Еден совршен кадар

џимеј

Модератор
Член од
4 март 2007
Мислења
9.589
Поени од реакции
20.653
На фб и твитер има многу акаунти кои постираат интересни кадри од визуелно прекрасни филмови, па мислев во темава да постирам неколку со име и презиме до нив, т.е. од кој филм се.
Може гледајќи ги постовите да си одберете некој предлог, ако ви направи кејф. :)

Ако сакате да постирате ве молам постирајте ги само сликите и наслов до нив - од кој филм се, и онака нема потреба од друга дискусија на темава, така да нека остане само со слики.

п.с. заради прегледност, би ставил максимум до 3 слики во еден пост.

Cinema Paradiso (Giuseppe Tornatore)


Wings of Desire (Wim Wenders)


Chinatown (Roman Polanski
 
На врв Bottom