Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Поента на комедија е да те насмее :) Се зависи хуморот као легнал, мене супер, сигурно и на џимеј...
Зборев за концептот на филмот, како целина. Не ја разбирам поентата да има 5 неповрзани приказни.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Ај да сменам тема на разговор. Кој ви е бе омилен филм со најниска оценка. Ама онака вистикси да го сакате, не од шо е ретардиран ко онај The Room :)
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.687
Поени од реакции
38.874
Ај да сменам тема на разговор. Кој ви е бе омилен филм со најниска оценка. Ама онака вистикси да го сакате, не од шо е ретардиран ко онај The Room :)
batman & robin, movie 43 na ovie mi teknuva momentalno
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.144
Поени од реакции
23.251
Ај да сменам тема на разговор. Кој ви е бе омилен филм со најниска оценка. Ама онака вистикси да го сакате, не од шо е ретардиран ко онај The Room :)
samo kvalitetni mi se omileni


ssry
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Ај да сменам тема на разговор. Кој ви е бе омилен филм со најниска оценка. Ама онака вистикси да го сакате, не од шо е ретардиран ко онај The Room :)
Posledni visoki oceni (4/5) so sum dal na vakvi a zasluzuvat kecovi se

Tusk (2014) so fuckin Justin long, go gledavme so drustvo, I random izbor od moj pc bese.
Tolku los sto mi bese smesno sto gledaat, se utepaa gomna jadejki za filmot a I za mene. Jas pun solzi.
Mada Kevin Smith... mozda I sam da go gledav ke mi bese smesen. :D

Suburban Gothic (2014) radi devojceto go gledav, I ni bese retardirano zabaven a filmot snimen u edna nedela najverojatno.
So efekti od 80tite. :D
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
samo kvalitetni mi se omileni


ssry
Aрно рече члено погоре, само да се тролало нешто, муабет да не можело да се напрај ццц! (нема асистенции за гол појче, нека те тепа Раде во статистиката на реализација)

Инаку мене онака шо ми дојдоа прво на памет.


Vampires (1998)- Сосема ок хорор кој го гледав како дете и пред некоја година пак го репризирав. И понатаму ми е страшен и симпатичен што се однесува до приказните околу Дракула.

The Little Prince (1974) - класика која сум ја гледал исто ко помал и чие задоволство чим се присетам го чувствувам до ден денешен :)
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Ај да сменам тема на разговор. Кој ви е бе омилен филм со најниска оценка. Ама онака вистикси да го сакате, не од шо е ретардиран ко онај The Room :)

Spy Hard (1996)


Уште една добра пародија со Лезли Нилсен во стилот на Naked Gun и ним сличните, не знам зошто има 5.2 оцена.
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
Aрно рече члено погоре, само да се тролало нешто, муабет да не можело да се напрај ццц! (нема асистенции за гол појче, нека те тепа Раде во статистиката на реализација)

Инаку мене онака шо ми дојдоа прво на памет.


Vampires (1998)- Сосема ок хорор кој го гледав како дете и пред некоја година пак го репризирав. И понатаму ми е страшен и симпатичен што се однесува до приказните околу Дракула.

The Little Prince (1974) - класика која сум ја гледал исто ко помал и чие задоволство чим се присетам го чувствувам до ден денешен :)
@Franscoa фрли некој и ти со Џејмисон и Акира
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.144
Поени од реакции
23.251
Aрно рече члено погоре, само да се тролало нешто, муабет да не можело да се напрај ццц! (нема асистенции за гол појче, нека те тепа Раде во статистиката на реализација)

Инаку мене онака шо ми дојдоа прво на памет.


Vampires (1998)- Сосема ок хорор кој го гледав како дете и пред некоја година пак го репризирав. И понатаму ми е страшен и симпатичен што се однесува до приказните околу Дракула.

The Little Prince (1974) - класика која сум ја гледал исто ко помал и чие задоволство чим се присетам го чувствувам до ден денешен :)
you hate me cause you aint me :D

Иначе овај го памтам дека ми е интересен, папагалот и тоа количето :D , е сега не го гледам пак пошто сигурно ќе го хејтам. :D
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
Пиши Мр и Мрс Смит де, нема (многу) да ти се смееме!
Да ти кажам, планирав...
Ама после ми текна на овој, којшто in fact не ми е омилен, ама сценава always gets me :')

[DOUBLEPOST=1445989724][/DOUBLEPOST]Then again...
Турв си рече да не ставаме глупи филмови :(
Ќе мора со смит да одам
u win this round @wot !
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom