Симптоми of being a сељак

M

Mario Gómez

Гостин
ЗА ОВА НЕМА ВЕЗЕ... мотор од ланчиа рулз 1.6 па ке го пунктираш дупли лимови маме ебава...
Кај нас има еден Југо ама само шасијата му е од југо, седиштата од Фиат и што не му има ставено на него...
 

kIRe9

OK. u'r right
Член од
4 март 2009
Мислења
1.419
Поени од реакции
73
Кај нас има еден Југо ама само шасијата му е од југо, седиштата од Фиат и што не му има ставено на него...
ахахааххаах шала на страна да напраиш југо ко за мерак е ОК...ама да му стааш тракатанци и трајбл лепенки и трлачки ленти на шофершајбна НЕ ИДЕ... си се разбираме... :helou:
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Јас имам видено еден млад господин на точак. Точакот му беше со радио, интересни светлечки справи, а на бандажите имаше закачено нешто како постер со една добра цуцла. Имаше на светлото BMW знак, најверојатно украден од некоја кола.
 
Член од
22 август 2009
Мислења
3
Поени од реакции
0
Od ova se kazano i napisano xaxaxax izleguva deka ne mozes da si go zivees zivotot na raat i vsusnost izleguva deka skoro sekoj e seljak..ne e toa toa ..i nekoj sto ne e dobro oblecen ne mora da znaci deka e seljak samo poradi toa sto nema pari za da si dozvoli da se oblekuva kako drugite..pozz
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.401
Поени од реакции
7.663
Сељак е исто така и човеко кој по сплет на околности се родил во Скопје и цело време мрчи насекаде по интернет како градот му го уништиле луѓе дојдени од село.
Патем на фејсбук има ставено слика во униформата од Лупус покрја својата веспа.
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
хмм being a сељак..
Го спушта југото, вуфер нормално, позади на стакло 2fast4u (o'neill опционално) се паркира пред некое школо, свири Синан до даска и му вика на секое девојче што ќе пројде "мацо оди да те бацам", a кога ќе излезе од југото приметуваш дека монтката ја бутнал во тренерки, а на нозе носи крем калчунки со црна влечка
 

Fackasta

Ама друже .. ЗАШТО ?!
Член од
2 мај 2009
Мислења
120
Поени од реакции
13
Ај и ја да пишам нешо ^^


1. Стајлинг.
- Фризура, со 10 кила гел, строго залижана, накај лева и десна страна, челото обавезно свети, веѓи дебели (составени), подраснат брк, заби жолто-црни, коњски, обетка плејбој, при обраќање обавезно плука, смеење како печен, иритирачко кикотење или кретенско дерење.
Мајца, рамбовка, некоја шкљ боја шо не одговара на ништо живо, фармерки 3 броја поголеми да ги носи поише време, каиш (строго) кожен, Патики строго спортски 3 до 4 броја поголеми, марка адидас, а за преку ден за до продавница папучи и чорапи бели, една поспуштена од другата, најчесто натегнати до колена.
Цвикер у стилот на Матрикс оние што се преливаат, пластични.,Прстени обевезно, како и ланец.За цигари кажавте вие, а запалка со некоја згодна женска на неа, или пак оние со батерија да светат x) а може и ќибрит.
Телефон, некоја гитерка, марка.. (не познајем) и да звони со оние мелодии кои пиштат, едно ист звук, или пак ОНАА Је Лепшаа од Ночииии... и тоа го остава намерно да позвони уште малку сите да чујат како му звони транзисторот. Успут коментари “Кој ме бара, шо сака сеа, не те оставаат на мира.. “

Ај нека продолжи некој :)))
 
Член од
30 октомври 2008
Мислења
1.046
Поени од реакции
35
pa da vi kazam pravo i ovie se uspeshni....
nemozi sekoj seljak da bidi :toe:
 
U

UniqueGirl

Гостин
Толку ве изнасмеа, најверојатно се пронајдовте меѓу "фраериве"..
о.т:
-рока тапа песници на моб
-смкната фармерка, држ ме мајко се испосрав :)
-придеравање низ парк, вртење флаши,.. ја сум јебо =)
-има стотче у наовчаник, али вади иљадарка -му се може бе:icon_lol:
-стаа ручиња позади глаа и изиграва некој шмеќер :uvo:
-дрви у друштво дека ја ебе секоја втора
-зјапа типки од глаа до пети, и коментари од типот: мачее (со малце свирежи) за да се долови атмосфера :tapp:
-се стаа у марка патика, и ефтина фармерка,..тужно

Типична скопска сељачина..свака част на исклучоци:smir:
 

Аеродром

Faithful :)
Член од
15 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
256
Толку ве изнасмеа, најверојатно се пронајдовте меѓу "фраериве"..
о.т:
-рока тапа песници на моб
-смкната фармерка, држ ме мајко се испосрав :)
-придеравање низ парк, вртење флаши,.. ја сум јебо =)
-има стотче у наовчаник, али вади иљадарка -му се може бе:icon_lol:
-стаа ручиња позади глаа и изиграва некој шмеќер :uvo:
-дрви у друштво дека ја ебе секоја втора
-зјапа типки од глаа до пети, и коментари од типот: мачее (со малце свирежи) за да се долови атмосфера :tapp:
-се стаа у марка патика, и ефтина фармерка,..тужно

Типична скопска сељачина..свака част на исклучоци:smir:
Потполно се согласува,ја долови сликата на скопски сељак.Ќе додадам се врти со веспа низ маало и чека некое девојче да му рече да ме повозиш и после глуми шизик...
 

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
181
Ај да би ги доловам штипските "фраери" -
1 варијанта-Избричена глава напумпан ко на компресор строго затемнети стакла на кола ланец 4 прста и навечер со кола патролирање низ град.
2 варијанта-фармерка обавезно марка од шутка пудро 3 кила на лицето депилиран ОБАВЕЗНО(од глава до пети) по можност да е вла црна цвикера ко за швајц апарат обавезно со знакот на dior ili dolce на страната на цвикерата движење по одредена маршута за после да викат еј абе они таму одат таму можеш да ги најдеш дигнат до небо здраво поретко да ти каже и у кратки црти тоа...Да земеш да се самообесеш
 

serious

If you need me, whistle
Член од
6 февруари 2009
Мислења
147
Поени од реакции
10
:nesvest::nesvest::nesvest::tv::tv::tv:
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2: пот .. ова топ :vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom