Фан Клуб: Барселона

Член од
11 октомври 2017
Мислења
404
Поени од реакции
152
Кој знае......До наредното лето ќе биде интересно пред се клубот во каква финансиска состојба ќе биде,пред се се ослободија од НЕКОИ играчи намалување на платите имаше и има и наводно ќе дозволеле во Шпанија околу 60 % публика па посета на музеј едно друго.Иако сево ова не е доказ дека ќе тргнеме по Халанд кој очекувам заедно со некои играчи (Мбапе,Погба-Ако не го продолжи договорот) Пау торес и Де лихт да се бори цела европа.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.623
Поени од реакции
4.124
1630606547876.png

Еве слика од сите играчи кои беа вклучени во овој трансфер рок
__________________________________________________________________________
❌
Odlasci 21/22 = 91.1 miliona evra (81.7M u klauzulama).
Emerson 25M.
Ilaix 22M + 10% (s obaveznim otkupom).
Firpo 15M + 20% (s obaveznim otkupom).
Todibo 15.5M + 20% (s obaveznim otkupom).
Aleña 5M + 50% (s obaveznim otkupom).
Akieme 3,5 millones + 10% (s obaveznim otkupom).
Konrad 3M + 50% (s obaveznim otkupom).
Cucurella 1,8M.
Monchu 50% (s obaveznim otkupom).
Miranda 40% (s obaveznim otkupom).
Trincao - pozajmljen (29M - s mogućnošću kupovine).
Manaj - pozajmljen za 300 000 evra (2.7M - opcija kupovine).
Griezmann - pozajmica (40-50M na kraju sezone).
Messi (besplatno).
Matheus (raskid ugovora).
__________________________________________________________________________
✅
Dolasci = 9 miliona evra (s bonusima 21-22 miliona).
Emerson 9M.
Memphis (besplatno).
Agüero (besplatno).
Eric (besplatno).
Yusuf Demir (10M na kraju sezone).
Luuk de Jong (pozajmicay 1-2M će iznositi jednogodišnja pozajmica)
__________________________________________________________________________

✅
200 miliona evra ušteđenih na platama igrača.​
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
7.935
Поени од реакции
6.492
по вторпат месија големиот лапорта, секоја чест што се нафати иначе којзнае што ќе беше
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.494
Поени од реакции
13.812
Тежок бот е Гарсија без топка, не постои ликот во одбрана, Ленгле за него е Неста реално.
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.169
Поени од реакции
1.033
Утре со Баерн играме, Лук Де Јонг ќе решети во отсуство на Мартин Дијамант.Нема некоја дебата околу утакмицата, толку ли лаганица ќе биде ? :D
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
13.701
Поени од реакции
20.164
Утре со Баерн играме, Лук Де Јонг ќе решети во отсуство на Мартин Дијамант.Нема некоја дебата околу утакмицата, толку ли лаганица ќе биде ? :D
Имаме трауми уште од последниот дуел со нив. Да помине уште некоја сезона, полесно ќе ни биде.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.586
Нема некоја дебата околу утакмицата, толку ли лаганица ќе биде ? :D
Нема што да изгубиме во секој случај. Сите очекуваме пораз па секако нема да се разочараме. Ако останат непоразени, супер. :D Колку да звучи чудно, очекувам мечевите против Бенфика и Динамо да бидат поважни.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.650
Поени од реакции
33.744
Ќе одиграме некое нерешено колку да го собориме цел свет на кладилница.

Мртви од гроб стануваат и стават се на 2ка. :LOL:
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.426
Поени од реакции
7.671
Очекувам утакмица со доста голчиња. Се може да биде иако реално Баерн е фаворит годинава, пред се заради килавата одбрана на Барса.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.650
Поени од реакции
33.744
Повеќе нафрлени топки во 16ник во првото полувреме, отколку во последните 10 години. :LOL:
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
7.935
Поени од реакции
6.492
мора 4-5-1 да извади во второ, баерн кога сака да наметне игра го прави многу лесно...........араухо најдобар играч на теренот досега, со спремноста и еланот кој игра многу потсеќа на пујол..........додека не заиграат агуеро,фати,кутињо и дембеле очигледно куман ќе си ја чука главата секоја утакмица
 
Член од
29 април 2015
Мислења
3.900
Поени од реакции
3.603
Кутињо и Демир во второ како крила, Де Јонг и Гарсија надвор и 4-3-3.
Што кур им е со нафрлувањава?? Дај нека се ебе Куман.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.494
Поени од реакции
13.812
Друг свет е Баерн за нас моментално, чисто мачење е да се гледа Барса против екипи од ваков ранг моментално. Тотално физички, технички, тактички инфериорни, со топка не можат да се состават, ко за греота се. Едноставно на секоја позиција Баерн е многу поквалитетен, прашање е само со колкава разлика ќе завршуваат ваквите утакмици.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom