Се радувате за успесите на другите?

  • Креатор на темата city
  • Време на започнување

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Нормално дека да.
Не само тоа додека стигнат до таму имаат моја целосна подршка.
И се гордеа многу со нив.
 
H

HITCH

Гостин
ДА кога ќе успее мојот пријател сум успеала и јас ако ми е прав пријател ќе се сети и на мене да ми помогне... а ако јас му помогнам за да успее уште ми е поубаво на душава
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
...да...на сите кои ги сакам..кога ќе го постигна она што посакале...кога ќе ја оствара целта..се радувам..хммм заш знам дека и они би се радувале кога јас би ја постигнала целта(барем повеќето) ...:helou:
 

TheBestTipster

Избраниот
Член од
8 март 2008
Мислења
2.387
Поени од реакции
97
Probuvam , ali so ima da se raduvam na necij uspeh ,koga znam deka toj/taa/tie mi ljubomorat na mojot uspeh ..
 
Член од
18 април 2008
Мислења
876
Поени од реакции
213
само на најдобтрите другари/ки вистински..а за другите ама баш ич не ме е гаље...убаво кажа типстер оди да и се радувам ако они (ќе)ми љубоморат на мене...неќам да правам лица...затоа само може да и кажам бравос и толку....
 

m.marko21

-STR8-
Член од
16 мај 2008
Мислења
1.177
Поени од реакции
75
да се радувам и сакам секој да постигне нешто убаво на што ќе се гордее:toe: а мразам љубоморни и завидливи луѓе:tapp:
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
да се радувам и сакам секој да постигне нешто убаво на што ќе се гордее:toe: а мразам љубоморни и завидливи луѓе:tapp:
Абе види секогаш не можеш да гледаш љубомора за некои луѓе како што гледаат со успесите на другите. Еве кај мене тоа дава инспирација и ја да се потрудам и ја друг успех да напраам. Тоа те движи па после тој ќе ти се радува тебе. И слично.
 
Член од
1 септември 2008
Мислења
768
Поени од реакции
18
Normalno deka se raduvam i toa mnogu,posebno ako znam deka e nesto slicno na nesto so mene mi se slucilo...
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Па се разбира , особено ми е мило кога некој близок постигнал некој успех, се додека моите најблиски и другари се среќни и јас сум среќен . :)
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Реално, за многу малку луѓе се радувам во врска со нивните успеси. Само за семејството, а вон него на сосема ограничен број на луѓе. Луѓе што ми се толку блиски, што се радувам ко на мене да ми се случило.

За останатиот дел од светот, сум рамнодушна во тој поглед.
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Да, кратко и јасно:

Се радувате ли за туѓите успеси?

Ве прават ли туѓите победи среќен? Дали вие сте среќни со успесите на блиските? Дали можат победите и успесите на вашите пријатели да бидат причина за среќа кај вас? Колку сте среќни кога вашите блиски победуваат, кога ти се среќни?
Кратко и јасно: ДА! Секогаш... Мило ми е исто колку што и на нив им е...
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Да. Доколку луѓето околу мене се успешни, а тоа ги прави среќни и ги исполнува, тогаш и ја сум среќен поради нив ... :wink:
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
176
Се радувам на успесите на тие што ги сакам, на семејството и на пријателите. За оние што не ми се блиски, не ми се ни значајни нивните успеси. За некои што успеале нечесно и незаслужено, не се радувам. А мразам повеќе од се` кога некој што “не го бива“ успеал со врски или од икс причини на сметка на оној што вистински заслужил да успее.
 

Jovannah

Smile me baby
Член од
11 февруари 2008
Мислења
584
Поени од реакции
50
Не само што се радувам туку и се гордеам.
Како мој успех доживувам успех на мојте блиски
 

Kajgana Shop

На врв Bottom