Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 август 2010
Мислења
39.021
Поени од реакции
112.399
Абе другар тоа дека не е за во Ливерпул е според мене и тебе и некој си Петко, Станко, ама друга е реалноста и факт е тоа... Мене муабетот ми беше за твојон пост погоре што си пишал дека Реина е 10 класи подобар од Стекеленбург. Тоа нема смисла да се збори, едноставно со еден збор тоа е ГЛУПОСТ! Не е дека те вреѓам или нешто слично али Стекеленбург заедно со Ноер и Де Геа се најбараните голмани на денешницава.
 
Член од
29 август 2009
Мислења
326
Поени од реакции
23
Браво за видеото......какви се тоа пасови, прекинувања акции....!!! Ова специјално за дечкото што го изруга пред некој ден:smir:, онака убаво го исплука :) а непотребно....

--- надополнето ---

Ешли Јанг.....дали тоа ќе биде првото засилување?! :vozbud::vozbud:
Јас под поимот деструктивец сваќам играч кој ќе одзема топки и спречува акции на својата половина и кој ќе го поврзува средниот ред со нападот со некој пас...Лукас има добар пас како и секој просечен играч во премиер лига, такви има и во Блекбурн и Блакпул, но кога треба да спречи акција, да одземе топка тука е многу слаб, го прават мајмун на терен, некогаш ќе направи некој глуп фаул кога нема да има потреба и тн...На таа позиција не ни е потребен толку технички јак играч, туку физички цврст, брз, борбен, висок кој ќе спречува акции и ќе поврзува со Меирелеш, Џерард, нема потреба тој да биде асистент, а Лукас од оние карактеристики нема ниедна...Ова е сепак мое мислење, јас мислам дека Ливерпул заслужува нешто подобро.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Јас под поимот деструктивец сваќам играч кој ќе одзема топки и спречува акции на својата половина и кој ќе го поврзува средниот ред со нападот со некој пас...Лукас има добар пас како и секој просечен играч во премиер лига, такви има и во Блекбурн и Блакпул, но кога треба да спречи акција, да одземе топка тука е многу слаб, го прават мајмун на терен, некогаш ќе направи некој глуп фаул кога нема да има потреба и тн...На таа позиција не ни е потребен толку технички јак играч, туку физички цврст, брз, борбен, висок кој ќе спречува акции и ќе поврзува со Меирелеш, Џерард, нема потреба тој да биде асистент, а Лукас од оние карактеристики нема ниедна...Ова е сепак мое мислење, јас мислам дека Ливерпул заслужува нешто подобро.
Човек, стварно незнам ти која сезона на Ливерпул ја глеаш.....да не ти пуштаат снимки од минатата?!
 

intro

★ ★ ★★ ★
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.360
Поени од реакции
1.057
абе тоа со бројките онака го пишав со цел да кажам дека е позади реина и лорис, тоа дека го бараат сите е факт и тука неможам ништо да речам но искрено попрво би го задржал реина одколку да носам некој друг голман кој би му требало икс време да се адаптира на тимот да ги научи како дишат а тоа на реина веќе му е и во сон јасно но не очекува бурно лето па сеа ќе видиме дури во септември што сме направиле и што треба да доправуваме
 
Член од
23 август 2010
Мислења
39.021
Поени од реакции
112.399
Е за ова те поддржувам целосно бидејќи не ни треба друг голман моментално пошо Реина нит е стар, нит му е падната формата, едноставно супер си е сега за сега. Треба засилување во среден ред и лев бек и лека полека треба да се комплетира тимов :)
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.565
Поени од реакции
11.436
И така титулата отиде кај педерите. Сега тие се најтрофејни. Е па другари мои сега доаѓа она за што говорев: мотивот,инспирацијата и желбата за одмазда. Тоа и Стиви го рече па ајде сега да видиме како Кени и играчите ќе си ја завршат работата. Наше е да си го вратиме приматот најтрофејни. Нема повеќе криење нема повеќе посакување од типот:леле ајде Челзи и Арсенал нека освојат да не не престигнат овие. Доволно ми беше од тоа. Сега е ред на Кени и играчите да покажат кои сме и што сме.YNWA!!
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.565
Поени од реакции
11.436
Сега најново Адел Тарабт се поврзува со нас. Добро бе да му ебам мајката не се нормални ова медиумиве. Па досадни се стварно.
Јанг,Даунинг,Ленон,Хазард,Џервињо,Мата,Марин еве сега и Тарабт се најде на списокот. Кој е следен?
Секој ден тврдат дека е договорено со некој. Па ќе искочи колегата суперстар ќе речи дека Агуеро ќе иди па после ќе искочи некој друг ќе речи Хулк доаѓа ( кој патем го продолжи договорот со клаузула од 100 )

--- надополнето ---

Инаку овие од lfc ts викаат нашето идно засилување ќе бидело утре на Енфилд. Кутрите навивачи наместо фудбал да гледаат ќе се вртат лево десно да видат дали има некој познат играч :pos2:

--- надополнето ---

In January 2011, Taarabt was interviewed by the Evening Standard, in which he stated: "The man who took me to Tottenham was Damien Comolli, now at Liverpool. He was at Arsenal then. But, when I was going to go to Arsenal, he moved to Tottenham. He told me: 'Come to Tottenham. We want to do like they do at Arsenal and take the best young players in the world. You're going to have a better chance there.' I believed him. This was a mistake and I regret it. Tottenham tried to do it like Arsenal but it's a different culture. I would have had a better chance at Arsenal. I would progress with Arsene Wenger. He is a legend in France, one of the best managers in the world"

После ова не верувам дека ќе дојди кај нас :pos2::pos:
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Lucas Leiva Song (Queens ~ We Will Rock You)
(with stamping and clapping)
Buddy your an Redman, hard man, playing in our team gonna be the best man one day. Youve got blood on yur face, your tackling's ace, spraying through balls all over the place. Singin.....
Lucaaaaas Lucaaas, Leiva!!!!!!!
close em dowwwwwn
Lucaaaaas Lucaaas, Leiva!!!!!!!


песната за Леива
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.565
Поени од реакции
11.436
FENWAY SPORTS GROUP READY TO OFFER LIVERPOOL ABOUT £60 MILLION FOR TRANSFERS
Не дека е некој извор ама отприлика тука се движат бројките. И уште 20 - 30 од продажба би можеле да купиме сјајни играчи. Само пак не ми се верува да потрошат повеќе од пола само на еден играч - Агуеро. Апла е....ама ќе видиме. Порано немавме а сега имаме па да не се жалиме :)

--- надополнето ---

Lucas Leiva Song (Queens ~ We Will Rock You)
(with stamping and clapping)
Buddy your an Redman, hard man, playing in our team gonna be the best man one day. Youve got blood on yur face, your tackling's ace, spraying through balls all over the place. Singin.....
Lucaaaaas Lucaaas, Leiva!!!!!!!
close em dowwwwwn
Lucaaaaas Lucaaas, Leiva!!!!!!!


песната за Леива
Дај ми клип или комплетна песна. Со музика со се!!! :icon_mrgr
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Леле песнава за Лукас е лудило, брао, Енглезиве за еден ден по нарачкаа на кени му измислија јака песна а ние 20 години било да е вардар, рабонички или репрезентација пееме ууу аа македонија и јави се јужна. Е сварно сме скапаници:)
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Леле песнава за Лукас е лудило, брао, Енглезиве за еден ден по нарачкаа на кени му измислија јака песна а ние 20 години било да е вардар, рабонички или репрезентација пееме ууу аа македонија и јави се јужна. Е сварно сме скапаници:)
Не бамбури многу, заеби вардар и останати срања...утре пакувај куферите и во Паб да те видам во 15 до 5 :)))) хахахах
 
Член од
5 март 2010
Мислења
214
Поени од реакции
1
spored site ovie informaci i spikulaci! sekako e deka ke zememe barem 2 TOP zasiluvanja!
BTW slednite 2 zasiluvanja ako se vklopat vo ideite i vo formacijata na KRALOT togas mislam deka sme najgolemi konkurenti za titulata so mancester i chelsi za odgodina
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom