Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

W

wicked_1

Гостин
Ај да сменам тема на разговор. Кој ви е бе омилен филм со најниска оценка. Ама онака вистикси да го сакате, не од шо е ретардиран ко онај The Room :)
Van Helsing. Имаше порано нешто под 5, сеа гледам за 1 оцена е качен.
Паметно искористени CGI ефекти, интересни карактери, добро одиграни ликови, динамичен и интересен за гледање... солидна фантазија.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.807
Поени од реакции
33.640
Еве за „дечките со истенчен вкус“ :P една листа на „најдоброто“ од светската кинематографија, ќе видите во објаснувањето кои филмови. Note: листата не е комплетна - со номинираните за Оскар и Златен глобус стигнав до 1989 и не можев веќе, очи ми испаднаа.

http://letterboxd.com/zlatikevichius/list/world-cinematography-the-best-of-1/

Реков дека е за тие со истенчен вкус, што значи мојот вкус е задебелен, катастрофа сум - за сега само 7% (21 од 305). Се обложувам дека @MyloXyloto не шие сите со листава, но не сум сигурен дали имаше letterboxd профил за да провери.

И уште нешто: 2015 ќе биде уште една crappy година кај Оскарите за филм од неанглиско говорно подрачје. Ниту еден од трите освојувачи на главните награди на големите европски фестивали не е на листата на предложени филмови за Оскар.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Van Helsing. Имаше порано нешто под 5, сеа гледам за 1 оцена е качен.
Паметно искористени CGI ефекти, интересни карактери, добро одиграни ликови, динамичен и интересен за гледање... солидна фантазија.
Мене и Priest ми беше ок, во тој стил. Си имаше хорор моменти.

А за Ван Хелсинг (y)
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.296
Поени од реакции
12.661
Ај да сменам тема на разговор. Кој ви е бе омилен филм со најниска оценка. Ама онака вистикси да го сакате, не од шо е ретардиран ко онај The Room :)
Судијата Дред, со Сталоне што е.
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.144
Поени од реакции
23.251
Fantastic 4 не е толку лош колку шо јади хејт ( не ме праќајте во гурманско катче :D ). Дека ефектите се од минатиот век, да, дека и последните 30 мин се лоши, повеќе ради ефектите, и тоа да, ама не е толку колку шо креваше врева. Сепак подобар е од Бетмен & Робин.

Fox ја утнале ептен, ама ептен работата со ефектите.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
Fantastic 4 не е толку лош колку шо јади хејт ( не ме праќајте во гурманско катче :D ). Дека ефектите се од минатиот век, да, дека и последните 30 мин се лоши, повеќе ради ефектите, и тоа да, ама не е толку колку шо креваше врева. Сепак подобар е од Бетмен & Робин.

Fox ја утнале ептен, ама ептен работата со ефектите.
сметам дека ако не бил суперхерој-филмче ќе била солиден сај-фај филм за млади луѓе кој откриле интердимензионално патување :)
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
The man from U.N.C.L.E mene mi bese zabaven! Baska muzikata...

Beasts from no Nation ne me dirna za zal ko site drugi, nad prosek, samo poso iam man crush on Idris Elba

Youth mi bese magicen, mozebi ne dobar ko La Grande Bellazza, Michael Caine rasturi, mada mislam ke go hejtate

The Gift... ne sakam ni da go komentiram, ocaj, also called it, duri prerano...

@MyloXyloto kaj go gledase Amy? Kino? Go merkam odamna, pa koga vidov visokata ocena... :love:

Sledni End of the Tour I Queen of Earth (ako izleze u brzo prevod)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom