Фан Клуб: Барселона

Член од
11 октомври 2017
Мислења
404
Поени од реакции
152
Дефинитивно најлошиот трансфер преоден рок на Барса,го дадоа Гризман а го донесоа Де јонг како онаа поговоркана:Дај шта даш Де јонг кој е трета постава во Севиља,и Барса ќе атакува со овај ростер за тројна круна? Како да го дефинирам ова:Лапорта почна да го чисти ѓубрето (Не го сметам Меси во ова) ама тие ОБЕЛЕЖАНИТЕ што требаше да заминат останаа.Ростерот е дисбалансиран Премногу доодени,премногу просечни играчи,и страшни таленти кој им треба доста време да се докажат.
 
Член од
16 септември 2009
Мислења
58
Поени од реакции
83
Јас баш мислам обратно дека овој е супер преоден рок на Барса (освен Меси нормално) па вака се прави рез во клубот а не како лани ги дадоа Суарез, Ракитич и Видал или претходно и мислеа завршена работа вака почни од ново и готово. Едино замерувам за Роберто, Пјанич, Умтити и Кутињо што не ги дадоа пошо и онака не планира морковот да ги користи ама добро е..
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
7.935
Поени од реакции
6.492
трпение и верувајте во лапорта, човекот се нафати да го вади клубот во многу незгодна ситуација, ова да му се случеше на друг клуб со скромна фан база немаше ни да постои есенва...... нешто слично беше и претходно кога првпат стана претседател мораше тогаш да се реши од скапата холандска колонија на ван гал, после се испиша мнооооогу историја...... штета за фати многу се издолжи со повредата па прашање е дали ќе биде спремен во вистинско светло од напролет, дембеле е премногу ровит, кутињо последните сезони нема среќа со повредите - овие тројца да се 100% друга приказна ќе се прикажува...... а класична 9ка како де јонг сигурно ќе се најде за во ла лига и кошта симболично како кажаа медиумите, доволно да се покажи колку швеганецот андерсон кој беше испланиран како замена за ето - ќе се исплати
 
Член од
29 април 2015
Мислења
3.900
Поени од реакции
3.603
Фати - Депај - Дембеле
Педри - Бускетс - Де Јонг
Алба - Пиќе - Гарсија - Дест
Тер Штеген

Бретвајт - Агуеро - Де Јонг
Кутињо - Рики - Роберто
Умтити - Ленгле - Араухо - Мингуеза
Нето
Плус Инаки, Балде, Демир, Гави и Нико кој верувам ќе добиваат повеќе минутажа од овие од "втор" тим.
На Умтити, Пјанич и Рики глупакот Куман минутажата ќе им ја сведе на минимум.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.586
Сето ова што се случуваше во овој преоден рок сите знаеме дека е резултат на со години ретардираното водење на клубот од Барто и компанија. Целата приказна на Гризман во Барса, од самото доаѓање, астрономската плата, лошата игра, па до заминувањето, испадна катастрофа што на клубот му нанесе голема штета.

Откако гледам фудбал не паметам Барса да имала толку слаб напад т.е. да нема ниту еден класа напаѓач во тимот (освен Агуеро кој е далеку од својот прајм). Не викам дека Де Јонг не требаше да се купи. Напаѓач е потребен а немаше многу возможни опции. Ама сето тоа кажува на какво дереџе е дојден клубот.

Ама тоа е што е. Се навивало и ќе се навива. Вакви периоди се неизбежни. Како што пишаа пред мене, слична ситуација затече Лапорта и во првиот мандат. И тогаш мораше да биде жртвувана уште една сезона за клубот конечно да почне нова ера. Сезонава секако сме без очекувања, така што нема што да се загуби. Ако дел од играчите избегнат чести повреди а младите дечки се покажат како што треба може и ќе се изненадиме и сезоната нема да биде толку мизерна.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.650
Поени од реакции
33.744
Прати, позајмица плус опција за откуп. 10 милиони сега плус 40 наредно лето, АКО одлучат да го купат. Кога ќе флопне сега Гризман во Атлетико тешко дека ќе ги видиме тие 40 милиони.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
3.900
Поени од реакции
3.603
Прати, позајмица плус опција за откуп. 10 милиони сега плус 40 наредно лето, АКО одлучат да го купат. Кога ќе флопне сега Гризман во Атлетико тешко дека ќе ги видиме тие 40 милиони.
Романо пиша дека мора се откупи.
 
Член од
11 октомври 2017
Мислења
404
Поени од реакции
152
Па ова сценарио т.е овие потези на Лапорта,намалување на платите-За наредната година полесно да се продадат,чистење на ѓубрето на некој начин почнувајќи од Гризман па наредната година да се донесе некое Звучно име,ИЛИ ова е реалната слика и максимумот овај е.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.494
Поени од реакции
13.812
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.494
Поени од реакции
13.812
Процената е дека од 2023 ќе може клубот повторно да се носи со најголемите трошачи. Сепак ќе има финансиска моќ веќе во јануари, ако е неопходно за целите на тимот.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.623
Поени од реакции
4.124
Процената е дека од 2023 ќе може клубот повторно да се носи со најголемите трошачи. Сепак ќе има финансиска моќ веќе во јануари, ако е неопходно за целите на тимот.
Според ова, тешко дека ќе се бориме за потписот на Халанд следно лето.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.494
Поени од реакции
13.812
Според ова, тешко дека ќе се бориме за потписот на Халанд следно лето.
Тоа секако дека ќе е тешко, дури и да ги имаме финансиите, има неколку клуба пред нас, според јачина на тим, проект, ѕвезди, тренери, тимови со кои полесно би дошол до титули, особено во ЛШ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom