Се радувате за успесите на другите?

  • Креатор на темата city
  • Време на започнување
Член од
23 август 2008
Мислења
1.755
Поени од реакции
264
Ако ми се мили луѓето ДА, искрено се радувам, исто како да се работи за мој личен успех.
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Офкорс. Особено за шмекериците. Коа ке ми прати порака на телефон дека го положила испитот и дека за тоа сум заслужен јас пред два дена шо сме се шмекнале на пешачки. Мислам...како да не ми се разнежни срцево.
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
За блиски личности секогаш и никогаш не сум љубоморен, а за некои од пм па знам да бидам и љубоморен.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.516
Поени од реакции
33.694
Да. На сограѓанецот ми, Пандев. :cuc:
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Ако е поштен успехот, се радувам на кој било.:smir:
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
се радувам нормало за успесите на блиските луѓе, исто како да се мои успеси се радувам. па сигурно нема да се радувам за успехот на комшијата што не правам муабет 7-8 години :toe:
 
Член од
17 март 2009
Мислења
194
Поени од реакции
22
poveke se raduvam na tugite uspesi nego na moite,koga stanuva zbor za moite mi e milo no sepak pak si vikam deka mozelo i poveke,pa ubavo e so dobri misli na nekoj da mu go cestitas uspehot,poubavo e za tebe,covek iskreno ke gi svati iskrenite cestitki....
 

~angela~

mladiot matematicar
Член од
29 август 2008
Мислења
226
Поени од реакции
25
Srekna sum poradi moite bliski ako imaat nekoj uspeh, no sekako deka i oni se srekni na moite uspesi.....taka da nikogas ne sum zaviduvala i nemam namera da zaviduvam na nekoj, osven da cuvstvuvam ne iskrenost ako nekoj uspeh go dobie bez opravdana pricina, bez da se zagrizuval mn dali nesto ke postigne ili ne...takvi uspesi ne komentiram
 
H

^HITMAN^

Гостин
Да, се радувам. Доколку честат во кафана уште повеќе се радувам.:vozbud:
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
За некој кој ми значи многу сум среќна да успее во тоа што најмногу го сакал и да има убав живот.Нормално не можам да мислам лошо на моите најблиски и другарки/другарки.А за оние кои не ги познавам сеисто ми е.Не сум љубоморна ако се квалитетни луѓе нека успеат но не ми значи нивниот успех многу.
 
I

InF3cTeD

Гостин
Доколку е некој мој близок или некој кој ми значи во мојов живот се радувам,а тоа се должи бидејќи таа личност вложила труд и напор за да го постигне тој успех.
 

Марко!

Алфа
Член од
6 февруари 2010
Мислења
272
Поени од реакции
14
Се радувам...



посебно ако после следи частење.
 
S

StereoLove

Гостин
Да,секако дека се радувам на тој начин и тие се срекни а и јас:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom