SOAD_f
Поени од реакции
18

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • Епа погледај го граѓанскиот закон на Бугарија, вака не можам за бугарски закон да и кажам. Кај нас може, а за таму не знам.
  Општо мислам дека адвокативе работат на процент од предмет, кога станува збор за наплаќање пари од предметот, а во кривични предмети се договараш. А исто така, има и тарифник за пишување поднесоци, присуствување на рочишта. Тужбите се од 1000ден. па нагоре, одложување рочиште е околу 3000 ден.и така. Ако треба нешто прашај . Поздрав.
  Г
  јоцо и логикс ќе се чекале на чешмичката... дај построј ги децта негде сите заедно да се збераме и да одаме... и аддни ме на мсн да не га тупаме по пораки на прфилите, kuzmanov_boris[at]kabelnet-tv.com.mk
  Г
  сегде ми одговаре бе... :)
  У Бугарија студираш, ак не се лажам? :) Как студиите/живото тама? :)
  Јас некни исплаших се :) Викам одминах га верица, и после ќе вика не ја познавам, или па ја милето ного важен :)
  Абе некни у неделата некој ми кажа здраво а јас не ни видех кој е, и завртех се и таа момичката на тебе ми залича, и мислаах ти си. Викам ја одминах ја :uvo:
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom