Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Дали има некоја опција некако да префрлам броевите од еден телефон на друг. мислам цел именик.. преку usb или нешто др.
 
Член од
28 јануари 2009
Мислења
8
Поени од реакции
4
дали има некој искуство со Sony PSP hacks, ми треба помош, ако знаете таков кажете.
 

Алексич

I'm LeGenD!
Член од
13 јули 2008
Мислења
567
Поени од реакции
23
Дали има некоја опција некако да префрлам броевите од еден телефон на друг. мислам цел именик.. преку usb или нешто др.
Зависи што телефон имаш.
Земи префрли го сите броеви на сим картичката и потоа повторно префрли си ги на телефонот, најлесен начин.

Пиши што телефон имаш.
(Ако имаш нокиа, може преку Pc suite.)
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Зависи што телефон имаш.
Земи префрли го сите броеви на сим картичката и потоа повторно префрли си ги на телефонот, најлесен начин.

Пиши што телефон имаш.
(Ако имаш нокиа, може преку Pc suite.)
Од Сони ериксон на нокиа Xpress Music. Ке пробам ке видам преку PC SUITE ако не биде ке мора ...copy to sim/copy to phone :tapp:
 

Алексич

I'm LeGenD!
Член од
13 јули 2008
Мислења
567
Поени од реакции
23
Најдов една програма ама можеш да префрлуваш само на телефони кои имаат симбиан.

Најлесен начин:
-Mark all contacts->Copy to sim card
Потоа ја ставаш картичката на нокиата и
-Mark all contacts->Copy to memory phone

Тоа се работи за 30 секунди, од тоа полесно здравје(радово).
:toe:
 

Сандар

Heartagram's child
Член од
27 ноември 2008
Мислења
168
Поени од реакции
2
Имам Nokia 6300...и пред некој ден ми падна..сите слики музики фајлови со ми беа у телефонот ми се избришаа...и сеа ко како го купив нов...нишо нема на него...:nesum:

Дали може некако да ги вратам сите тие фајлови шо ми беа?:toe:
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Имам Nokia 6300...и пред некој ден ми падна..сите слики музики фајлови со ми беа у телефонот ми се избришаа...и сеа ко како го купив нов...нишо нема на него...:nesum:

Дали може некако да ги вратам сите тие фајлови шо ми беа?:toe:
Најверојатно не. А кај ти беа фајловите? Ако ти биле во меморијата на телефонот опростисе од сликите и музиката. А ако ти биле на мемориска, можеби мемориската изгубила контакт со телефонот, а фајловите си стојат сеуште во неа.
 

-IVANA-

Lady Marmalade
Член од
26 август 2008
Мислења
278
Поени од реакции
1
Dali moze nekoj da mi objasni kako se prefrlaat sliki,mp3 od kompjuter na telefon preku bluetooth adapter! Obratno znam, ali vaka ne...
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Dali moze nekoj da mi objasni kako se prefrlaat sliki,mp3 od kompjuter na telefon preku bluetooth adapter! Obratno znam, ali vaka ne...
Би требало да го имаш ова



клик на кругот портокалов ќе те најде ... клик двапути на телефонот ќе ти се појават фолдерите од телефонот и ставај каде сакаш :helou:
 

-IVANA-

Lady Marmalade
Член од
26 август 2008
Мислења
278
Поени од реакции
1
da ama fintata e sto ne mi se pojavuvaat folderite...
A inace istoto toa go imam
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Ај тогаш стави нешто и види кај ќе ти стигне ... бајдвеј што телефон имаш ?
 

-IVANA-

Lady Marmalade
Член од
26 август 2008
Мислења
278
Поени од реакции
1
Od telefon na kompjuter mozam da prenesam taka sto mi se zacuvuvaat vo C:\Documents and Settings\ivana\My Documents\Bluetooth\inbox
A telefonot mi e vodafone 533
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Od telefon na kompjuter mozam da prenesam taka sto mi se zacuvuvaat vo C:\Documents and Settings\ivana\My Documents\Bluetooth\inbox
A telefonot mi e vodafone 533
Добро тоа да ... ама од пц на мобилен коа ќе префрлаш кај ти стигнуваат во мобилен ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom