Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.

OrrCee

Сто посто проценти :)
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.524
Поени од реакции
23

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.318
Поени од реакции
2.846
Ma ne da go kazni FA tuku da go zgazi kamion ama ne da go ubie tuku da go povredi da nemoze fudbal da igra
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123


вакво нешто на поранешниот соиграч и партнер во нападот ,по лицето и по раката
замислете ?? а ??

е за ова да го направиш или правиш цел меч треба дебело да те платиле или да те „мотивираат“ се разбира со чекче бре мили мои ....

го избришав секаде од компјутерот :pos: мамае му ебам , нека му ја скршат таа ногата .. навистина кој нефер потег со Рвп .. жал ми е за раобин , жал ми е за момците дадоа 110% ... а и судииве гдинава .. лол .. на 3 : 1 со пенал ?? нз како ќе беше мечот ( реков еднаш повторувам , мразам кога се повторувам со муабетите ) ама морав !

главата горе ! има денови за битки - 24 април е тој ден ќе го видеме дали ќе мава вака или ќе провоцира слично ... хм
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.542
Поени од реакции
5.772
Единствена позитивна работа од вчера е само Росицки, и толку !

Се надевам дека сега нема да има поке идиоти кои ги носат Адебајор и Туре на аватари или потписи ! Според мене тие се едни од најомразените фудбалери, и според мене, на првите две места !

Е сега, после ова, мислам со два порази и две победи, мора само да се оди на победа ! Единствено ме теши гостинскиот терен каде загубивме и тоа дека загубивме од прилично солидни екипи, освен ако се има фактот дека Сити, требаше да ни се одмазди !

Сега играме со Виган дома, па со Фулам на Кревен Котиџ, и очекувам влез во победничка низа !

Доколку сакаме да бидеме шампиони, не смееме да си дозволиме повеке од 4-5 порази, освен ако не сакаме да кршиме историја, ако се знае дека шампионот во Англија, никогаш немал повеке од 6 порази ! (Нотингем Форест во 90-тите)

Половина од лимитот е исполнет, не смееме да си дозволиме губење на бодови против екипи од трета класа како Сити !

И само едно, Сити нема да игра во ЛШ, ниту оваа година ниту наредната, па затоа целата таа генерација, за кратко време ке биде заборавена, или пак ке биде „славена“ од само неколку илјади навивачи, од Сити, бидејки големи имиња се ствараат во ЛШ, тоа е она кое се памети !

Така да не ми е грижа за Адебајор и Туре, бидејки ке бидат заборавени доколку не направат ништо, или пак ке бидат славени од само 10 000 000 луге од „Градската половина на Манчестер“, за разлика од Фабрегас или Арсенал каде секогаш ке го гледаат преку една миљарда, и каде неговото име или името на Росицки или РвП нема да биде заборавено, каде и тие да играат!
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Се надевам дека сега нема да има поке идиоти кои ги носат Адебајор и Туре на аватари или потписи ! Според мене тие се едни од најомразените фудбалери, и според мене, на првите две места !
За Адебајор сфаќам,но шо кур ти згреши Туре?
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.440
Поени од реакции
6.672


Ццц,оште не ми се верува како може да направи вакво нешто на поранешниот соиграч и партнер во нападот ,по лицето и по раката

:глуп:

И реакцијата на РвП после натпреварот

Линк
ѓубре циганско мамата негова!
Незнам како немаше срам да го направи ова!
може навивачите му згрешиле ама ова ни на најголемиот непријател не му се прави, овака со копачка по нога да те удрат боли а не па во лице.....
циган мамата да му е,,м!!!
 
Член од
2 август 2009
Мислења
975
Поени од реакции
380
абе сеа да го казнат 10 утакмкици за др пат пак да направи така
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Единствена позитивна работа од вчера е само Росицки, и толку !

Се надевам дека сега нема да има поке идиоти кои ги носат Адебајор и Туре на аватари или потписи ! Според мене тие се едни од најомразените фудбалери, и според мене, на првите две места !

Е сега, после ова, мислам со два порази и две победи, мора само да се оди на победа ! Единствено ме теши гостинскиот терен каде загубивме и тоа дека загубивме од прилично солидни екипи, освен ако се има фактот дека Сити, требаше да ни се одмазди !

Сега играме со Виган дома, па со Фулам на Кревен Котиџ, и очекувам влез во победничка низа !

Доколку сакаме да бидеме шампиони, не смееме да си дозволиме повеке од 4-5 порази, освен ако не сакаме да кршиме историја, ако се знае дека шампионот во Англија, никогаш немал повеке од 6 порази ! (Нотингем Форест во 90-тите)

Половина од лимитот е исполнет, не смееме да си дозволиме губење на бодови против екипи од трета класа како Сити !

И само едно, Сити нема да игра во ЛШ, ниту оваа година ниту наредната, па затоа целата таа генерација, за кратко време ке биде заборавена, или пак ке биде „славена“ од само неколку илјади навивачи, од Сити, бидејки големи имиња се ствараат во ЛШ, тоа е она кое се памети !

Така да не ми е грижа за Адебајор и Туре, бидејки ке бидат заборавени доколку не направат ништо, или пак ке бидат славени од само 10 000 000 луге од „Градската половина на Манчестер“, за разлика од Фабрегас или Арсенал каде секогаш ке го гледаат преку една миљарда, и каде неговото име или името на Росицки или РвП нема да биде заборавено, каде и тие да играат!
Бидиму благодарен на Туре што си замина, или пак на Венгер што го продаде. Киксер помалце, нели? :)
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.542
Поени од реакции
5.772
Не знам ! Едноставно не е повеќе наш играч, и самиот факт дека Адебајор така се однесуваше а тој како „капитен“ не направи ништо ! Ниту го смири, нити му се извини, ниту го тргна од трибината, на нашите навивачи ! Малце е ?!:drk:

Бидиму благодарен на Туре што си замина, или пак на Венгер што го продаде. Киксер помалце, нели? :)

Апсолутно ! Така е ! :helou:
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Не знам ! Едноставно не е повеќе наш играч, и самиот факт дека Адебајор така се однесуваше а тој како „капитен“ не направи ништо ! Ниту го смири, нити му се извини, ниту го тргна од трибината, на нашите навивачи ! Малце е ?!:drk:
Го направи тоа.
А Адебајор и тренерот немаше да послуше да му каже нешто а не капитенот.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom