Фан Клуб: Барселона

Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.490
Поени од реакции
13.803
Летна и Мориба, 40 милки од двајцата, мора да земат напаѓач сега, барем во лигава да туркаме некако. Ептен е тенок ростерот, една повреда на Депај и гол давање малце потешко.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
789
Поени од реакции
1.620
Еве ти асална управа што ти значи. Можам да замислам да беше Бартомеу сеа како ке идеше процесов. Ние ке им платевме да го земат ѓупакот со право да бираме некој пропалици од нивна школа, и ништо чудно да му го лапнеше успат на Мориба.

Жал ми е за Емерсон, ми се свиѓаше таа конкуренција за деснава бековска позиција помеѓу него и Дест али тие 25 милиони и те како се добра зделка за ваков недокажан играч. Ретко кога сме профитирале со вакви трансфери.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
3.896
Поени од реакции
3.599
Не се спомнува ни една опција, ама се мислам дека е Лаказет, и ако јас лично не би преферирал напаѓач, повеќе крило ни треба.
Депа, Гризман, Бретвајт и Агуеро, сите може да играат на 9ка, додека моментално немаме класично крило.
Требаше да извлечеме некое евро и од Бретвајт, имаше топ европско, сега беше моментов.
На крај ќе искочи добар преоден рок, ако Волвс наредна година го откупи Тринкао ќе бидеме 100 мил во плус.
Другата година очекувам продажба на срањето во тимот и барем еден добар трансфер што ќе не подигне ниво погоре.
Нормално преоритет се да останат најдобрите.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
13.669
Поени од реакции
20.046
Манај во Специја, нашиве денес ќе пробуваат да донесат напаѓач (барање на Куман)

 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.586
Се шпекулира за Манџукиќ, искрено се надевам дека не е точно...
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.621
Поени од реакции
4.124
Бускетс и Алба намалиле плата, Агуеро можеме да го регистрираме.

Управата пробува Гризман да им го продадат за 50м на Атлетико.
Ако не прифатат Атлетико, ќе пробат да понудат позајмица + право следно лето да го откупат.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.490
Поени од реакции
13.803
Гризман во Атлетико ау. Пјаниќ трампа за Лук Де Јонг е во тек. Ослободување од големите плати е приоритет, добри потези се мислам ова на долгорочен план. Кога ќе се врати се во нормала, ќе има голем раст во приходот и со средени плати, исто голем буџет за трансфери.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.336
Поени од реакции
7.226
Barça have offered Leipzig €75m for Dani Olmo. Barça have had an agreement with the player for five years. [md]

Griezmann to Atletico Madrid is imminent. The clubs are working on the right formula. [skysports]
 
Член од
11 октомври 2017
Мислења
404
Поени од реакции
152
Прво беше трампа Гризман-Феликс,потоа трампа Гризман-Саул ама највероватно Саул во Челзи,па после излезе продажба на Гризман само мада не верувам да го продадат Гризман а да немаат замена т.е крило знаеме дека со Јусуф Демир е ризик....Се споменуваше и за Олмо ама Лајпциг НЕпопуштал така да ништо чудно и да не договорат ништо,иако ОК би било и Нето да го продадат во Виљареал.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.336
Поени од реакции
7.226
Автоматски споено мислење:

Автоматски споено мислење:

Ова е веќе тотална чистка на триото напред, ремонт.Остана уште Кутињо.

Тер Штеген
Дест - Араухо - Пике - Алба
Де Јонг - Бускец - Педри
Дембеле - Ансу Фати - Депај​
 
Последно уредено:
Член од
5 април 2012
Мислења
8.115
Поени од реакции
8.908
Вака или онака раководството пробува да го среди проблемот со екстремно високиот трошок за плата. Ова со Гризман мислам дека е дел од тој план. Штета што пред една година не се сфати сериозно проблемот, можеби ќе се оставеше можност барем да се задржи Меси.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
789
Поени од реакции
1.620
Меси јасно си кажа дека сака да си иде минатата година и требаше да искешираме убаво од него. И да бевме финансиски стабилни џабе ке ни беше, ни п од победнички тим неаме. Таков играч како него многу нормално дека сака титули да освојува а ние јадеме резил од сите страни.

Да беше стварно до играчите и плативе одамна ке се средеше тој проблем, сепак за Меси се работи. Ама чисто сумњам, не му се игра више во овој умрен клуб. Отиде во ПСЖ кај другарчето негово уште некоја титула лш да види.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
7.930
Поени од реакции
6.479
Меси јасно си кажа дека сака да си иде минатата година и требаше да искешираме убаво од него. И да бевме финансиски стабилни џабе ке ни беше, ни п од победнички тим неаме. Таков играч како него многу нормално дека сака титули да освојува а ние јадеме резил од сите страни.

Да беше стварно до играчите и плативе одамна ке се средеше тој проблем, сепак за Меси се работи. Ама чисто сумњам, не му се игра више во овој умрен клуб. Отиде во ПСЖ кај другарчето негово уште некоја титула лш да види.
меси лани сакаше да му го раскинат договорот а не да отиде со обештетување
 
Член од
7 август 2011
Мислења
789
Поени од реакции
1.620
меси лани сакаше да му го раскинат договорот а не да отиде со обештетување
Како и да е, уверен сум дека не дриблаа цело лето само за да нема драми. Дента кажаа си иде, утре дента пресконференција наредниот веќе потпишан со ПСЖ.

Мислам го разбирам, блам дупнувавме со Каталонскиве куриња ни ја не би сакал да играм веќе. И уште не ми се верува дека Меси замина пред нив. Какво дно пробивме. Наместо Меси да не носи кон новата ера на Барса нас БускеЦ, Пике, Алба и Роберто уште ке ми изиграваат светска класа фудбалери.:facepalm:
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom