Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.561
Поени од реакции
17.594
da plukas po navivacite koi do vcera te bodrele, da gi povreduvas igracite so koi do vcera vo ista soba ste spiele, da go plukas covekot(citaj Venger) koj te zel od Francija ti ja daval celata poddrska za da stanes vrven igrac toa e nesto koe ne mozam nikako da go svatam za da go napravis sevo ova treba da si zivotno
so eden zbor rabotava e rani kuce da te lae jas da bev na negovo mesto skokav od Ajfelova
 
N

navivacka

Гостин
Бидејки не го следив до крај натпреварот ке може ли да ми каже некој што направил Адебајор?:smir:
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Даде гол и со трчање го прослави голот пред навивачите на арсенал
Не знам што да кажам, не е ОК од него, ама мора да признаете дека никој не го сакаше лани, дека го потценувате. Верувам дека и во Лондон било така, па затоа така постапи... Во секој случај не беше коректно
 
N

navivacka

Гостин
Даде гол и со трчање го прослави голот пред навивачите на арсенал
Фала:smir:
Многу неспортски потег од негова страна,јас разбирам да се прослави гол ама тој претера на тој начин.Ако,ке се врати во Лондон и ке си замине со наведната глава...се се врака се се плака
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Само метак за Адебајор! :)


Ќе плати за ова :) :pos2:


Глејте што само не изнафрлаа хахаха :) штета шо не влезе барем еден :)))
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.683
Поени од реакции
43.595
:tapp::tapp::tapp:

Ауу овој Адебајор излеа "ќе се повреди" пред мечот со Арсенал на Емирати...Срам да му е!!!

Иако не сум фан на Арсенал многу ме изнервира копилево...:pusk:неблагодарнику еден!
 

АнГеЛ

I will change the world
Член од
2 август 2006
Мислења
381
Поени од реакции
2
АБе стока бе леее...цел ден не можам да сватам шо коњ ќе беше.
Првен на Цеск ногата му ја згазна, па на Робин главата, па после
цел терен го изора за цел свет да свати кој деген е. Не знам зошто
се поздравуваа со него на крај
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Го поштував како играч но не го знаев дека е вакво гомно.:pishtoldz:violent1::violent1::angry3:
Момент е столчето пластично на теренот :pos2:
До кој степен значи ги изреволтирал навивачиве наши !
 
Т

Топџија

Гостин
Пазете ја изјавава на Хјуз:

"We just have to understand that he is an emotional guy and he wanted to share the moment with the fans in the corner with whom he has a special affinity. It is the same area that the Arsenal fans were in so there is the potential for people to see it as the wrong thing to do. We recognise that and so does Ade.":pos2::pos2:

Најмалку што очекувам е тренерот да ги критикува своите играчи, али во вакви ситуации е многу ретардирана постапка да излезеш со ваква изјава. Боље да си ќутел.
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
адебајор гомнар кој ние го направивме човек а он така врака да даде господ ни еден гол да не постигне
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.318
Поени од реакции
2.846
Уште во минатата сезона кажав дека не го сакав циганот а со ова потврди дека не е играч. Нема што да се каже ќе му се врати. Мисли дека со ова ќе докаже дека вреди. Толку од него ова му е врв на кариерата. Само покажа дека невреди во ниту еден клуб да игра. Утре кога ќе замине од Сити ако им даде гол истото ќе го направи. Тоа се вика човек бес душа. Коло Туре не би коментирам за него си ја работеше работата кога счлавеше циганот отиде да го тргне а не да слави со него. Немојте сега за ова да ми кажете дека го сакам или поддршувам, само споредувам дека има осет ако ништо друго за разлика од циганот
 
Член од
5 мај 2008
Мислења
1.357
Поени од реакции
127


Ццц,оште не ми се верува како може да направи вакво нешто на поранешниот соиграч и партнер во нападот ,по лицето и по раката

:глуп:

И реакцијата на РвП после натпреварот

Линк
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567


Ццц,оште не ми се верува како може да направи вакво нешто на поранешниот соиграч и партнер во нападот ,по лицето и по раката

:глуп:
Колку само УЖАСНО изгледа оваа слика :tapp:
НеХумано е буквално.И да не ти е довчерашен соиграч..не е поштено вака да се прави!
:toe:
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Пазете ја изјавава на Хјуз:

"We just have to understand that he is an emotional guy and he wanted to share the moment with the fans in the corner with whom he has a special affinity. It is the same area that the Arsenal fans were in so there is the potential for people to see it as the wrong thing to do. We recognise that and so does Ade.":pos2::pos2:
Ха-ха, знаев дека е глуп овој, ама дотолку? Од цел стадион, Аде морал баш да прославува токму пред навивачите на Арсенал, згора на се го претрча целиот терен, Аде глуп, Хјуз лигав човек.

Срамота беше она денес што го правеше Адебајор, сум го пцуел по дома, човек без респект, без карактер, Ван Перси настрада ради него, мислев дека само Ибра е копиљ во фудбалот, али и овој имал нешто налик босански менталитет ...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom