Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.801
Поени од реакции
3.053
Ja procitav Solaris i za vecerva u plan mi e filmot.
Na tarkovsky mi e gledan pred 15 godini a na soderberg od 2002 ne mi e gledan
Sto vredi poveke vecerva? Napomena ke go gledam so zenska mi koja uvek "insistira" na ponovo

@џимеј maybe
Се играше Соларис кај нас во МНТ пред 3, 4 години.. тешка претстава од скоро 3-4 саати бавно одвивање на дејства. Пола публика си отиде на првата пауза. Но предобро вклопени ефекти и совршено доловена атмосфера заедно со глумата и приказната.. скрос поинакво нешто од се друго што сум гледал. Тешка беше за гледање но остава нешто трајно и никогаш нема да ги заборавам сцените и таа морничава состојба. Ги имав симнато Соларис филмските верзии но никогаш не најдов време да се осмелам да ги гледам.
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.656
Поени од реакции
4.713
Плејлиста од целосни епизоди со Сискел и Еберт :tvg:

Интересни рецензии и дијалози меѓу нив,доста погодоци и утки од денешно време гледано.

 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.278
шо е ова?
мулан нов, бидејќи им флопна овогодинешниов мега-woke mulan?
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Разгледував некои листи на летер и ми излезе мојава листа на филмови што сум ги изгледал во кино. Последен пат ажурирана пред 11 месеци. :place:

Ќе помине ли некогаш срањево ко човек да отидам во кино и да уживам во темницата на кино салата и подвижните слики?!

96 филма изгледани во кино, повеќето америчка продукција, нешто повеќе од четвртина од изгледаните се македонски и само еден филм кој толку беше срање што излегов од салата за 30 минути.

Тој што толку беше срање е Франкофонија на Сокуров. А вие сте напуштиле ли проекција зашто некој филм ви бил тешко срање?
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.067
Поени од реакции
8.123
шо е ова?
мулан нов, бидејќи им флопна овогодинешниов мега-woke mulan?
све америчко флопна по кино благајниве, освен бракава Кинези у време на корона заработуваат многу пари по нивните кино сали,еве еден скоро 500 милиона заработка.



 
Последно уредено:

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Разгледував некои листи на летер и ми излезе мојава листа на филмови што сум ги изгледал во кино. Последен пат ажурирана пред 11 месеци. :place:

Ќе помине ли некогаш срањево ко човек да отидам во кино и да уживам во темницата на кино салата и подвижните слики?!

96 филма изгледани во кино, повеќето америчка продукција, нешто повеќе од четвртина од изгледаните се македонски и само еден филм кој толку беше срање што излегов од салата за 30 минути.

Тој што толку беше срање е Франкофонија на Сокуров. А вие сте напуштиле ли проекција зашто некој филм ви бил тешко срање?
Не ама имам присуствувано на масовно излегување од сала. На Манаки пред некоја година беше Макбет со Фасбендер и Котиланд. Мислам од полна сала само 30% останаа, не дека беше лош филмот, се изгубија во стиховите сите.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.278
све америчко флопна по кино благајниве, освен бракава Кинези у време на корона заработуваат многу пари по нивните кино сали,еве еден скоро 500 милиона заработка.

800, Mermaid и други кинески...
Али не е све флопнато америчко. Бед Бојз фор лајф најмногу заработи.
Автоматски споено мислење:

Тој што толку беше срање е Франкофонија на Сокуров. А вие сте напуштиле ли проекција зашто некој филм ви бил тешко срање?
Јас излегов на ИлМонстро на Бењини, Три Бои Плаво и на ГленгериГленРоуз (на овој излегов не по моја желба).
 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.278
Не знам. Ја ќе го догледав. Го имам изгледано и на тв после.
Може да се каже дека е досадничок.
Зависи што очекуваш.
 
Последно уредено:
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
800, Mermaid и други кинески...
Али не е све флопнато америчко. Бед Бојз фор лајф најмногу заработи.
Автоматски споено мислење:

Јас излегов на ИлМонстро на Бењини, Три Бои Плаво и на ГленгериГленРоуз (на овој излегов не по моја желба).
Богами на Ил мостро и јас би излегол. Многу лош филм.

Другиве два ги немам уште гледано.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.860
Поени од реакции
54.390
Не знам. Ја ќе го догледав. Го имам изгледано и на тв после.
Може да се каже дека е досдничок.
Зависи што очекуваш.
Нешто многу појако со таа екипа.
 
Член од
7 јули 2013
Мислења
1.462
Поени од реакции
9.179
Glengarry Glen Roses е еден од најпотценетите филмови, каква глума и актери има, со прејаки монолози и дијалози, одлично е претставена и доловена професијата salesmen, а крајот на филмот е посебно добар. Филмиште.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom