Се радувате за успесите на другите?

  • Креатор на темата city
  • Време на започнување

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
да многу...стварно се радувам за успесите на другите па и да се некои што не ги знам...ама ако успехот им фер...
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
41
Се радувам за сите успеси на луѓето кои ги сакам.
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Луѓе ако видите од моја перспектива сите се радуваме на туѓи успеси. Еве најобичен пример фудбал навивате за некој клуб еве ја Манчестер оваа година освои се и сешто и јас се радував, а тоа е нивни успех. Но ај ако идам како што пишале другиве да се радувам и на другари и слично, но некогаш имам и мала љубомора во зависност од тоа во што успеале, а ја можеби не сум успеал.
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Се радувам, ако ми се блиски.

Се радувам, ако се Македонци и направиле нешто големо за Македонија. Па нека е и мало, ама да направиле.
 
Член од
18 ноември 2007
Мислења
609
Поени од реакции
41
:helou:Најмногу се радувам на успесите на моите деца ,нивните фамилии,со еден збор на лугето што ги сакам. Али не ретко се радувам на успесите и на др. личности, кој ги почитувам. Некако се чуствувам многу поубаво кога сум опкружена со успешни личности .:smir:
 

cacikr

K@ŧ€ň©€ŧǾ
Член од
4 јануари 2008
Мислења
452
Поени од реакции
8
Се радувам за успесите на другите,а посебно на блиските-роднините и пријателите,а секако дека се радувам и за други кои не ги знам многу многу,затоа што не е важно дали ги знам или не,важно е дека успеале во нешто:smir:
 

Sk girl

Not Perfect
Член од
6 јули 2008
Мислења
431
Поени од реакции
15
Mi znaci premnogu srekata i uspehot na drugite licnosti.
Srekna sum koga se tie srekni, veruvam vo niv i srekna sum koga tie ke uspeat vo nesto so go sakaat.
Sakam koga se lugeto nasmeani, ispolneti i zadovolni so svoite uspesi...
togas edinstveno sum i jas srekna...
 
Член од
6 ноември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
44
Се радувам на успехот на тие што ми се блиски..На тие што ми се познаници не ме интересира и да успеат нема да знам..А за некој што ми е непријател не се радувам,ама не значи и дека сум љубоморна..едноставно не ми е мило...
 

^^Smiley^^

Broo Tal Smy Lee
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.045
Поени од реакции
25
Посебно, ако тој некој ми е близок многу се радувам.
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Jas se raduvam na moite uspesi da odnosno na moite uspesni shmekanja...ama najmnogu se raduvam na shmekanjata na moite najbliski znam da se raduvam kako za sebe taka i za drugite:)
 
Член од
15 април 2008
Мислења
27
Поени од реакции
0
Да....и тоа многу се радувам,секоја среќа и успех на некој друг ме прави и мене среќна!!!
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Да се радувам на блиските луѓе кои постигнуват успех,на тој начин тие се посреќни а тоа ме прави и мене посреќен :vozbud: ...кратко и јасно
 

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
да,,секако дека се радувам..и се обидувам да го следам нивниот пример хехехехех:je:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom