Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
Сеуште не ми е јасно зошто шутираше во копачката на гркот, потоа доби од оној магичниот спреј и на крај Венгер кажа дека бил ОК. :toe:

Севкупно задоволен сум од изданието на младиве, Ремзи дефинитивно е :zver:. Браво за Фабијански (доста е храбар, направи неколку добри еден на еден интервенции). Џилбет малку не беше на ниво, се бореше, сакаше да се докаже (најверојатно бидејќи Венгер го стави на трансфер листа, па сакаше да импресионира) но не беше тоа тоа. Вела упропасти еден куп шанси, дефинитивно не е во форма.

Значи на 18-ти може да ни се падне еден од овие: Баерн, ЦСКА Москва, Милан, Порто, Лион, Интер и Штудгарт.
И добро е да си замине. Веќе 22 години има а нема ни малку покажано дека има квалитет. Чекаат помлади момци да заиграат на негово место и да се докажат. Клиши на 22 години прва постава играше. А за ждрепката кој и да ни се падне можеме да го пројдеме.
 

OrrCee

Сто посто проценти :)
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.524
Поени од реакции
23
Сеуште не ми е јасно зошто шутираше во копачката на гркот, потоа доби од оној магичниот спреј и на крај Венгер кажа дека бил ОК. :toe:

Севкупно задоволен сум од изданието на младиве, Ремзи дефинитивно е :zver:. Браво за Фабијански (доста е храбар, направи неколку добри еден на еден интервенции). Џилбет малку не беше на ниво, се бореше, сакаше да се докаже (најверојатно бидејќи Венгер го стави на трансфер листа, па сакаше да импресионира) но не беше тоа тоа. Вела упропасти еден куп шанси, дефинитивно не е во форма.

Значи на 18-ти може да ни се падне еден од овие: Баерн, ЦСКА Москва, Милан, Порто, Лион, Интер и Штудгарт.
И пошто ние сме си навикнати со јаки да играме во лш ке ни се падне Интер или Милан
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
И пошто ние сме си навикнати со јаки да играме во лш ке ни се падне Интер или Милан
Не е битно кој е ... битно да се победи!
Може со ЦСКА Да паднеме па да ги потцениме и изгубиме... така да ... фудбал е ... кој и да е нашата “Шлајка“ да го погодиме :smir:
 
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.228
Поени од реакции
28

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Лол, да се гордееш на "магичната" игра, а титулите не се ни важни.

Браво, баш прав начин за да се утешат некој вакви ко тебе.

http://sportdenes.com/mеdjunarodеn-fudbal/liga-na-sh-Аampioni/vеngеr-ja-navrеdi-ligata-na-shampionitе.html
Go podrzuvam !!! u posledno vreme nesto mn se kurci toj Venger !!! Go jade od Hughes dva pati ne mu dava raka na posledniot !!!!Sea se kurci so klinci igra !!!!Daj od forumot neka ne sobere pa da igrame !!! ili od maalo u london
Неможе некој да му се меша тука на Венгер.

Него, да се насмееме :):)

http://www.youtube.com/watch?v=w00fczM7Tss

Не е нормален овој ...


 

OrrCee

Сто посто проценти :)
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.524
Поени од реакции
23
Лол, да се гордееш на "магичната" игра, а титулите не се ни важни.

Браво, баш прав начин за да се утешат некој вакви ко тебе.

Неможе некој да му се меша тука на Венгер.
Hah....Епа тоа е оправдание ништо друго
 

gooner

дежурен топџија
Член од
10 јуни 2008
Мислења
169
Поени од реакции
6
Лол, да се гордееш на "магичната" игра, а титулите не се ни важни.

Браво, баш прав начин за да се утешат некој вакви ко тебе.

Неможе некој да му се меша тука на Венгер.

Него, да се насмееме :):)

http://www.youtube.com/watch?v=w00fczM7Tss

Не е нормален овој ...


:vozbud::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::drk:
ЗВЕРИШТЕ
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
http://sportdenes.com/mеdjunarodеn-fudbal/liga-na-sh-Аampioni/vеngеr-ja-navrеdi-ligata-na-shampionitе.html
Go podrzuvam !!! u posledno vreme nesto mn se kurci toj Venger !!! Go jade od Hughes dva pati ne mu dava raka na posledniot !!!!Sea se kurci so klinci igra !!!!Daj od forumot neka ne sobere pa da igrame !!! ili od maalo u london
Па тоа е за почит ... играа играчи кои подоцна ќе бидат иднината на фудбалот не само на Арсенал и замисли со 16 години 17 да играш и тоа 2ца направија ДЕБИ ЗА ТИМОТ на меч од лигата на шампионите ..замисли што значи тоа за моралот и понатамошната желба и воља за игра и унапредување на тие играчи!
Така да сосема се согласувам за вчерашниот избор на играчи со Венгер :smir:
 

АнГеЛ

I will change the world
Член од
2 август 2006
Мислења
381
Поени од реакции
2
Има добри делови тука - углавно заклучокот како и да се гледа, нажалост е ист - навивачите на Арсенал (барем тие што се по стадионите) треба да се задоволни со постигнувањата на Арсенал, особено со оваков буџет.
А да не зборуам дека се светлосни години зад на Ливерпул навивачите. Како може на пример пред да заврши утакмицата да почне да се празни стадионот, а твојот тим да тепа 6-2... катастрофа!
Во Англија е општо познато дека Арсенал има срање навивачи - се надевам дека тоа полека се менува...
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
http://www.arsenal.com/news/news-archive/carlos-vela-signs-new-long-term-contract
Еве нешто ново и добро!
Се надевам по постигнувањето на овој договор ќе се мотивира дополнително и ќе ја врати онаа летна форма кога стрелаше за Мексико и Арсенал секој меч... пред да биде повреден :helou:
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Се на се, како што кажав за типот дека ке биди тврда игра, и дека ке се движи од 0-2 гола и така и беше ! Не очекував прв состав и нормално заради тоа не ја пишав 2 или 3+ !

Како и да е, задоволен сум од дечките, и се надевам дека ова им беше едно големо искуство за нив ! Волкот беше како предводник, Ремзи за некоја година ке биди нешто и некој, и можеби токму тој еден ден ке биде предводник на еден друг Арсенал ! Нов !

Верувале или не мислите ми се насочени кон Енфилд и кон освојување на тврдината !
Ливерпул се ранети по поразот на Фиорентина, и доколку ги победиме тоа ке биди отказ за Рафа Бенитез ! Убеден сум дека Венгер ке најде лек и дека ке пронајде добар состав кој ке можи да победи на Енфилд Роуд ! Убеден сум во наша победа, па предлагам уште денес да изиграте за наша победа(3,35) и за оние кои читаат тука(извинете за оф топиков) нека изиграат на ризик Атлетико М. - Виљареал 7+(32,00)...

Се надевам дека доколку победиме ке можеме да им докажеме на скептиците дека победуваме и против големите !

п.с. Од 19,01,2010 ке профункционира и мојот нов блог, каде се надевам дека на 12 до 13 страни ке успеам да доловам и да кажам за тоа што мислам за овој „период на постење“ и да навлезам во таа тематика, на која ке бидам сконцетриран таа недела после празниците !

Секоја недела нова дебата и се надевам дека ке се вклучите! Поздрав!:helou:

Од тогаш немаме победа на Енфилд, а со овој гол победивме и останавме на чело !

Се надевам на ист епилог и во недела !

 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
И еден куп повреде повторно пред мечот со Ливерпул.
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Се на се, како што кажав за типот дека ке биди тврда игра, и дека ке се движи од 0-2 гола и така и беше ! Не очекував прв состав и нормално заради тоа не ја пишав 2 или 3+ !

Како и да е, задоволен сум од дечките, и се надевам дека ова им беше едно големо искуство за нив ! Волкот беше како предводник, Ремзи за некоја година ке биди нешто и некој, и можеби токму тој еден ден ке биде предводник на еден друг Арсенал ! Нов !

Верувале или не мислите ми се насочени кон Енфилд и кон освојување на тврдината !
Ливерпул се ранети по поразот на Фиорентина,
и доколку ги победиме тоа ке биди отказ за Рафа Бенитез ! Убеден сум дека Венгер ке најде лек и дека ке пронајде добар состав кој ке можи да победи на Енфилд Роуд ! Убеден сум во наша победа, па предлагам уште денес да изиграте за наша победа(3,35) и за оние кои читаат тука(извинете за оф топиков) нека изиграат на ризик Атлетико М. - Виљареал 7+(32,00)...

Се надевам дека доколку победиме ке можеме да им докажеме на скептиците дека победуваме и против големите !

п.с. Од 19,01,2010 ке профункционира и мојот нов блог, каде се надевам дека на 12 до 13 страни ке успеам да доловам и да кажам за тоа што мислам за овој „период на постење“ и да навлезам во таа тематика, на која ке бидам сконцетриран таа недела после празниците !

Секоја недела нова дебата и се надевам дека ке се вклучите! Поздрав!:helou:

Од тогаш немаме победа на Енфилд, а со овој гол победивме и останавме на чело !

Се надевам на ист епилог и во недела !

Абе братко па не се тие ранети од овој пораз ... кутрите се најлош тим од сите посилни екипи во премиер лигата сезонава !
Ако со нив не успееме да победиме со овој состав против никој друг ваков тим не победуваме дур не ни се вратат играчите значи:toe:

Со оглед новата повреда на Ебуе и можноста за Дуду и Диаби да се во стартниот тим со Ливерпул...
Almunia
Sagna – Gallas – Vermaelen – Traore
Fabregas – Song – Diaby
Eduardo - Arshavin – Nasri

  1. Добро изгледа ова .. само секако Насри ќе игра по повлечено како крило а Сонг како DM повеќе отколку CM ... сепак Венгер ќе одлучи кој како и каде ќе игра на нас е да се надеваме да го одбере победничкиот состав:pipi:
 

OrrCee

Сто посто проценти :)
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.524
Поени од реакции
23
Па тоа е за почит ... играа играчи кои подоцна ќе бидат иднината на фудбалот не само на Арсенал и замисли со 16 години 17 да играш и тоа 2ца направија ДЕБИ ЗА ТИМОТ на меч од лигата на шампионите ..замисли што значи тоа за моралот и понатамошната желба и воља за игра и унапредување на тие играчи!
Така да сосема се согласувам за вчерашниот избор на играчи со Венгер :smir:
Ах бре дечко јас незнам зошто не можеш да сватиш дека арсенал не треба да биде тим за правење играчи...Малите клубови треба да ги прават играчите
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Еве ви еден добар аватар од Фабре што најдов по нет.

 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom