Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.301
Поени од реакции
78.980
Гледам HBO во моментов и жалам што потрошив 15 минути да ги слушам очајните обиди за комедија на Вил Ферел.
Има некој на кој овој му е смешен?
Вил Ферел ми е омилен комичар. Само што едно десет-петнаес филма по ред нема добра комедија. Сите му ги гледам, со надеж дека еве сега ваљда се опаметил и ќе напраи филм ко Таладега, Елф, или Енкормен.
Јок.
Има некои од последниве десетина филма, кои не се лоши како некои други, али слабо се приближува до квалитетот на старите филмови.
Автоматски споено мислење:

Не знам од кога трубам дека филм со Вил Ферел е срање филм.
Елф, Таладега Најтс, Енкормен...
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Вил Ферел ми е омилен комичар. Само што едно десет-петнаес филма по ред нема добра комедија. Сите му ги гледам, со надеж дека еве сега ваљда се опаметил и ќе напраи филм ко Таладега, Елф, или Енкормен.
Јок.
Има некои од последниве десетина филма, кои не се лоши како некои други, али слабо се приближува до квалитетот на старите филмови.
Автоматски споено мислење:


Елф, Таладега Најтс, Енкормен...
Елф не ми се свиѓа, другиве два ги немам гледано.

Кажи ми само што е толку поразличен во Елф, пошто мене ми е истиот дебилен лик ко во секој друг негов филм.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.301
Поени од реакции
78.980
Елф не ми се свиѓа, другиве два ги немам гледано.

Кажи ми само што е толку поразличен во Елф, пошто мене ми е истиот дебилен лик ко во секој друг негов филм.
Мене ми има доста разлика.
Хуморот е бољи. Ликот е бољи, у однос на други негови ликови, од поновите филмови.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Мене ми има доста разлика.
Хуморот е бољи. Ликот е бољи, у однос на други негови ликови, од поновите филмови.
Хуморот е индивидуална работа. Мене човекот ми е дебилен во секој филм што се појавил.

Од друга страна вчера го гледав првиот дел од Џандарите од Сен Тропе, Луј де Финес е врв.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Мене па овој со Евровизија не ми беше лош. Еве го кажав, нема врска што е непопуларно мислење. Работата е во тоа што филмот е баш онаков каков што очекував. Ја пратам Евровизија како фестивал и некои од работите кои ги исмеваат се ептен на место.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.013
Поени од реакции
55.298


Има фаца за вакви кринџ ствари.
Една од најлошите појави у Офис заедно со Роберт Калифорнија и Кели.

Т.е они тројца се најлошите појави у Офис. Дефинитивно. Без конкуренција.
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Една од најлошите појави у Офис заедно со Роберт Калифорнија и Кели.

Т.е они тројца се најлошите појави у Офис. Дефинитивно. Без конкуренција.
Кели и Нели се лоши. Роберт Калифорнија е најпотценет лик, не заебавај.

 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.013
Поени од реакции
55.298
Кели и Нели се лоши. Роберт Калифорнија е најпотценет лик, не заебавај.

Не Кели бе, згрешив. Кели е смешна. Драма квин.

На Нели мислев, таа црвената со британски акцент. Ме замараше.

И Роберт ме замараше, не знам, не ми се свиѓаше. Не ми легна.

Енди Бернард првиот пат коа ја гледав ме нервираше ама после коа влезе во ултра глуп моуд ми беше еден од најсмешните. Вториот пат кога ја гледав од прва епизода откако се појави ми беше смешен.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Мене па овој со Евровизија не ми беше лош. Еве го кажав, нема врска што е непопуларно мислење. Работата е во тоа што филмот е баш онаков каков што очекував. Ја пратам Евровизија како фестивал и некои од работите кои ги исмеваат се ептен на место.
Најсмешното во тој филм (и некаков redeeming quality) беше ликот на Ден Стивенс, кој не е ни комичен актер пред се.


Вилчо не е смешен, мене никад не ми ни бил. Елф е ок филм, ради други работи, божиќен, има некоја приказна, фил гуд филмче, итн, а Вил се трефнало да глуми во него.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.016
Вил Ферел ми е омилен комичар. Само што едно десет-петнаес филма по ред нема добра комедија. Сите му ги гледам, со надеж дека еве сега ваљда се опаметил и ќе напраи филм ко Таладега, Елф, или Енкормен.
Јок.
Има некои од последниве десетина филма, кои не се лоши како некои други, али слабо се приближува до квалитетот на старите филмови.
Автоматски споено мислење:


Елф, Таладега Најтс, Енкормен...
Old School е исто добар. Проблемот е што повеќето од филмовите во кои глуми се лоши комедии, со лошо сценарио. Инаку актерот мене ми е далеку подобар од Owen Wilson, Ben Stiller, Adam Sandler :D

Од новава генерација он и Zach Galifianakis одскокнуваат во квалитет, е сега сите имаат промашај филмови, кој нема?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.301
Поени од реакции
78.980
Мене и Watson & Holmes ми беше доста подобар, одколку што очекував, читајќи рецензии.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom