Пост на кој сте се изнасмеале

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.653
Поени од реакции
9.236
... не ми се верува дека ова може женска особа да напише!!! :pos:

не знам што се цртите на крајот на реченицата!
Според нејзиниот коментар можам вака бесно да погодам дека има преку 100 кила дотичната :ROFLMAO:
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.235
Поени од реакции
18.695
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.673
Поени од реакции
10.000
Не мом поќе, готово. :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos:

Ех ќерата бре.
Ќе ме тераш да се враќам од германија сега. Превентивно де, може не се работи за мојата.
ЕДИТ:

И нормално царот после искоментира:
Абе другар ,јас да земам да отварам теми за тоа што се имам поминато мажени,верени,разведени,две сестри,мајка и ќерка,............ќе паднеше форумот на една година.
:pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos:
ќе ме умрите вие мене.
 
Последно уредено:

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.095
Поени од реакции
84.753
Изгледав два филма во авион за време на лет, не можам да ги оценам објективно затоа што не се гледа филм така, мене филмовите ми беа топ затоа што ми се погоди летот: комфор, ручек, вино, па сладолед, па сок од портокал, па кафе, па уште вино... кога ќе се сетам ми доаѓа пак да летам, на Викенд кај Берни би му дал десетка во тие услови :pos:

Енивеј, се работи за Napoleon и Killers of the Flower Moon.

За првиот океј, разбирам дека има историски недоследности, некои сцени се хаотични, посебно првата третина од филмот нема темпо, нема хемија. Но некои сцени ми оставија силен впечаток, како на пример битката со Русите и разводот на Наполеон и Жозефина, како и последната сцена која наликува на сцената на Марлон Брандо кога умира Дон Вито. И глумата на Жоакин Феникс секако, не личи на Наполеон ама јак глумец, нек с'ибе векот.

За вториот би рекол на кратко две работи:

Првата е дека ликот на Ди Каприо е одлично напишан, вистински секојдневен мал човек, алчен, дволичен, навидум изгледа како „го знаевме добар човек беше“ а во него крие мал милион фрустрации и неисполнети желби и само прашање на време е каде и кога ќе направи беља.

Втората е дека Скорсезе кој е малечок по раст веројатно има и мало куре
Неспремен ме фати овој дел од review-то :pos:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.095
Поени од реакции
84.753
Crop-ни го барем.
Делот за Скорсезе, не курето.
Не, не, мора вака да се долови истиот плот твист што и мене ми го имаше
Си читам нормален ривју, постче, ова она и оп....кур на 81 годишен маж :D
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.394
Поени од реакции
58.255
:pos:

Mal Recap od svadbata na stek:

U kola bevme ja, cekic, mario i vasilj

Go utnavme patot do krusevo zaso bas kaj so vrtevme sme zemale ja opravavme sredinata na Anglija, toj taka ke igral toj vaka, talkav po sela koi ne videle kola.

Trolot zaspa, hrcese ko vol u kola, se razbudi u sred muabet za fudbal i odma prasa dali toj nekoj so go zborevme bil od norveska ili svedska. Bog da cuva od covek.

Stigame u Krusevo gleame svadba pred nas, igraat peat vikame ooo eve gi i nie so niv od kola svirime peeme ... druga svadba bilo, sme utnale.

Stek ni dae gps od kukjata na zenata mu, ne odnese google maps na grobista, bukvalno, rekov ako ne trola i namerno vaka smesno e deka i onaka bevme umreni so 2 saati spienje pa mosh se upokoime, ama ne trolal, ali na 20m bese kukjata pa ova nesto poebalo.

Trgnavme nakaj crkva u krusevo so drugive koli vikame aj bar ova nema da go utneme .... go utnavme. Vlegovme u pogresna crkva dole u centarot a toa nagore udzum bilo, kako ... ni samite ne znaeme, pesh idevme voda tecese od nas. Vasilj i mario se smeea mnogu u crkva so solzi so sve gi izbrkav glumev seriozen ali gospodin eden do mene primetiv mravka kako mu znee po kosula i vrat pa morase malce da se posmee coek tuka. Mu ja trgnav bar ama cekav mario da doe da mu ja pokazam.

Na vrakjanje lapav kazna od dzandari, 10e ako sum platel odma, 20 min go praese zapisnikot sakav 50 da mu dadam samo da ne zamara so procedurite.
Kako i da e opravdano, Urko Verstapen.

120 gajbi praski kupivme od Rosoman.

Ne jadam vise gomna za majka mu na stek, tolku bese.

Na masa u Potkovica bevme so Klipce i Peja.

I Sladoledzija bese na svadbata ama ne padna druzba so nego, urlase on na drugata strana.

Klipce i Vasilj stanaa najbolji drugari, mosh Klipce sledna nedela da izvadi clenska od sds, nema da sum iznenaden.

Se napraivme hronikite na Ridik, ja najmalce do dusa, ipak vozev i dosta mi bese edna kazna za denes.

Ozhneavme na jali jali ko pravi interaski gospoda. Made in Romania

Neka mu e cestito na komradot stek u bracnite vodi, muski izdrza denes.

Forza Inter

 

Kajgana Shop

На врв Bottom