Фан Клуб: Барселона

Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.492
Поени од реакции
13.811
Имаше едно време на фејсбук страница barsenal, изгледа конечно ќе добие целосна смисла истата.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
3.897
Поени од реакции
3.599
Треба да бидеме среќни со нерешениов резултат, и ако на крај Депај да ја искористеше шансата во 85-86 минута може и ќе ги добиевме.
Имавме уште една 100% шанса у прво преку Бретвајт, ама коњот промаши.
Депај е топ, ни фалат само Дембеле и посебно Фати за да пробиваме по страна.
Де Јонг е доктор, најдобар од цел тим.
Араухо исто изгази, Гарсија со црвениот се извади малку, подобро така отколку гол да примевме.
Се на се, на овој стадион, на кој и со Меси сме губеле бодови, задоволен сум.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.115
Поени од реакции
8.908
Колку беше очигледно што ќе се случи со клубот, короната само ја направи ситуацијата катастрофа. Какви шарлатани беа во раководството со години. Промашени трансфери, неверојатно големи плати на ботови можеше да доведе само до ова.

Самиот факт што со години не успеваат да го почнат проектот за реновирање на стадионот кажуваше дека ситуацијата е лоша. Многу луѓе го мразат Перез но неговата теза дека никој не е над клубот е правилен пристап. И стариот Бернабеу беше ултра модерен во споредба со Ноу Камп. Баш поради тој пристап тие сега можат да се борат за потписот на Мбапе, а Барса не може да го регистрира Кун.

Се плашам дека следите години ќе бидеме инфериорни, можеби не толку драматично во Шпанија како во Лига на Шампиони.
 
Член од
11 октомври 2017
Мислења
404
Поени од реакции
152
Додека Реал се Бори за Мбапе,Сити за Роналдо,Псж за Левандовски.......А Барса?Барса се бори да се ослободи од Пјанич/Умтити а и ние Ќе сме пресреќни ако заминат Пјанич и Умтити и да го Регистрираме Аргентинскиов Вермален.......Дно
 
Член од
4 ноември 2013
Мислења
826
Поени од реакции
1.274
So we meet aggain..
Без разлика што у последните 3 дуели на 2 ве измочавме буквално , секогаш сум имал и секогаш ке имам респект за Барса.
Овој Баерн не е тој од пред 2 години , така да за мене не е баш сеедно што играме против вас.
Јас сум 50-50 % за 1 место иако цел свет скоро го става Баерн пред Барса..
Секако ке биде преинтересно тие 2 дуела.
Да видиме кај нас до кај може слепецов Негелсман да оди , па и вас ви е ова тест без Меси
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.622
Поени од реакции
4.124
Гризман и Брејтвеј два играчи помалце утакмицава.
Ленглет ретардиран штопер.
Тренерот чува резултат 5-4-1 против Гетафе...
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.638
Поени од реакции
33.640
Гризман се гушел од Меси, корона да го угуши лигуш еден глуп француски. Појма нема, Дембеле е Роналдињо за него. Овој Брејтвеј нема шо да се очекува од него, турнир играч.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
3.897
Поени од реакции
3.599
Сакаат Гризман да игра на позицијата на Меси, ама во дефанзива да е стариот Гризман, епа нема така...
Гризман пак не игра на позицијата што треба да игра. НЕ Е КРИЛО! Нема брзина за таму..
По милионити пат, или 10ка или втор напаѓач, тоа што го игра во Франција. Толку.

Иначе утакмицава катастрофа. Араухо, Де Јонг и Депај што мрдаат, другите катастрофа.
Бретвајт е добар за трет напаѓач и за тим ко Гетафе, штета што не го шитнаа за 15тина милиони.

Мислам дека сеа е вистинското време за формацијата што ја фуравме лани, 3-5-2, додека да ни се вртат класичните крила Фати и Дембеле...
Прво, и Гризман и Депај ќе играат централно и ќе бидат повеќе пред гол. Второ, Алба и Дест се офанзивни бекови и ќе имаат многу повеќе простор и слобода. Трето, истито важи и за Де Јонг и Педри. Вака многу поише мислат на одбрана пошо позади дува промаја... со 3ца штопери и Бускетс пред нив ќе е многу подобро.

Алба и Дест ќе пробиваат по страна, Педри и Де Јонг можат да повлечат и да дадат добар пас и напред Депај и Гризман.

Што кур ми игра со Бретвајт крв му ебам.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.622
Поени од реакции
4.124
На твитер ми излегоа информации дека Роберто и Брејтвеј се повредени
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.586
Аман бе... Човеков не стаса дресот да го облече што се вика... Мада уште не е готово, тој не сакал да замине.

Илаиш Мориба најверојатно оди во Лајпциг. Уште денес може да се финализира трансферот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom