Фан Клуб: Арсенал

Дискусија во форумот 'Фудбал фан клуб' започната од Логикс, 15 јули 2009.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Логикс

  Логикс Gooner

  Член од:
  17 септември 2007
  Мислења:
  7.357
  Допаѓања:
  2.287
  Замина старата тема,која беше празна/без прослави на трофеи...:kesa:
  Но тука тргнуваме повторно,кон нови походи,кои ке завршат успешно на крајот.Нова тема кој се надевам дека ке биде исполнета со многу радост,среќа и успеси на нашиот тим.

  Малце статистики:

  Арсенал Ф.К. е професионален фудбалски клуб од Холовеј, Северен Лондон. Тимот игра во Англиската Премиер Лига и е еден од најуспешните во англискиот фудбал, со освоени 10 трофеи во Англиска Прва Дивизија, 3 во Англиската Премиер Лига и 10 ФА купови.

  Основан е во 1886 година во Вулвич, југо-источен Лондон од страна на работници во Кралскиот Арсенал. Својот прв голем трофеј го освоиле во 30те, а тој трофеј го проследиле со освојување уште 5 прволигашки титули и 2 ФА Купови. Во повоениот период Арсенал стана втор клуб во Англија кој освоил Двојна Круна. Тоа го направил во сезоната 1970-71. Оттогаш Арсенал стана еден од најуспешните клубови во Англија, освојувајќи уште две Двојни Круни, Премиер Лигата 2003-04 без пораз (втор клуб кој успеал да направи вакво нешто, прв во Премиер Лигата) а во 2005-06 стана првиот лондонски клуб кој стигнал до финалето на Лигата на Шампиони.


  Клубот од своето основање игра со црвено-бели дресови, кои со текот на годините го имаат променето единствено дизајнот. Арсенал се има преселено, од Вулвич каде што бил основан, на стадионот Арсенал во Хајбери Северен Лондон во 1913. Во 2006 клубот повторно се пресели, овојпат 500 метри на запад на новиот Стадион Емирати во Холовеј.

  [​IMG]  Со помалце расправии,и повеќе сложни дискусии,без навреди и пцуење/туку само со бодрење и навивање за најдобриот клуб во светот

  [​IMG]

  FC ARSENAL
   
  На Marjan-MiKi, EnergieNo.1 и [zEUs] им се допаѓа ова.
 2. Schwarzkopf

  Schwarzkopf

  Член од:
  5 мај 2008
  Мислења:
  1.355
  Допаѓања:
  128
 3. gooner4life

  gooner4life Arsenal-Maniak

  Член од:
  11 јули 2008
  Мислења:
  7.035
  Допаѓања:
  1.565
  Како прво честито нова Тема.... и секако да ја поставам песната за нашиот Професор на кормилото на овој Шампионски тим

  :pishtoldz
  Арсенал на оваа тема ќе има само добри зборови и многу луди моменти за паметење , нема да имаме лоши расправии и секако очекуваме прво одлични трансвери а подоцна и титули ... тоа од оваа сезона па натака.... :smir:
  И секако за сите што имаа сомнежи .... еве еден клип.... Keep The Faith!!!!!!!!!!
   
 4. арсеналмартин24

  арсеналмартин24 Get well soon, Aaron

  Член од:
  8 октомври 2008
  Мислења:
  1.685
  Допаѓања:
  20
  Честитки до Логикс за новата тема. Осеќам дека ќе има нешто позитивно од оваа сезона.

  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]

  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
 5. bowl

  bowl .

  Член од:
  30 јануари 2007
  Мислења:
  8.344
  Допаѓања:
  1.305
  Ваљда ќе ви донесе некоја титула новата тема, со среќа...
   
 6. ManUtdChampions

  ManUtdChampions Lleyton Hewitt

  Член од:
  5 февруари 2009
  Мислења:
  26.843
  Допаѓања:
  30.424
  Ајт честитки за новата тема и со среќа во понатамошните натпреварувања..
   
 7. Bianconero vero

  Bianconero vero Il Capitano

  Член од:
  10 ноември 2008
  Мислења:
  7.958
  Допаѓања:
  5.404
  Честитки за новата тема, па... повеќе успеси во иднина.
   
 8. Ljypce

  Ljypce

  Член од:
  13 мај 2008
  Мислења:
  139
  Допаѓања:
  2
  Ај и јас да стаам нешто  [​IMG]
   
 9. Schwarzkopf

  Schwarzkopf

  Член од:
  5 мај 2008
  Мислења:
  1.355
  Допаѓања:
  128
 10. Логикс

  Логикс Gooner

  Член од:
  17 септември 2007
  Мислења:
  7.357
  Допаѓања:
  2.287
  Ова е само преведено од вчера/нема ништо ново.:smir:
   
  На Marjan-MiKi му/ѝ се допаѓа ова.
 11. арсеналмартин24

  арсеналмартин24 Get well soon, Aaron

  Член од:
  8 октомври 2008
  Мислења:
  1.685
  Допаѓања:
  20
  Заминат е веќе од вчера.

  - Бордо го бара Силвестер и пари за Чамак, Венгер не го дава Силвестер.
  - Реал ја прифатил понудата на Штудгарт за Хунтелар, овој не сака да потпише, чека повик од Арсенал. 17 милиони фунти е цената.
  - 25 милиони фунти + Галас + Фран Мерида = Агуеро?

  Еден од овие тројца. :vozbud:
   
 12. Schwarzkopf

  Schwarzkopf

  Член од:
  5 мај 2008
  Мислења:
  1.355
  Допаѓања:
  128
  Van Persie Week:Robin's 2008/09 stats

   
 13. D'Artagnan

  D'Artagnan Release yourself...

  Член од:
  13 јули 2009
  Мислења:
  21
  Допаѓања:
  0
  Нова тема, Нова сезона, Нови нешта, Нови трофеи...

  Се надевам на една успешна сезона, после толку неупсшени, каде ке можеме да го диктираме темпото, и се надевам на уште една Непобедлица сезона, слична на онаа, која им е репер на многу тимови...
   
 14. арсеналмартин24

  арсеналмартин24 Get well soon, Aaron

  Член од:
  8 октомври 2008
  Мислења:
  1.685
  Допаѓања:
  20
  Постојат големи шанси да ги видиме Росицки и Едуардо против Барнет во сабота. :vozbud:

  Almunia, Rosicky, Eduardo, Clichy, Mannone, Gallas, Djourou, Wilshere, Nasri, Denilson, Silvestre, Arshavin, Traore, Senderos and Vermaelen.
   
 15. tose_cesc

  tose_cesc Oh Arsenal we love you!

  Член од:
  3 јануари 2009
  Мислења:
  753
  Допаѓања:
  43
  Ајде нека ни е честито новата тема на неја да се радуваме само на успеси на нашиот омилен тим воедно и најдобар тим во светот АРСЕНАЛ
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели преку: