Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
По логично од тоа здравје. Далглиш е познат по напаѓачки стил со 3ца напаѓачи. И нема да се класични шпицови Агуеро и Суарез. Двајца такви од двете страни со еден вол во средината, не гледам што е тука нелогично.

Башка среден ред Лукас, Меирелеш и Џерард. Класична 4-3-3.


Токму така...

Се виде идејата на Кени на последниот меч... во последните неколку минути по влегувањето на Н’гог се префрливме во 4-3-3 со Кајт поофанзивно!

Значи одприлика вака треба да изгледа!

 

stormspeaker

Бекрија
Член од
4 октомври 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.343
Абе он нека дојде, ќе му се најде местото веднаш! :)

Иначе неостварена желба ми е Агуеро да дојде уште од пред некоја сезона, мн. сакав да се склопат со Торес.

Овој состав што го има стаено Суперстар е одличен. Најголем проблем тука е Шкртел и единствено него би го мењал од овој тим. А рачунајте уште ако дојдат Адам, Јанг, Енрике + младинците, ете скрпување и прв и втор одличен тим :)
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Абе он нека дојде, ќе му се најде местото веднаш! :)

Иначе неостварена желба ми е Агуеро да дојде уште од пред некоја сезона, мн. сакав да се склопат со Торес.

Овој состав што го има стаено Суперстар е одличен. Најголем проблем тука е Шкртел и единствено него би го мењал од овој тим. А рачунајте уште ако дојдат Адам, Јанг, Енрике + младинците, ете скрпување и прв и втор одличен тим :)
Ма реално гледано шкрипат задните двајца....Шкртел и Кара!
Шкртел со неговата неконстантност...
Кара со неговата возраста која претставува веке реален проблем!

Доколку таму барем еден играчи би се допунил , играч и висока класа заедно со Агуеро и уште едно Лево крило би било одлично.

Сепак мора да се каже дека е ризично да се донесат повеке 3 играчи во една сезона кои би продефилирале во првиот тим (и 3 се многу) затоа што тука може да се појави факторот невоиграност каде ретко кој менаџер може да се справи со тоа!
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
По логично од тоа здравје. Далглиш е познат по напаѓачки стил со 3ца напаѓачи. И нема да се класични шпицови Агуеро и Суарез. Двајца такви од двете страни со еден вол во средината, не гледам што е тука нелогично.

Башка среден ред Лукас, Меирелеш и Џерард. Класична 4-3-3.
Чул те Господ (Далглиш)...:))))) Дај боже да си во право.....
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.681
Поени од реакции
11.054
Сепак мора да се каже дека е ризично да се донесат повеке 3 играчи во една сезона кои би продефилирале во првиот тим (и 3 се многу) затоа што тука може да се појави факторот невоиграност каде ретко кој менаџер може да се справи со тоа!
Aко ги купите во јуни и се уиграат на пријателските утакмици, ќе видиш што ти се вика чичарито рецепт vol.2 :icon_mrgr
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Aко ги купите во јуни и се уиграат на пријателските утакмици, ќе видиш што ти се вика чичарито рецепт vol.2 :icon_mrgr
Сепак да не заборавиме дека веке имаме 2 кои ги донесовме во Јануари...(Суарез и Керол)
Реално гледано Суарез до некаде се вклопи (до душа не се забележува добро пошто е индивидуалец)
Керол и те како треба воигрување.

Значи на овие двајца треба да се додадат Централен Дефанзивец, Лево Крило, Напагач!

Ке биде тешко!
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
По логично од тоа здравје. Далглиш е познат по напаѓачки стил со 3ца напаѓачи. И нема да се класични шпицови Агуеро и Суарез. Двајца такви од двете страни со еден вол во средината, не гледам што е тука нелогично.

Башка среден ред Лукас, Меирелеш и Џерард. Класична 4-3-3.
Грешиш...Напротив Далглиш е познат по формацијата 4-4-2 баш читав на форуми на постари навивачи на Ливерпул кои биле родени кога Кени бил Менаџер на Ливерпул на крајот на 80 тите....како шо гледаме во последниве 10тина утакмица и ние играме 4-4-2...Раул игра лево крило а Суарез и Керол напагачи така да јас не очекувам на лето да купиме играч од средината бидејки имаме тројца врвни на таа позиција
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.369
Поени од реакции
10.802
Значи по твитерот ако малку обратиш внимание ќе видиш кој пишува доверливо и како пишува.

Овој човек од кој што јас редовно ставам информации овде, ниеднаш нема речено дека играч доаѓа со сигурност пред време. И не ни смее до душа затоа што е новинар за официјалниот сајт. Значи ние се што пренесуваме овде е дека има интерес и за Јанг и за Агуеро од страна на Ливерпул. А дали интересот е присутен и на спротивната страна тоа само кога ќе опне некој играч потпис на договор.

И зошто да не биде Агуеро играч кој би можел да дојде?
Абе поима немам кој е доверлив а кој не. Не ни користам Твитер само онака се зафркавам :baeh:

--- надополнето ---

Агуерррррррррррррррррооооооооооооооо...!!!

Ајде ајде, демант за уште на некој да му ги јадам коските.
Сега засега Розенберг е на списокот!
Еј педер...ако дојди ќе те частам. Ама ако не дојди..........ти го бришам твитерот :tv:

--- надополнето ---

Токму така...

Се виде идејата на Кени на последниот меч... во последните неколку минути по влегувањето на Н’гог се префрливме во 4-3-3 со Кајт поофанзивно!

Значи одприлика вака треба да изгледа!

За стопер стави го Кејхил или Агер. Глен десно а лево....веројатно оној Енрике. А оти па да не го префрлат Кели како стопер??

--- надополнето ---

Чул те Господ (Далглиш)...:))))) Дај боже да си во право.....
Тој никогаш не е во право :baeh: Ама за се има прв пат :tv:
 

stormspeaker

Бекрија
Член од
4 октомври 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.343
За стопер стави го Кејхил или Агер. Глен десно а лево....веројатно оној Енрике. А оти па да не го префрлат Кели како стопер??
Ја би го играл Кели десно пред Џонсон.

last one of the day re. Aguero: At. M. would prefer not to sell to RM. But so far RM is the only club willing to pay his 45m buy out clause.
Тука ќе ја изгубиме битката, не верувам дека нашите се спремни дадат за него колку што се некои други клубови.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
За стопер стави го Кејхил или Агер. Глен десно а лево....веројатно оној Енрике. А оти па да не го префрлат Кели како стопер??



Агер најверојатно ке биде ставен на трансфер листата со оглед на тоа на неговата долга листа на повреди. Тука најверојатно најголемата улога ке ја има Комоли !

Кејхил не верувам да дојде!
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.369
Поени од реакции
10.802
Ја би го играл Кели десно пред Џонсон.



Тука ќе ја изгубиме битката, не верувам дека нашите се спремни дадат за него колку што се некои други клубови.
И јас за тоа зборам. Не верувам 50 тина да дадеме за еден играч

--- надополнето ---

Агер најверојатно ке биде ставен на трансфер листата со оглед на тоа на неговата долга листа на повреди. Тука најверојатно најголемата улога ке ја има Комоли !

Кејхил не верувам да дојде!
Агер не смее да си оди. Тешко да најдеме друг одличен дефанзивец. Плус многу го почитувам Агер.
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Ама не е работата што ние веруваме. Или е?

Nobody are favourites to sign Aguero yet. I've said time and time and time and time again that we were told to come back in the summer
Aguero is now open to a move away from AM. Transfer won't be done till late I'd imagine. We would pay upto 50m for him I have been told.
But I don't think it will cost that much now Aguero has stated he is open to a move. For me it has Comolli wrote all over it.


--- надополнето ---

http://twitter.com/#!/Pault86

Сакате следете го, сакате не. За мене поверодостојни извори од самиот клуб не постојат и нема да постојат.

И Гиљем Балаг се покажа како точен репортер бар според јануарските известувања.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.369
Поени од реакции
10.802
Ама не е работата што ние веруваме. Или е?







--- надополнето ---

http://twitter.com/#!/Pault86

Сакате следете го, сакате не. За мене поверодостојни извори од самиот клуб не постојат и нема да постојат.

И Гиљем Балаг се покажа како точен репортер бар според јануарските известувања.
Точен е тој. Двата се точни.И Балаг и Пол. Колку толку..... Сега се вели з Мата одбиле 17милки - фунти. Сакале 20 па и 20 и нешто...колку е веродостојно не знам.Извор неам т.е од фб е
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Агер не смее да си оди. Тешко да најдеме друг одличен дефанзивец. Плус многу го почитувам Агер.

Веке имав едно мислење за Агер...

Значи од почитта кон него и за тоа како игра за клубот ниту јас не би сакал да си оди!

Но од друга страна кога ке видиме која е платата која ја зима, и која му е минутажата и со оглед на тоа што има стаклени нозе би го прежалил!
 

stormspeaker

Бекрија
Член од
4 октомври 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.343
Јбг, забораам дека иаме газди што нема да штедат. Уште размислувам економично. :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom