Се радувате за успесите на другите?

  • Креатор на темата city
  • Време на започнување

Кент

Професионалец
Член од
16 февруари 2010
Мислења
255
Поени од реакции
15
највеќе се радувам на тоа! Повеќе се радувам на успесите на најблиските отколку на моите! Мерак ми е кога некој ќе успее :)
 
Член од
20 февруари 2010
Мислења
67
Поени од реакции
2
Се радувам на успесите на другите.Мило ми е кога некој ќе успее во нешто.
 
Г

Господ

Гостин
Понекогаш се фаќам себеси во ваква положба.
Онака не знам зашто али мило ми е:uvo:
 
M

M del Mar

Гостин
Офкорс, пред се најмногу ми е мило за успесите на најблиските и за оние кои што ми значат, па потоа за другите, ваљда...
 
Член од
26 јануари 2010
Мислења
908
Поени од реакции
185
Зависи за кого,на пример за најблиските и за некои кои ми значат да се радувам.......
 
G

GoddessOfRock

Гостин
Во никој случај! Ако е успех на некој од најнајблиските ќе се радувам, ама не другите шо знам... Сеедно ми е. Најмногу се радувам на моите успеси!
 

pHiLLiPcHo

Шушљак
Член од
26 февруари 2009
Мислења
892
Поени од реакции
68
Највеќе се радувам на мојот најуспешен македонски каратист и најдобар другар иван :).Кога ќе ми текне дека е прв на балкан,трет во европа,и петти у свет се гордеам со него:smir:
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Многу! Дури умеат и солзи да ми дојдат...
 
Член од
24 февруари 2010
Мислења
60
Поени од реакции
5
Јас се научив да се радуам за другите пред кусо време.

Размислував дека нишо лошо не добивам од тоа и со време станав подобар другар. :)
 

iggo_s

.. sangre blanca en mis venas!
Член од
30 јуни 2009
Мислења
1.389
Поени од реакции
1.077
Зависи чиј е успехот, ама.. да, у повеќето случаи се радувам.
 

АМБРОЗИЈА

случајна минувачка
Член од
22 декември 2008
Мислења
351
Поени од реакции
74
Порано не толку многу,ама сега да ,сега кога сфатив дека некои луѓе неизмерно ги сакам ,поважни ми се нивните успеси отколку моите ,а истовремено повеќе ме боли мене кога на нив ќе им се случи нешто лошо ,затоа што понекогаш се чувствувам како дел од некои луѓе и се сметам и за одговорна за некои работи што им се случуваат. Успесите на брат ми,на родителите ,на мојот дечко, на другарките , на некој начин се и мои затоа што кога се среќни ,тоа автоматски ми го пренесуваат и на мене,а и искрено уживам кога ги гледам насмеани,среќни и подготвени за нови предизвици.
 

Ошо

I like to disturb people.
Член од
23 септември 2009
Мислења
73
Поени од реакции
5
Се радувам...



посебно ако после следи частење.
Респект...

Или ако имаш полза од тој успех ... Добро сега мора лице да се праи лице у моменти али ...
За тие успеси тој што ги постигнал ке си се радува
 
Член од
13 март 2010
Мислења
24
Поени од реакции
0
кратко да рецам ,,да,, зошо да не , сакам секој да биде добар
 

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
ДА! Се радувам и тоа многу:pipi: Посебно ако ми е и некој близок, ми претставува посебно задоволство и чувствувам како мене да ми се десило тоа. Па уште и ако долго време се спремало тоа и излезе како што треба...радости.:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom