Еден совршен кадар

Дискусија во форумот 'Филм и ТВ' започната од џимеј, 25 јуни 2015.

 1. џимеј

  џимеј Модератор

  Член од:
  4 март 2007
  Мислења:
  9.497
  Допаѓања:
  19.803
  На фб и твитер има многу акаунти кои постираат интересни кадри од визуелно прекрасни филмови, па мислев во темава да постирам неколку со име и презиме до нив, т.е. од кој филм се.
  Може гледајќи ги постовите да си одберете некој предлог, ако ви направи кејф. :)

  Ако сакате да постирате ве молам постирајте ги само сликите и наслов до нив - од кој филм се, и онака нема потреба од друга дискусија на темава, така да нека остане само со слики.

  п.с. заради прегледност, би ставил максимум до 3 слики во еден пост.

  Cinema Paradiso (Giuseppe Tornatore)
  [​IMG]

  Wings of Desire (Wim Wenders)
  [​IMG]

  Chinatown (Roman Polanski
  [​IMG]
   
  На AceCaleb, Џонтра Волта, Goodfella и уште 21 други им се допаѓа ова.
 2. Krk1

  Krk1

  Член од:
  22 јуни 2010
  Мислења:
  3.352
  Допаѓања:
  4.831
  The Machinist (Brad Anderson)
  [​IMG]


  Before Sunrise (Richard Linklater)
  [​IMG]


  Mulholland Drive (David Lynch)
  [​IMG]


  Намерно помали слики за попрегледно да биде. :)
   
  На AceCaleb, CafeDelMar, shumecha.tableta и уште 12 други им се допаѓа ова.
 3. Goxyto

  Goxyto #FinoAllaFine

  Член од:
  31 јануари 2010
  Мислења:
  2.592
  Допаѓања:
  2.533
  The Great Dictator

  [​IMG]
   
  На Trisha, Naked Gun, zmej gorjanin и уште 3 други им се допаѓа ова.
 4. Kangchenjunga

  Kangchenjunga

  Член од:
  20 јули 2014
  Мислења:
  2.359
  Допаѓања:
  5.632
  Sátántangó (Béla Tarr)
  satantangogirlcat.jpg
   
  На CafeDelMar, wicked_1, Psyside и уште 2 други им се допаѓа ова.
 5. Zlatikevichius

  Zlatikevichius :)

  Член од:
  17 октомври 2011
  Мислења:
  6.831
  Допаѓања:
  14.038
  Where the Wild Things Are (Spike Jonze)
  [​IMG]
   
  На CafeDelMar, Naked Gun, Expecto Patronum и уште 3 други им се допаѓа ова.
 6. Makaron

  Makaron КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!

  Член од:
  16 јули 2014
  Мислења:
  6.551
  Допаѓања:
  10.558
  Fight Club
  [​IMG]

  The Pursuit of Happyness
  [​IMG]


  The People vs. Larry Flynt
  [​IMG]
   
  Naked Gun, Tegla, M-1 и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. Zlatikevichius

  Zlatikevichius :)

  Член од:
  17 октомври 2011
  Мислења:
  6.831
  Допаѓања:
  14.038
  The Tree of Life (Terrence Malick)
  [​IMG]
   
  На Agda Beata, Saladin, Colt Willcox и уште 16 други им се допаѓа ова.
 8. Dr.House

  Dr.House Аудиофил

  Член од:
  18 февруари 2010
  Мислења:
  2.512
  Допаѓања:
  3.782
  Into the wild(2007)
  [​IMG]
   
  На Џонтра Волта, Mr. Mojo Risin', Cymbaline и уште 7 други им се допаѓа ова.
 9. marambo

  marambo

  Член од:
  19 април 2013
  Мислења:
  2.004
  Допаѓања:
  2.077
  The Seventh Seal (1957)
  [​IMG]
   
  На Trisha, CafeDelMar, wot и уште 13 други им се допаѓа ова.
 10. Psyside

  Psyside Nocturnal

  Член од:
  30 јануари 2009
  Мислења:
  16.834
  Допаѓања:
  15.268
  Eyes Wide Shut

  [​IMG]

  Clockwork Orange

  [​IMG]
   
  На AceCaleb, Goran Bt, Cymbaline и уште 24 други им се допаѓа ова.
 11. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  8.641
  Допаѓања:
  8.749
  The Shawshank Redemption
  [​IMG]
   
  На AceCaleb, Cymbaline, Коловрт и уште 15 други им се допаѓа ова.
 12. Down

  Down Stoned Jesus

  Член од:
  4 мај 2012
  Мислења:
  1.282
  Допаѓања:
  1.776
  The Good the Bad and The Ugly
  [​IMG]

  Sin City : A Dame to Kill For

  [​IMG]

  James Bond

  [​IMG]
   
  На Vlatko_Gjorce, AceCaleb, pacienat и уште 9 други им се допаѓа ова.
 13. Samurai Jack

  Samurai Jack Penspinner

  Член од:
  15 април 2012
  Мислења:
  3.593
  Допаѓања:
  8.639
  Vertigo

  [​IMG]
   
  grande-juve, Krk1, Naked Gun и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. Manga

  Manga

  Член од:
  21 април 2006
  Мислења:
  6.890
  Допаѓања:
  2.159
  Apocalypse Now
  [​IMG]

  Abre Los Ojos
  [​IMG]

  Cape Fear
  [​IMG]
   
  На Vlatko_Gjorce, Hurin и џимеј им се допаѓа ова.
 15. beneamata

  beneamata

  Член од:
  14 ноември 2009
  Мислења:
  15.250
  Допаѓања:
  10.980
  Melancholia
  [​IMG]
   
  На Agda Beata, marambo, CafeDelMar и уште 7 други им се допаѓа ова.

Сподели преку: