Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Не бамбури многу, заеби вардар и останати срања...утре пакувај куферите и во Паб да те видам во 15 до 5 :)))) хахахах
Зарем ти се сомневаш дека јас ке дојдам утре???? за ова утре чврга ќе пиеш!!!!

Еве и тука да обзнаниме мада више си е редовно!!!! Денеска Ливерпул-Тотенхем во Агер Сагер од 5 саат. Примаме исклучиво навивачи на Ливерпул, сите останати ги фрламе од прозор.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
FENWAY SPORTS GROUP READY TO OFFER LIVERPOOL ABOUT £60 MILLION FOR TRANSFERS
Не дека е некој извор ама отприлика тука се движат бројките. И уште 20 - 30 од продажба би можеле да купиме сјајни играчи. Само пак не ми се верува да потрошат повеќе од пола само на еден играч - Агуеро. Апла е....ама ќе видиме. Порано немавме а сега имаме па да не се жалиме :)

--- надополнето ---


Дај ми клип или комплетна песна. Со музика со се!!! :icon_mrgr
Неможам да најдам комплетна песна...некој ако најди нека прати одма линк!!!!
 

theMac3donian

Мак3донецот
Член од
5 февруари 2007
Мислења
3.690
Поени од реакции
259
Па според ОВА песната е нова и е по нарачка на КРАЛОТ.
Изгледа денес прв пат ќе ја чуеме. :)

Поз.
 
G

GucciMane

Гостин
Па според ОВА песната е нова и е по нарачка на КРАЛОТ.
Изгледа денес прв пат ќе ја чуеме. :)

Поз.
Да, да пред некој ден им порача на навивачите да напишат :)

The Reds team in full is: Reina, Johnson, Flanagan, Skrtel, Carragher, Spearing, Lucas, Maxi, Kuyt, Carroll Suarez. Subs: Gulacsi, Kyrgiakos, Ngog, Cole, Poulsen, Robinson, Shelvey.
 
Член од
8 август 2010
Мислења
77
Поени од реакции
11
Ме интересира само тоа дали ако фаниме 6-то место и сигурно ќе одиме во лига европа заради тоа што ман сити го освои купот а они ќе игаат лига на шампиони?
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Ме интересира само тоа дали ако фаниме 6-то место и сигурно ќе одиме во лига европа заради тоа што ман сити го освои купот а они ќе игаат лига на шампиони?
Нe, само 5то пласираниот оди ЛЕ. Стоук и Бирмингем ќе одат затоа што играа во финале во куповите.
 

stormspeaker

Бекрија
Член од
4 октомври 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.343
Недостига Раул на теренот, a Суарез треба малце да смири живци иначе не му бега црвен.

Добар беше голот на ВДВ.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Нема да ја коментирам одлуката на Веб за пенал ама стварно немаше никаква шанса она да биди пенал. Двајцата отидоа на снага 50-50 беше дуелот зошто на пример не досуди контра фаул? Ама не е тоа оправдување катастрофално лоша игра на целиот тим...од една страна можеби е и подобро да не играме ЛЕ да почниме се од почеток....
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.383
Поени од реакции
10.829
Ни направија услуга. Сега подморени таман си е. Без плачење

--- надополнето ---




Не сум ја видел досега :pos2:
 
Член од
29 август 2009
Мислења
326
Поени од реакции
23
Ете зошто го ругам Леива цела сезона...Го видовте потегот Пиенар кога го направи маче пред да биде ''прекршокот'' за пенал? Но ова не е само на овој меч, туку ги има на многу други ваквите лапсуси на Леива, само џабе се расправаме некој како магаре на мост се инаети дека е многу јак па и најдобар оваа сезона го прогласиле ццц, затоа кога ќе изгубиме кога е најпотребно пак ќе застанеме и ќе се жалиме, друга сезона ќе се бориме за титула ова она...Додека не се доведат вистинки играчи ништо од тоа да бидеме искрени!

Кој не видел, нека види http://videa.hu/videok/sport/l0-2t-K7WNiYotulOTYNpP
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Ете зошто го ругам Леива цела сезона...Го видовте потегот Пиенар кога го направи маче пред да биде ''прекршокот'' за пенал? Но ова не е само на овој меч, туку ги има на многу други ваквите лапсуси на Леива, само џабе се расправаме некој како магаре на мост се инаети дека е многу јак па и најдобар оваа сезона го прогласиле ццц, затоа кога ќе изгубиме кога е најпотребно пак ќе застанеме и ќе се жалиме, друга сезона ќе се бориме за титула ова она...Додека не се доведат вистинки играчи ништо од тоа да бидеме искрени!
Ќе го цитирам Шабан Салиу на дуелот со Амди Бајрам....."Тоа е она ниското"...!!!! БРАТ.....зошто се фаќаш толку проклето и слепо за еден единствен дечко....зошто не се фатиш на Енди и Луис....зошто не дале гол...Зошто не на Кајт, зошто немал асистенција...или Макси....зошто не на Флано, зошто направи пенал (патем непостоечки)......ЗОШТО?! ај ако не, и зошто реина не го фати пеналот....зошто топката се одби од Џонсон и влезе во гол.....зошто дозволија корна пред голот......НЕ....!!!! ЗОШТО ЛУКАС БИЛ ПОМИНАТ, ПА СЕ НАПРАВИЛО ПЕНАЛ!!!! Свашта!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom