Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
Потсетување: во Последен гледан филм со кратка рецензија и Предлог за филм со кратка рецензија е забрането цитирање. Последен пат префрлам „допишувања“ од тие теми тука. Следниот пат оди се на delete, колку и да е важно напишаното.

И да, избришани сите оф-топици од последните неколку страници.
 
Член од
7 јули 2013
Мислења
1.462
Поени од реакции
9.179
Coherence (2013) - одлчичен sci-fi трилер. Интересен, динамичен и уникатен филм со добро сценарио. Добро возење беше филмчево, одма ми помина од што ми беше интересен.
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.326
Ѕе!
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.320
Поени од реакции
27.799
Заборавете ја сценава, заборавете ги сите нереални моменти од Џеки Чен, Ван Дам, Чак Норис, Шварци, заборавете и скокање од кола и слетување на тенк од Брзи и Бесни, Брус Ли, и заборавете се од научна фантастика. Infinite со Марк Волберг постави некои стандарди што се друго ќе ви се види реално. Каква физика какви бакрачи, не постои у филмов. Стандардна акција со спасување свет ама некои сцени беа... комични.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.120
Поени од реакции
15.931
Заборавете ја сценава, заборавете ги сите нереални моменти од Џеки Чен, Ван Дам, Чак Норис, Шварци, заборавете и скокање од кола и слетување на тенк од Брзи и Бесни, Брус Ли, и заборавете се од научна фантастика. Infinite со Марк Волберг постави некои стандарди што се друго ќе ви се види реално. Каква физика какви бакрачи, не постои у филмов. Стандардна акција со спасување свет ама некои сцени беа... комични.
Марк никогаш не глумел полошо, ко да го влечеле од кревет секој ден да појде ужасно да го каже и така патетичниот дијалог за една акција. Очај, дали 2че заслужува филмов, уште ми е криво што се излажав да го пуштам. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom