Фан Клуб: Барселона

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.940
Поени од реакции
35.355
Не озбилно, подобро и групи да не минат. Замислете шо би ни правеле ПСЖ Сити и Челзи ...

Се додека Пике, Бускетс, С.Роберто и Алба играат во тимот нема на што да се надеваме. Во лигата да избориме 4то место и пласман во ЛШ колку за некаков финансиски обртај.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Безнадежно е ова, не е дека имаа победнички менталитет изминатите 2 години во ЛШ
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.054
Поени од реакции
3.836
Годинава и следната ќе бидат вакви, јбг, тоа е... децава барем да добијат на искуство овие 2-3 години.. ај да се надеваме дека ова е новата 2003...
 
Член од
11 октомври 2017
Мислења
412
Поени од реакции
153
Па прво пред се очигледно е дека болат раните кај НЕКОИ играчи од тие 8-2? Пред се најпрво тимот влезе доста УПЛАШЕНО РЕЗЕРВИРАНО бескрајни бескрајни додавања ништо конкретно.Како мисли КУман да излезе со 3-5-2 против екипа која има доста брзи крила и бекови? Се остварија моите стравови дека Де јонг е изгубен во оваа екипа,тромав бавен,овде се игра брз фудбал брза транзиција секогаш 2 чекори е наназад лесно прочитан од дефанзивците.И трансферов на Де јонг беше она Дај шта даш Барса никогаш не играла со класична 9-ка Барса не е екипа која може да игра бункер концентрацијата попушташе па се редеа шанси за Баерн.Друга работа е што Баерн во средината беше Надмоќна нити Педри нити Де јонг нити Роберто-Кој незнаеше кај тера не направија ништо.За мене само светла точка е Араухо кој ја држеше цела одбрана за Пиќе несвојствено одсутен.Светла точка е само што Куман со ризик ги внесе Гави Балде.Нека размисли Куман дали да оди со 4-3-3 со Де јонг педри Гави-кој според мене заслужува да биде стартер.Ќе треба огромно чудо да се деси за Куман да добие трета сезона а најголема дилема е кој ќе биде нов тренер после сите овие циркузи тешко Куман дека ќе добие уште една сезона.
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.172
Поени од реакции
1.037
Моменталната слика во клубот наш, опишана со една слика.
Автоматски споено мислење:

Безнадежно е ова, не е дека имаа победнички менталитет изминатите 2 години во ЛШ
Би рекол последните 5 години.
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
20 април 2009
Мислења
991
Поени од реакции
944
За жал оваа ситуација не е само сега, вака ќе беше и со Меси, а камо ли без него. Едноставно нема доволен талент во екипата, згора на тоа и Куман кој воопшто не ми се допаѓа во пристапот со големите екипи. Се додека не се појави некој како Роналдињо, Меси ќе тонеме.Тешко е да го има нивниот квалитет, али пред се мислам на играч кој ќе ја поведе екипата, кој со 2-3 потези ќе го крене Камп Ноу. Играч кој ќе доведе до нова револуција. Депај не е тоа, Дембеле не е тоа. Фати? не знам... Според мене Куман треба да замине, но прашање е кој ќе дојде во екипа што е во слободен пад. Барса ја изгуби атрактивноста како топ светски клуб и тоа ме плаши. Нов Спасител можеби ќе се појави. За една, две, десет, петнаесет години..тоа никој не го знае за жал..
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.564
Поени од реакции
13.894
Пуштање деца само да трчаат, барем нема вакви податоци да гледаме.

Barça recorded a total distance traveled of 15 kilometers less than Nagelsmann's team. The Blaugrana ran 109.8 kilometers, while Bayern left their mark at 124.7. [sport]
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.654
Поени од реакции
4.142
Првин ф
Пуштање деца само да трчаат, барем нема вакви податоци да гледаме.

Barça recorded a total distance traveled of 15 kilometers less than Nagelsmann's team. The Blaugrana ran 109.8 kilometers, while Bayern left their mark at 124.7. [sport]
Ова му доаѓа како да имале играч повеќе на терен.

ПС:
Бускетс, Алба, Пике, Роберто мора да се избркаат некако на лето, Куман исто така мора да јаде отказ, ниедна голема утакмица нема тепано последни 2 години.
Што побрзо Чави и младиници па што биде нека биде ..
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.940
Поени од реакции
35.355
Пике тешко да го избркаат, али барем Бускетс да падне би било супер. Ајде Алба и Роберто некако се ротираат, али овие двајцата се бетонирани во првиот тим. Незнам јас стварно од кај ваква моќ, легенди како Иниеста и Чави се повлекоа кога веќе видоа дека не бива, овие гајле немат ... :(
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.654
Поени од реакции
4.142
Алба и Педри се повредени, a од Понеделник почнуваме на секој 3 дена утакмица да играме наредни 2 недели.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.383
Поени од реакции
7.305
Каков цреп е Лук де Јонг. :tapp:

Куман мора да лета од тимов!
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.940
Поени од реакции
35.355
Араухо потроши 30-40 секунди на прослава како да дал гол у ЛШ финале, наместо да зема топката и да трча на центарот. :tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom