Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.166
Поени од реакции
8.800
Најдосаден селебрити што користи социјални мрежи.
Е да, за разлика од сите корејци од режисер до брат на стажист што ти се заследени. Прилично високи ти се принципите за интересни селебрити.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.859
Поени од реакции
54.386
Е да, за разлика од сите корејци од режисер до брат на стажист што ти се заследени. Прилично високи ти се принципите за интересни селебрити.
Само мачиња корејски иам заследено и тие од време на време знаат да ме потсетат што значи нежност и топлина, за разлика од шумите, кртовите, ракуните и ѓубрето у вода на Ди Каприо. :kafence: .. ама затоа ова болдираново ми го нуди девојка му, Камила. :love:
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.320
Поени од реакции
27.799
Само мачиња корејски иам заследено и тие од време на време знаат да ме потсетат што значи нежност и топлина, за разлика од шумите, кртовите, ракуните и ѓубрето у вода на Ди Каприо. :kafence: .. ама затоа ова болдираново ми го нуди девојка му, Камила. :love:
А, Ања Тејлор Џој ти нуди добри партии шах, така? :D
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.859
Поени од реакции
54.386
Класичен спин.

Сеа ќе ви ги покаже корејските мачиња Џонтра.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Последнава е малце, маче, во негативна смисла :D
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.859
Поени од реакции
54.386
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Таман е, све би и дозволил. :love: џесика онли чајлд илиноис чикаго :D

Да, и на нејзе би и дозволил да ми биде газдарица. :D
Многу анорексични ми свиѓаш Џонка, кај вакви ќе ми играат на свадба, ќе се испокршат на брзите орца. :(

Enter the Void симнат, да не бидам оф топик. Можда утре ќе го гледам, ако стигнам.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Па, во оваа тема и ова е kinda оф топик :D
Синовец, последен долгометражен филм ми е твојот боливудски.

Се заблејав у серии и филмовите ги баталив. Се надевам Enter the Void ќе ме дигне од филмскиот понор во кој паднав. Или уште повеќе ќе ми изгуби желба за филм, како што ми изгледа на прв поглед.

Него се спремам психички да ги густирам филмовиве на Вонг Кар Ваи.
'Chungking' и 'In the mood for love' ептен ме бендисаа, ако и другиве му се вакви романтики, душевно ќе ме оболи човеков, али ако...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom