Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 август 2009
Мислења
9.536
Поени од реакции
5.768
Абе тоа е...за џабе се нервирав досега..Ми се јавија и ми рекоа треба со брзање да одат за да стигнат на време, ако стигнеле! Влегоа во Грција пред некое време, и ке одат на натпревар ! Ако добијам линија во живо ке биди супер да слушниме атмосфера!

За вечер, не верувам дека ке има голови, шо знам ! Се надевам дека ке играме добро задоволни ке бидеме и со нерешени иако Арсен најави и победа! Ке видиме ! Би типувал на 0-2 голови, ама избегнете да ја играте оваа утакмица !:helou:
 
Член од
5 мај 2008
Мислења
1.357
Поени од реакции
127
Абе тоа е...за џабе се нервирав досега..Ми се јавија и ми рекоа треба со брзање да одат за да стигнат на време, ако стигнеле! Влегоа во Грција пред некое време, и ке одат на натпревар ! Ако добијам линија во живо ке биди супер да слушниме атмосфера!

За вечер, не верувам дека ке има голови, шо знам ! Се надевам дека ке играме добро задоволни ке бидеме и со нерешени иако Арсен најави и победа! Ке видиме ! Би типувал на 0-2 голови, ама избегнете да ја играте оваа утакмица !:helou:
Дај сними разговор и ние да слушнеме нешто ...:)

Инаку еве на кој програми ќе го има Арсенал

A La Carte 4
Al Jazeera Sport +7
Euro Futbol
Hi Plus
ITV 1
ITV 1 Wales
MaXimo 2
NET Hellas
NTV+ Nash Football
Scottish TV
Setanta Sports 1
Sky Calcio 2
Sky Sport 1 (Germany)
Sky Sport Info (Portal)
Sport 5+ GOLD
SuperSport 6 (ZA)
TV6 Lithuania
Ulster TV
Viasat Motor
~ DigitAlb HD6
~ ITV HD
~ Sky Calcio 2 HD
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Што маме нивно педерско, кој курац носи Македонско знаме на Олимпиакос - Арсенал ко и сами се свесни за последиците.

Ебате "патриотите".
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.536
Поени од реакции
5.768
Што маме нивно педерско, кој курац носи Македонско знаме на Олимпиакос - Арсенал ко и сами се свесни за последиците.

Ебате "патриотите".
Абе тие биле свиткани во знамето, под блузата му бил на еден колега, ама ги слекоа и им го зедоа ! Абе....не знам шо да речам !

Само заради то не бев, иначе од Битола до Грција, 2-3 часа пат е! Ако не те заебат на граница !
 

OrrCee

Сто посто проценти :)
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.524
Поени од реакции
23
Мислам дека вечер Арсенал ке го турне рекордот за тоа, дека еден тим настапил со најмлад состав, на некој натпревар од ЛШ !

И сега шо се изнервирав поке, едни другари заминаја за Грција, сабајле за на натпревар и требаше до кај 5 часот попладне да се на стадион, ама ги застанаа на граница, и не ги пуштија до сега, заради знамето Македонско ! Штета ! Само заради вакви работи не отидов !:nenene:

п.с Се надевам вечер на победа, заради нашиот „сосед“ !(Како им беше името!= Поранешна Република Македонија, ли)!:baeh:



Тотенхем игра фудбал ?! Хмммммм:drk:
Eпа тоа зборам...Павличенко многу подобро ке се снајде во арсенал...сетете се што правеа на европското со аршавин...ке имаме руско дуо во нападот
 
Член од
5 мај 2008
Мислења
1.357
Поени од реакции
127
Абе тие биле свиткани во знамето, под блузата му бил на еден колега, ама ги слекоа и им го зедоа ! Абе....не знам шо да речам !

Само заради то не бев, иначе од Битола до Грција, 2-3 часа пат е! Ако не те заебат на граница !
Ехх 2-3 сааати ,атина нее баш блиску(ако се игра таму уствари).
 
Член од
8 октомври 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
20
Arsenal's line-up is the youngest in the history of the Champions League. Their starting XI has an average age of 21 years and 215 days, beating Ajax's record of 21 years and 355 days, set against Club Brugge exactly six years ago. :bravo:

Дајте некој квалитетен стрим...
 
Член од
5 мај 2008
Мислења
1.357
Поени од реакции
127
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
Фала, али коментарот... ај ќе истрпам. :smir:
А како може да се избегне тоа лимитирање на гледаност? Знам можеше некако ама не ми текнува ај некој нека ми помогне.

Зошто да не...Павличено ти е класичен шпиц играч а токму тоа ни треба нам, не гледајте тој што се изгуби во тотенхем, тотенхем игра многу поразличен фудбал од арсенал
Абе чим Гус Хидинк го цени толку сигурно има нешто во него, само премногу шанси утињаше на европското иако даде неколку гола.
 
Член од
8 октомври 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
20
А како може да се избегне тоа лимитирање на гледаност? Знам можеше некако ама не ми текнува ај некој нека ми помогне.
Стискај рефреш на броусерот. :smir:

За вакви кризни ситуации кога нема многу стримови е добро.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
Ако има некој Sopcast може да впише Channel - 74719, јас таму гледам. Незнам дали касни колку касни али добра е сликата и не кочи. Или пак изберете си од тука али тој што ви го кажав е најдобар од таму http://myp2p.eu/broadcast.php?matchid=58415∂=sports
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom