Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
>Ти текнуе уникатна идеја
>читаш за мозокот/психологии
>разговараш со доктори
>1000 луѓе работат со години да направите анимиран филм,
>вметнуваш голем број мали навидум неприметливи епски моменти
и ти доаѓа некој од кајгана и ти вика ок ти е филмот, онака за тепање време, лабаво
 
E

Epsilon

Гостин
Дајте некое тазе интересно хорорче во специфичен стил како As above so below ( ако беше така некако името), REC, Unfriended итн...

Може и некое интересно филмче како Gone Girl, ex machina
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
@Anon мислам дека треба да се земе предвид фактот, што најголем дел од луѓето оценуваат филм според импактот што филмот го имал на нив, и импресијата што ја оставил. Многу малку од нас додека гледаат филм размислуваат за техничките аспекти како тоа колку луѓе работеле на филмот, и дали зборувале со доктори и што читале. Нас ни е претставен продуктот и го оценуваме по доживување. Многу малку сте вие кои разгледуваат агли како колку време било потребно да се изработи, колку бил комплексен процесот, колку бил вложен труд и слично.
Не ме сфаќај погрешно, јас го почитувам твојот начин на пристап кон филм, и се согласуваме за многу работи, меѓутоа поентата ми е, нема правилен начин за гледање на филм, не им се важни на сите аспектите што тебе ти се приоритетни во филмска реализација.
Нема потреба да се напаѓаме 4chan style за разлики во мислења, that is.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Ама тазе... Цека декада поминала :D
Оној 30 дејс мене не ми се свиѓаше, некако многу мех тоа вампирите
Не го видов то тазе...........мислев слично бара. Мене океј па ми беше. Додуша таа вечер ми се гледаше нешто интересно со вампирчиња, без разлика на хоророт во филмот и ми легна, т.е ми се погоди. Можи и филмот да е за нигде, само шо ми ја исполни тогашната моментална желба :D
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Па хисптер е тој, тазе се за него.
Да бараш тазе убав хорор, ти е исто ко да бараш девица на 25 години. Ги има ама ретки се (башка то претходно треба да се скапиш пробување за да ја најдиш).:kafence:
 
E

Epsilon

Гостин
Да бараш тазе хорор убав, ти е исто ко да бараш девица на 25 години. Ги има ама ретки се (башка то претходно треба да се скапиш пробување за да ја најдиш).:kafence:
Conjuring, Sinister.

Го чекам двојката, ама уште од сеа ми кршат филм дека бил лош.
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
@Epsilon јас многу со хорори си го неам, ама можам да ти кажам дека овој е сличен со овој ако ти значи нешто.
Повеќе на трилер се овие да ти напоменам, нема некакви хорор елементи
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
>Ти текнуе уникатна идеја
>читаш за мозокот/психологии
>разговараш со доктори
>1000 луѓе работат со години да направите анимиран филм,
>вметнуваш голем број мали навидум неприметливи епски моменти
и ти доаѓа некој од кајгана и ти вика ок ти е филмот, онака за тепање време, лабаво
Ако се водиме по ова, тогаш не смееме да правиме негативен муабет за ниту еден филм.
На скоро сите филмови се прави исцрпно истражување и работат многу луѓе.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Inside out - добар и ништо повеќе од тоа. :noze:
Da. Druze epten se pogoduvame na vkus. Nikoj ne go osporuva deka e kvaliteten, originalen, I zasluzuva visoka ocena.
No ne uspeva site da gi dopre isto. Mene mi e maka sto ne mi e omilen, ama sepak toa e.
Koga ke razmislam, Home ponudi poveke zabava.

>Ти текнуе уникатна идеја
>читаш за мозокот/психологии
>разговараш со доктори
>1000 луѓе работат со години да направите анимиран филм,
>вметнуваш голем број мали навидум неприметливи епски моменти
и ти доаѓа некој од кајгана и ти вика ок ти е филмот, онака за тепање време, лабаво
Ova nema veza vise muabetot. Najretardiraniot film so go imas gledano ima stotici vraboteni, hranele familii lugeto, snimale 3 meseci.
Ti idas vikas tuka brat zaso se zamarale, booo 2ka, maka za potroseno vreme.
Nema veza epten.

Дајте некое тазе интересно хорорче во специфичен стил како As above so below ( ако беше така некако името), REC, Unfriended итн...

Може и некое интересно филмче како Gone Girl, ex machina
Found footage horrors baras, pogledni gi Cloverfield I The Possession of Michael King (taze).

@Anon мислам дека треба да се земе предвид фактот, што најголем дел од луѓето оценуваат филм според импактот што филмот го имал на нив, и импресијата што ја оставил. Многу малку од нас додека гледаат филм размислуваат за техничките аспекти како тоа колку луѓе работеле на филмот, и дали зборувале со доктори и што читале. Нас ни е претставен продуктот и го оценуваме по доживување. Многу малку сте вие кои разгледуваат агли како колку време било потребно да се изработи, колку бил комплексен процесот, колку бил вложен труд и слично.
Не ме сфаќај погрешно, јас го почитувам твојот начин на пристап кон филм, и се согласуваме за многу работи, меѓутоа поентата ми е, нема правилен начин за гледање на филм, не им се важни на сите аспектите што тебе ти се приоритетни во филмска реализација.
Нема потреба да се напаѓаме 4chan style за разлики во мислења, that is.
Mnogu te lubam seriozna. <3
I love witty remarks as much as the next guy, ali probaj I vaka pocesto.

@grande-juve kako be Amy ti bese podobar od Cobain? :place:
Nacinot na prikazuvanje ne bese klasika dokumentarec kako Amy, pokreativno bese. Razlicno.
Prikaznata isto podobra... so znam.

NIE denes go gledavme prviot 4:3 crno bel. Persona. :love: And she liked it.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom