Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
17 октомври 2011
Мислења
9.522
Поени од реакции
21.775
Потсетување: во Последен гледан филм со кратка рецензија и Предлог за филм со кратка рецензија е забрането цитирање. Последен пат префрлам „допишувања“ од тие теми тука. Следниот пат оди се на delete, колку и да е важно напишаното.

И да, избришани сите оф-топици од последните неколку страници.
 

Джонтра Вохохолта

I`m with the fucking FBI
Член од
20 јули 2020
Мислења
3.393
Поени од реакции
22.862
Член од
7 јули 2013
Мислења
1.090
Поени од реакции
6.224
Coherence (2013) - одлчичен sci-fi трилер. Интересен, динамичен и уникатен филм со добро сценарио. Добро возење беше филмчево, одма ми помина од што ми беше интересен.
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
2.669
Поени од реакции
9.317
Ѕе!
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
9.851
Поени од реакции
20.085
Заборавете ја сценава, заборавете ги сите нереални моменти од Џеки Чен, Ван Дам, Чак Норис, Шварци, заборавете и скокање од кола и слетување на тенк од Брзи и Бесни, Брус Ли, и заборавете се од научна фантастика. Infinite со Марк Волберг постави некои стандарди што се друго ќе ви се види реално. Каква физика какви бакрачи, не постои у филмов. Стандардна акција со спасување свет ама некои сцени беа... комични.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
4.233
Поени од реакции
13.755
Заборавете ја сценава, заборавете ги сите нереални моменти од Џеки Чен, Ван Дам, Чак Норис, Шварци, заборавете и скокање од кола и слетување на тенк од Брзи и Бесни, Брус Ли, и заборавете се од научна фантастика. Infinite со Марк Волберг постави некои стандарди што се друго ќе ви се види реално. Каква физика какви бакрачи, не постои у филмов. Стандардна акција со спасување свет ама некои сцени беа... комични.
Марк никогаш не глумел полошо, ко да го влечеле од кревет секој ден да појде ужасно да го каже и така патетичниот дијалог за една акција. Очај, дали 2че заслужува филмов, уште ми е криво што се излажав да го пуштам. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom