Се радувате за успесите на другите?

  • Креатор на темата city
  • Време на започнување

The_Freelancer

Хиперактивен интелект
Член од
7 октомври 2008
Мислења
438
Поени од реакции
16
Ako se raboti za uspeh na clen od mojata familija, togas normalno deka ke bidam srekjen, a uste povekje ako znam deka i jas sum imal moj udel vo toj uspeh, a inace uspeh na nekoj prijatel so znam oti utre moze da mi svrti grb ako toj/taa se osetat zagrozeno vo bilo koja smisla, (a da bideme realni takvi raboti se desavaat 24/7) pa bas i ne osekjam nekoja srekja....da ne bidam svaten pogresno, odamna si ja pominav fazata koa bev ljubomoren i zavidliv, sea ednostavno sum cool.:D
 

kapetan

Не сум дебел. Стомакот ми е 3D!
Член од
4 октомври 2008
Мислења
966
Поени од реакции
535
da se razbira deka se raduvam na uspesite na drugi licnosti posebno ako e nekoj so mi e mil...drag.... i vi pozeluvam na site uspeh:salut:
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
Не сум од оние кои покажуваат завист при среќа на другите. Искрено се радувам за успехот на другите, а зошто да не се радувам, посебно за поблиските, белки и тие еден ден ќе се радуваат за моите успеси.
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Доколку го заслужил да..баш ми е мило
ама некој со лага да успее..тогаш не му завидувам туку го жалам
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Доколку го заслужил да..баш ми е мило
ама некој со лага да успее..тогаш не му завидувам туку го жалам
Комплитли агрии :)
Има луѓе кои што успеваат затоа што ги бива за тоа што го работат и за таквите луѓе викам едно БРАВО!
Но за оние кои успеваат со лаги и превари посакувам никогаш да не почувствуваат корист од нивниот успех (злобен сум нели?) :)
 
Член од
23 септември 2008
Мислења
159
Поени од реакции
13
Se raduvam na uspehot na lugeto sto gi sakam pogotovo ako jas so bilo sto sum doprinel za toj uspeh,so sto sekako ne si go pripisuvam uspehot.Za ostanatite sum ramnodusen a mozebi i malku zavidliv
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Да бидам искрена не:toe:Добро сеа се разбира дека се радувам на успесите на блиските и им посакувам се најдобро.Не сум им љубоморна на другите кои постигнале успех мило ми е за нив но сепак не сум радосна...
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Се радувам на туѓи успеси само ако не се на моја сметка добиени.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Највеќе се радувам кога ќе му помогнем на некого да успее во нешто.
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Оние што заслужено успеале во нешто ми представуваат пример како и јас да стигнам до саканата цел. Но оние лугуши што секогаш добиваат се во животот на сметка на други неможам да ги поднесам.:salut:
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Се радувам кога гледам дека другите околу мене се среќни. Успехот на мој близок, претставува и успех за мене. Се додека знам дека е така, знам дека сум несебична личност.
 
Член од
26 јуни 2008
Мислења
79
Поени од реакции
3
да,да убаво е кога гледаш дека сите околу тебе напредуват ти дава мотив и сила да продолжиш по нивните стапки.патем ми помогна да сватам нешто важно во мојот живот
 
Член од
11 јануари 2009
Мислења
68
Поени од реакции
0
Кога некој оди нагоре и напредува мене ми е драго не сум тип кој е љубоморен.
 
Член од
15 мај 2008
Мислења
83
Поени од реакции
2
Среќен сум кога блиските победуваат и успеваат, но мислам како и секој нормален човек, кога јас ќе успеам и победам многу сум посреќен. Ако јас сум придонел во успхот на блискиот се чувствувам прилично среќно. Но морам да напоменам дека никогаш не се забележува, и многу тешко искажувам чувства.
 

lile_rock

Олд сКул...хD
Член од
22 јуни 2007
Мислења
902
Поени од реакции
7
Се радувам на туѓите успеси затоа што кога луѓето околу мене се среќни и јас се чувствувам среќно..Дури некогаш повеќе се радувам за туѓите успеси одколку за своите..а најмногу ми е мило кога и јас ке придонесам со нешто во нечиј успех. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom