Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.093
Поени од реакции
9.009
Не знам дали тоа е полошо или она у Зак Снајдер филмот со зомбиња кога сите куршуми на сите протагонисти цело време погаѓаат мета. Трејдот е куршум за зомби, цел филм.
Тешки времиња нема простор за трошење куршуми.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.501
Поени од реакции
33.643

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.326
Fala Zlate!
Se nadevav vo podocneznite godini naludnicavosta da me napustese, ama...

Koga ke uspeeme filmskiot klub da go doneseme do fizicko prisustvo i diskutiranje - prvoto grupno idenje na pivo e od mene. Makar bilo toa i cela runda margariti.
СРЕЌЕН РОДЕНДЕН ВОТОВЧЕЕЕЕЕ!!! <333333
 
  • Љубов
Reactions: wot

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.400
Поени од реакции
9.260
Fala Zlate!
Se nadevav vo podocneznite godini naludnicavosta da me napustese, ama...

Koga ke uspeeme filmskiot klub da go doneseme do fizicko prisustvo i diskutiranje - prvoto grupno idenje na pivo e od mene. Makar bilo toa i cela runda margariti.
happy-birthday-neon-sign-greeting-card-dark-background_100690-47.jpg
Среќен да ти е, т.е со среќа се што ти се дешава, само среќа да те прати, здравје и со сите на куп, друго мање битно. :love:
 
  • Љубов
Reactions: wot

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.242
Поени од реакции
27.584
Sreken rodenden wot.
Vo cest na tvojot rodenden eden mal rant od mene.
Hustlers so Jeni Ferlopez e eden od najlosite filmovi sho gi iman gledano.
Siromashna devojka, kao nema pari da ima dobra kariera zima raboti ko striptizeta, kao mnogu kesh praat i pak e na dno. A oti ako prai mnogu pari ne gi investira ili gi stai vo fond ili gi zastedi, ne znam, ne misli, women embracing sexuality shit.
Fast forward po nekolku godini, shit nema veke pari, a ne sme tolku mladi i ubavi da se soblekueme na shipka. Ej aj da gi drogirame bogatite mazi i da im gi krademe parite. So empowering.
I na kraj citatot, koj mislese deka e dobra ideja da se ostavi "the world is a strip club, there is always someone paying and someone dancing"
MRSH/5
 
  • Хаха
Reactions: wot
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.801
Поени од реакции
3.053
Очајно ми се гледаше некоја мистерија и иако беше 5 и нешто оцена му дадов шанса на Vivarium. Според мене одличен филм, ти задржува внимание и те става во мисла. Буквално го доживуваш хоророт што на доста птици им се дешава. :)
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.062
Shadows in the Sun - Не знам зошто го кријат филмчево толку (тешко се наоѓа), познати глумци има, темата е ОК, убаво изведена, љубовна романса во позадина што не ја оптеретува приказната, сè на сè = 100 минути уживање :)
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Сакав и тема да отворам, ама каснам некоја година, не знам ни дали воопшто некој сака да дискутира за тоа, сакам да знам што луѓето мислат за ова, ама освен Злате мислам друг никој не го гледал, па и кога прашал никој не реагирал, а може па и да поминала дискусијата кога му било времето, како и да е јас сега прв пат го гледав...

Leaving Neverland

Не знам што да мислам, искрено не бев ни запознаена со случајов воопшто, ни Мајкл Џексон нешто посебно сум го следела и знаела, па се ми беше ново и го доживував како да сум поротник и треба да решам дали некој е крив или не. Сега, после уште некои истражувања и слушање и на другата страна, сеуште се двоумам, за секое крив е имам причина зошто не е и обратно. Ме збуни навистина, не знам дали се работи за манипулативен психопат кој злоставувал деца или за наивен Петар Пан кој ги обожавал децата зошто и самиот бил дете и работата е само за пари....
Кај што има чад има и оган.
Мајкл беше педофил.
Мајкл беше екстремно талентиран и еден од најдобрите музичари некогаш родени на земјава.
Жално за злоставените деца и расипани фамилии, жално што родителите не приметиле ништо, жално што никој никогаш не реагирал како што треба.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.400
Поени од реакции
9.260
Кај што има чад има и оган.
Мајкл беше педофил.
Мајкл беше екстремно талентиран и еден од најдобрите музичари некогаш родени на земјава.
Жално за злоставените деца и расипани фамилии, жално што родителите не приметиле ништо, жално што никој никогаш не реагирал како што треба.
Можеби и не бил. Да го пратиш говорот на телото на овие двајца, ќе видиш дека многу лажат. Башка кога биле деца и нели го бранеле на суд дека не ги ни допрел, не ми е јасно како може едно обично дете успешно да излаже толку многу способни и спремни психолози и адвокати?
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom