што се спомнати минимум 40м евра ќе инкасираат, од барбоса минимум 20.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
11.427
Поени од реакции
14.148
Баш за ова дискутирав со еден другар пред некој ден, многу е сомнителна работава околу Ериксен, таков калибар на играч ни една екипа да не проба да го земе за смешна сума за денешниов пазар
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
14.502
Поени од реакции
11.447
Dobro be devi paraziti sekade imas, ne se juve isklucok, ama da go stavis zborot ocaen za bepe e preterano, moze si go kritikuval ti za prodavnaje i slicno ama ocaen go vikas samo zasto momentalno e vo inter, i radi nisto drugo. Ne mozes da zemes 200m za igraci za koi si potrosil preku sila 20-25m evra, i istovremeno da go nareces marota ocaen u kontekst na toa kako prodaval. Too harsh e, glupo e da debatirame sea za toa.
и Паратичи реков дека е погоре па уште е во Јуве :icon_lol:
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
25.729
Поени од реакции
26.029
Баш за ова дискутирав со еден другар пред некој ден, многу е сомнителна работава околу Ериксен, таков калибар на играч ни една екипа да не проба да го земе за смешна сума за денешниов пазар
mislam deka problem prai platata, zasto ffp se odnesuva i na vkupnata suma koja klubovite ja plakaat za plati. Vo italija neli donesoa sea nov zakon za danocite koj poveke odgovara za stranski fudbaleri i u toj kontekst se vo prednost pred ostanatite, taka da moze da e ova. PSG imaat pregolemi plati za svoite igraic, verati, nejmar, mbape, ikardi i par drugi, barselona isto, juve isto so ronaldo, periodov ako pratis i oni bea spomnati bas vo toj kontekst so platite i ffp, e sea za real samo ne znam kakva im e situacijata ...

Ali od toa sto go citam, prebogat dogovor dobiva vo inter, zagarantiran status ko glaven igrac, pretpostavuvam i veteno mu e deka ke prodolzat so investicii taka da ne e inter losa sredina za nego voopsto u momentov.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
6.240
Поени од реакции
12.332
Баш за ова дискутирав со еден другар пред некој ден, многу е сомнителна работава околу Ериксен, таков калибар на играч ни една екипа да не проба да го земе за смешна сума за денешниов пазар
Буквално како курва му го нудеа на Реал, дури и самиот Леви му се јавувал на Перез за да дискутираат за трансферот. Стварно не ми беше јасно зашто не го земаа летово, со оглед на тоа што добија корпа од Јунајтед за Погба. Се ова што му го нуди Интер ќе му го понудеше и Реал + титули.
 
На врв Bottom