Се радувате за успесите на другите?

  • Креатор на темата city
  • Време на започнување

}I{BuTtErFlY

You want ME
Член од
21 февруари 2006
Мислења
765
Поени од реакции
14
се радувам...се соживувам со нив...се гордеам со нив:pipi:
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
да се радувам на успесите
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Секако дека се радувам, ама на најблиските со мене и моите поверни другари/ки. За останатите само ми е мило за нив, не се замарам до толку.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Се радувам, ја споделувам радоста со нив, среќни сме заедно, но само под еден услов. Да знам дека среќата и успехот се резултат на нешто легално и заслужено, а не на нешто заработено нечисто и направило штета на другите. Како личност не можам да се радувам на штета на другите, да знам дека додека едниот се радува, другиот незаслужено страда.
 

FrEaKy GiRL

...FaLLeN AnGeL...
Член од
20 јули 2007
Мислења
623
Поени од реакции
28
Да се најде некој со кого можеш да ја поделиш сопствената среќа е мн. голема реткост...Не сум зајадлива личност, иако живеам во општество оиколена со мн. такви...Се радувам кога некој мој близок,било да е од семејство, или од друштво ќе успее во нешто, што знам дека него/неа ќе го направи тоа среќен/на...Неговата/нејзината среќа е и моја среќа! И нејзиниот/неговиот успех...мене ме прави горда! Едноставно..сакам се во животот да споделам со некого, и сакам да споделуваат со мене!:smir:
 
Член од
18 септември 2007
Мислења
2.547
Поени од реакции
33
Се радувам на успесите на најблиските.
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
534
Се радувам на успесите на другите а особено на блиските, и помагам на блиските да дојдат до некој успех и тоа ме прави среќен.
 
Член од
20 мај 2007
Мислења
1.139
Поени од реакции
153
На тие што ги сакам и ми значат, се радувам исто како на свои успеси и радости, а и се правам за да стигнат до нив...
 
Член од
8 август 2008
Мислења
73
Поени од реакции
0
радосно е чувството кога се радуваш без разлика дали таа радост е твоја или нечија. Тоа е најздравиот начин со кој задоволството во нас се храни и расте- во секој случај е гуд филинг.
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
да и секогаш се трудам да бидам доста искрен во честитката , искрен во смисол - да корегирам некаде каде што малце погрешиле или се забуниле или просто ќе било подобро на "различниот" начин .

нормално кога некој / а ти е мил , драга личност - дека ќе се радуваш на тоа што направил нешто - за гордеење , пофалба !
 
Член од
29 август 2008
Мислења
91
Поени од реакции
0
Da se raduvam i toa mnogu bidejki sakam koga nekoj ke e srekjen a posebno nekoja moja draga osoba.... mnogu sakam da napravam nekoj srekjen i da vidam kako se raduva toa e posebno no sepak se raduvam na uspeh na nekoj drug sto mi e drag
 
Член од
28 април 2007
Мислења
478
Поени од реакции
15
Да бидам искрена не на сечиј успех. Се радувам на успесите на оние личности кои ми се драги. Не мора да значи дека ми се блиски тие, но едносавно делуваат на мене позитивно. Се радувам и на успесите на блиските додека кон сите други преостанати останувам рамнодушна.
Исто... Како и да е 70% од среќата ми е кога другите се среќни тоест личностите кои ми се драги :smir:
 
Член од
13 февруари 2008
Мислења
231
Поени од реакции
160
Pa normalno nekogas povekje nego za sebe... Bas mi e milo koga drugite okolu mene se srekjni togas i jas sum srekjen na nekoj nacin ,ama normalno moras i sebesi da se gledas ne samo drugite zoso povekje od normalta ako pomine toa vekje e naivnost i ziveenje na tugj zivot... :):vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom