Annik Honoré
Поени од реакции
1.453

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • Не очекувај многу од Заточеникот на небото :)
  Saladin
  Saladin
  Лош, ептен лош превод. Ако ти крши филм најди ја на српски/англиски. Барем да уживаш во пишаниот збор колку толку.
  Annik Honoré
  Annik Honoré
  Дајте предлог за нешто слично ако не, вака па ептен ќе неам очекувања од книгата. Од Еко на пример нешто што би ми препорачале?
  Saladin
  Saladin
  Еко нема врска со Зафон, и е малку покомплексен и потупаџија.Бара многу многу посветенсот, оти ако ја немаш додека го читаш, станува подпросечен. Подобро земи ја „Ништо“ од Кармен Лафорет. Или можеш „Катедралата на морето“ од Иделфонсо Фалконес. Не се тешки, опишуваат за Барса, слични се во фонд на зборови со Зафон.
  Brian Johnson ти е преценет ?! Ме разочара :(
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom