Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.304
Поени од реакции
78.999
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903

Филм за освојувањето на титулата на "Црвена ѕвезда". Биковиќ ќе го играл Панчев, ако им се верува на екипашиве.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Holy Motors

Значи вакво гомно од филм не верувам дека ќе гледам уште еднаш во мојов живот. Не знаев ништо за филмов од почеток и после првите 10 минути бев заморен, незаинтересиран и полн со гнев према креаторите на овој изговор за филм. Пробав и да заспијам на кино, ни то не ми успеа. Koj му дал над 2 на имдб, имам муабет со него.

Сигурно лиглето од сценарист(воедно и режисер) се натрипал на жалфија и си рекол е сега ќе ве замарам скоро 2 сати со моиве болни фантазии, wannabe арт тртушки и вие гледајте и чудите се и после анализирајте го како епизоди од животов.
Има толку чудни и апсурдни работи, но толку невскусно реализирани шо е навреда за парите дадени за карта. Ќе го споредам со Waking Life(и ќе направам голем грев) вo однос на прикажувањето на идеите за животот и нивниот приказ без некој пресврт или конечен заклучок, со тоа што Waking Life e eм визуелно интересен, има дијалози, е интригантен и е на еден начин едукативен.

Се напнав...
Ова е најпогрешното мислење некогаш напишано на форумов.
Holy Motors само што го изгледав и филмот е перфектна уметност со таман доза на мрднатост и перверзија.
 
Член од
9 февруари 2016
Мислења
1.252
Поени од реакции
3.176
Кога сме кај лоши филмови да го додадам Locke. Каква глупост од филм, ако може така да се нарече ова нешто. Го симнав пред некој ден и почнува со Том Харди седи во кола, прави муабети. Кадриве се лоши некако, ама нема врска ај викам ќе помине сцената, ама не, си трае долго време, овој си прај муабет по телефон де со едни де со други. Тука си викам што е работава само во кола ли е филмов, премотувам и да саат и пол си прај без врска муабети дури иде кај швалерката. Филмот оцена 7.1 со 136к гласови...
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.013
Поени од реакции
55.308
Кога сме кај лоши филмови да го додадам Locke. Каква глупост од филм, ако може така да се нарече ова нешто. Го симнав пред некој ден и почнува со Том Харди седи во кола, прави муабети. Кадриве се лоши некако, ама нема врска ај викам ќе помине сцената, ама не, си трае долго време, овој си прај муабет по телефон де со едни де со други. Тука си викам што е работава само во кола ли е филмов, премотувам и да саат и пол си прај без врска муабети дури иде кај швалерката. Филмот оцена 7.1 со 136к гласови...
Ова е најпогрешното мислење некогаш напишано на форумов.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.334
Поени од реакции
27.892
Пред некој ден ме потсети некој на Барака, па пак го симнав да го изгледам заедно со Самсара. Има ли некои други вакви документарци што се must watch? Се што е на Нетфликс у овој стил ми е веќе изгледано.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Пред некој ден ме потсети некој на Барака, па пак го симнав да го изгледам заедно со Самсара. Има ли некои други вакви документарци што се must watch? Се што е на Нетфликс у овој стил ми е веќе изгледано.
The Salt of the Earth гледан ти е?
Не е баш ко овие ама има сличности и е поврзан со фотографија и е врв невиден.
 
Член од
9 февруари 2016
Мислења
1.252
Поени од реакции
3.176
Освен ако ти се свиѓа Том, не гледам како би ти бил добар филмов. o_O
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Гледам HBO во моментов и жалам што потрошив 15 минути да ги слушам очајните обиди за комедија на Вил Ферел.
Има некој на кој овој му е смешен?
Не знам од кога трубам дека филм со Вил Ферел е срање филм.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Не знам од кога трубам дека филм со Вил Ферел е срање филм.
Тој најновиот што му е за Евровизија, едвај 10 минути изгледав.
Holmes and Watson пред некој ден го гледав, очи ме здоболеа. Па пизда му материна, како Солзи и Смеа да гледам. Не знам како може тоа да спаѓа во комедија.
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
990
Поени од реакции
3.954
The Little Things просечен филм. Штета со оглед на големиот хајп и актерската екипа. Глумата од сите на ниво, ама сценариото слабо. Дензел - стандардно одличен, Џаред Лето - искина, Рами Малек - на ниво. Ништо посебно 6,5/10.
PS. Не знаев дека Џаред Лето може толку добро да одглуми creepy guy.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.126
Поени од реакции
15.950
Лето е сам по себе крипи гај. :D

Го гледав и јас, и зажалив негде после првиот саат.
Лошо раскажана приказна, ја би рекла и потпросечно за трилер.
Дензел и Реми не штимаа исто, ко пар, немаше хемија.
5 е солидна оцена за филмов.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom