Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
знае некој страна со можам да префрлувам песни,слики... на телефон?
Значи преку страна не можеш да префрлуваш слики и песни, за тоа ти треба соодветен драјвер од мобилниот.
Ако мислеше да симнуваш песни и слики кои подоцна ќе ги префрлиш во мобилен една од подобрите страници ти е zedge.net
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Вчера ми се истури сок на бирото, а тука имав и мобилен Моторола L6.
Е сега, влезе сок и во мобилниот малу, и после два часа ми се исклучи телефонов.
Сега не ми се уклучува веќе. Помина еден ден од дешавката, имат чаре за ова или немат? Да се носи на поправка или можам дома сам свој мајстор некако?
однеси го на сервис, треба специфична опрема како нитро и ултразвучни кади за да се исчисти корозијата која прави спој.
 

KaZaN89

шуруп мајстор
Член од
2 јуни 2006
Мислења
193
Поени од реакции
25
ај едно здраво прво...

иам Samsug D900i, па да ве прашам...да не знае некој како да го подесам за Е МАИЛ? конкретно за ХОТМАИЛ?

и коа сум веќе тука...да не знае некој каде и за која цена можам да набавам TV OUT кабел за него?

:toe:
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
за е маил ти требат поп3 и смтп серверите

pop3.hotmail.com
smtp.hotmail.com

а тв оут за џабе пари ке даваш оти не вади на фулскрин туку како што е екранот на телефонот само висината е фул а ширината не
 

KaZaN89

шуруп мајстор
Член од
2 јуни 2006
Мислења
193
Поени од реакции
25
за сервериве знам...него штом се конектирам...днс еррор и слично ми јавуе...има нешо шо се подесуе... PROXY, DNS... и такви работи.. тоа ме буни...

:toe:
 

gangi

Soad for Life
Член од
7 јуни 2008
Мислења
85
Поени од реакции
1
здраво.би сакал да знам од некој корисник или некој што се разбира за сони ериксон Т700....фала однапред :D
 

gangi

Soad for Life
Член од
7 јуни 2008
Мислења
85
Поени од реакции
1
Што ти треба пиши ќе најдеме решение :helou:
онака општо дали е добар некои проблеми да се јавуваат...софтверски нешто..не се разбирам...па сакам да знам дали вреди да се земе?
 

^рЕтАрДиРаН

error: Invalid Title
Член од
14 август 2007
Мислења
292
Поени од реакции
0
:( Купив Самсунг P520 Џорџо Армани. Се е убаво, телефонот е кул ама имам еден проблем: Кога сликам, сликата излегува ок, но потоа станува многу бледа. Пробав да го оправам на секој начин (во опциите) ама не бива :( Дали има лек или телефонот е расипан? П.с Ако има некоја веб страна за доњнлоад на теми за P520? :nesum:
 
Член од
4 септември 2008
Мислења
39
Поени од реакции
3
Имам Моторола W180 и неможам да најдам драјвери за промена на софтверот или додавање на музика за звонење.Пробав со Mobile PhoneTools 3.0 ама неможе да го пронајде моделот на телефонот.Ајде HELP!
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
9
Поени од реакции
1
Vaka sea... Ja sakam da prasam kako mozam da si preinstaliram softver na mojot iPhone 2G sam? Ako e voopsto vozmozno? A ako nemozam sam, dali ima nekoj koj moze da mi go preinstalira... I da prasam kako moze da krakuvam ili dali moze nekoj seedno, za da mozam da simnuvam stvari od apple store besplatno zasto mi kazaa deka e vozmozno, no za toa mi baraat 700 den, a da bidam iskren i ne mi se davaat :D
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
693
Поени од реакции
10
imam nokia 6650 i koga gi stavam onie animiranine temi na dispjejot voopsto ne mrdaaat,care ima?
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
imam nokia 6650 i koga gi stavam onie animiranine temi na dispjejot voopsto ne mrdaaat,care ima?
сакаш скрин сејвер во .swf формат ор?

и дали тие теми се орг. за него? или само компатибилни од др. телефон

Vaka sea... Ja sakam da prasam kako mozam da si preinstaliram softver na mojot iPhone 2G sam? Ako e voopsto vozmozno? A ako nemozam sam, dali ima nekoj koj moze da mi go preinstalira... I da prasam kako moze da krakuvam ili dali moze nekoj seedno, za da mozam da simnuvam stvari od apple store besplatno zasto mi kazaa deka e vozmozno, no za toa mi baraat 700 den, a da bidam iskren i ne mi se davaat :D
прекини веќе!
те молам!

Имам Моторола W180 и неможам да најдам драјвери за промена на софтверот или додавање на музика за звонење.Пробав со Mobile PhoneTools 3.0 ама неможе да го пронајде моделот на телефонот.Ајде HELP!
има различни верзии на pcb на тој телефон, секој користи различни драјвери.
контакт пм, ќе ти помогнам - неможам јавно да давам драјвери затоа што се водат како пиратерија.

:( Купив Самсунг P520 Џорџо Армани. Се е убаво, телефонот е кул ама имам еден проблем: Кога сликам, сликата излегува ок, но потоа станува многу бледа. Пробав да го оправам на секој начин (во опциите) ама не бива :( Дали има лек или телефонот е расипан? П.с Ако има некоја веб страна за доњнлоад на теми за P520? :nesum:
а дали истите слики на компјутер кога ќе ги извадиш испаѓаат бели?

ако е така тогаш *2767*3855# ќе го реши твојот проблем, но и ќе ти избририше се од податоци.
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
693
Поени од реакции
10
сакаш скрин сејвер во .swf формат ор?

и дали тие теми се орг. за него? или само компатибилни од др. телефон


vidi vaka siminjam tema od zedge za nokia 6650 ja instaliram na telefonot se si e ok posle toa ja setiram temata se vklucuva se ubavo. se vrakas nazad i na primer ako imaa saat napred na pocetokot koj treba da mrda kaj mene ne mrda, isto taka sliki vo gif. format koga ke gi uklucam vaka preku galery mrdaat ama ako gi stavam za wallpaper voopsto ne mrdaat.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
сакаш скрин сејвер во .swf формат ор?

и дали тие теми се орг. за него? или само компатибилни од др. телефон


vidi vaka siminjam tema od zedge za nokia 6650 ja instaliram na telefonot se si e ok posle toa ja setiram temata se vklucuva se ubavo. se vrakas nazad i na primer ako imaa saat napred na pocetokot koj treba da mrda kaj mene ne mrda, isto taka sliki vo gif. format koga ke gi uklucam vaka preku galery mrdaat ama ako gi stavam za wallpaper voopsto ne mrdaat.
Ај види дали ти се инсталира уште едно програмче не ми текнува како се викаше да бидат анимирани темите ... мора и тоа да работи во позадина да мрда темата :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom