Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841


:vozbud: Ima da go kolat na Emirati hahaha
Штета што не влегоја да му ебат мамичето па после да моли да го остават на мир. Тоа е бе дивљак дошол од того од некоја планина се симнал видел урда на газот и бачило ќе отвора. Не се праи тоа така, ќе свати али касно ќе му е.
 
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.012
Nemam namera da go branam Adebajor, daleku od toa, ama i uklizuvanjeto na RvP (sto mu prethodese na incidentot) bese dosta krvnicko. Znae toj da bide dosta pokvaren...
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
Nemam namera da go branam Adebajor, daleku od toa, ama i uklizuvanjeto na RvP (sto mu prethodese na incidentot) bese dosta krvnicko. Znae toj da bide dosta pokvaren...
Имало и поголеми и пострашни стартови но никој така не изреагирал. Посебно што играле заедно. Ако мисли дека е некаква неправда врз него со пасивност ќе покажеше дека згрешиле Арсенал а не така да настапува. Само повеќе ќе го замрзат, наместо да се каат што го продале.
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.830
Поени од реакции
490
Nemam namera da go branam Adebajor, daleku od toa, ama i uklizuvanjeto na RvP (sto mu prethodese na incidentot) bese dosta krvnicko. Znae toj da bide dosta pokvaren...
Да може и во право си а А кога на Едуардо му ја скрши ногата Тејлор што требеше тогаш едуардо да направи да извади пиштол и да го испука на лице место така да не збори многу глупости ако ти се пише пиши нешто паметно :uvo:
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
лол наочара / диоптер .. нешто ???
ти улав ли си бре види го го гледа и го цапа за инает .. немаш намера да го браниш лол

ајде види пак и кажи сега ама без „толку објективност“
му ја распара фацата
 
Член од
5 мај 2008
Мислења
1.357
Поени од реакции
127
Абе не за друго,сте го виделе ли Руни да ги гази играчите на евертон,или било кој друг.

Гади ми се од тој сељак.

А и се е џабе што е под истрага од ФА ,истиот овој судија така им направи и на Болтон кога Сисоко го нагази Диоф.
Дојде на сослушување и кажа дека го видел инцидентот и дека не бил за жолт картон.

Ако тоа повторно го направи ФА неможе ништо,а се гледа на снимката дека го видел стартот.
 
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.012
Deca, aj smirete hormoni... Adebajor i ona sto toj go napravi prakticno ni ne bea tema na mojot post, tuku sakav da potsetam deka RvP znae da igra dosta prljavo, i megjudrugo, toa e edna od pricinite sto nikogas ne mi bil megju poomilenite igraci...
 

tose_cesc

Oh Arsenal we love you!
Член од
3 јануари 2009
Мислења
753
Поени од реакции
43
Треба да се биде голем како во победите така и во поразите сепак треба да признаеме дека тоа беа 2 тешки гостувања на кои настапивме на првиот без капитенот а на вториот без Андреј и не треба да се критикуваат нашите фудбалери како и професорот бидејќи и тие се под голем притискок на целокупната јавнос.единствено нешто што видов позитивно на овој натпревар е конечното враќање на Томо па така да за неполни 3 недели мислам дека ќе бидеме конечно комплетни со враќањето и на Тео најпрвен па на Андреј и на крај на Вела и тија што недостасува премногу оваа сезона (според мене) Насри така да после ќе биде се подруго и полесно да се надеваме.
за оној кои до вчера го бранев и беше еден од моите омилени играчи можам да кажам само како не го приметив тоа уште од пред 2-3 години дека е невиден клошар и неблагодарник тимот кои му овозможи да да се прелеби а тој му враќа на ваков начин сварно срамота...овоа да го направеше наш играч сигурно до сега ќе имаше забрана за доживотно појавување на фудбалските терени но тоа е кога е се против нас.изгубивме 2 натпревари на кои требаше секако да победиме според прикажаната игра но тоа е кога судијте и среќата се секогаш на спротивната страна иако за врерашниот меч мислам дека ќе беше многу подруго Венгер одма да го пушти Дуду по израмнувачкиот погодок додека имавме притисок да му заковаме уште некои гол но тоа е одиме понатаму овоа беше само 4 утакмица па така да без многу разочарување имаме големи шанси оваа сезона да ја освоиме ПЛ ако не и најголеми од сите други тимови.И секако колку само се израдував на долго очекуваниот голот на РвП и вчера сварно можеме да кажиме дека немаше ама ич срека и се надевам дека ќе прподолжи да постигнува голови и понатаму
одиме понатаму следен меч ни е со стандард лиеж кои очекувам да го добиеме без некои потешкотии...позз ТОПЏИИ :smir:
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567

Видете и Филипс како одвај го гледа ова а не па ние и нашите играчи :tapp:
 

tose_cesc

Oh Arsenal we love you!
Член од
3 јануари 2009
Мислења
753
Поени од реакции
43

Видете и Филипс како одвај го гледа ова а не па ние и нашите играчи :tapp:
без домникот со овоа покажа колку вреди и очекувам козна од фа сонајмалку 3-4 натпревари неиграње иако не верувам дека тоа ќе се деси:tapp:
 

xochipilli

Војвода
Член од
29 јули 2006
Мислења
426
Поени од реакции
116
Ќе дојде циганов на емирати...ако не скрши нога до тогаш...

 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.538
Поени од реакции
5.768
Стартот беше намерен ! Апсолутно сакаше да го удри Ван Перси !

И ако негде го видам Адебајор, недај боже да бидам во можност да го видам ! Ке го плукнам во лице ! Никогаш не сум се карал, затоа што мислам дека тоа е сељачки, но за ова, ако треба ке ризикувам и затвор !

Играчот кој најповеке го мразам, играчот од кој имав постери во собата, играч од кого имав дрес ! Денес повеке го немам ! Иако го запалив дресот и постерите, мислам дека тоа е премалку ! А за згора на се, некои од моите лични навивачи го правдаат Адебајор ! Не знам, како можат да се нарекуваат навивачи !

Ако пред некое време имав листа на најомразени тогаш сигурно дека Адебајор и Туре сега се наогаат на врвот !

п.с. Имам мала забалешка ! Мислам дека на Фабијански и Маноне да му се даде барем мала минутажа ! Вака некако Алмуниа, си мисли дека е единствено голман, па мора да признаеме дека за голот и пеналот на Руни, тој е виновен, за голот на Кабул е тој виновен од Портсмут, а мислам дека голот на Ричардс можеше да го одбрани ако стоеше на основната линија, али што е тука е !

Ќе дојде циганов на емирати...ако не скрши нога до тогаш...

Ако има мадиња да излезе на терен, тогаш му пуштам рака !
А ако излезе, тогаш нема жив да се врати на Сити Граунд !:nenene:
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Два старта направи намерни!
А и не знам што ми е филмот и што му беше кој отидна да прославува кај навивачите од Арсенал.

Има среќа што казните се претерано строги во Англија за влез во терен инаку не се нешто посмирени навивачите во Англија:


Но пак ова да го направеше некаде другде во Европа. Особено негде на балканот или пак најлошо во Турција... тогаш сеа ќе имаше тама за неговиот погреб.:nesum:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom