UEFA Euro 2024 (Европско Првенство)

Кој?


  • Вкупно гласачи
    112
  • Гласањето е завршено на .

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.129
Поени од реакции
18.062
Ужас Франција. Срамота ќе беше да одат во финале. Ама што е право играа со тешки противници. Холандија, Белгија, Португалија, Шпанија.
За разлика од педерите англиски.......
И со лесните баш не им одеше, значи не е до противниците. Слаби беа Франција генерално, треба да се задоволни со полуфинале.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.526
Поени од реакции
12.372
Килиан нека се прибере и нека почне со фудбал да се занимава.
 
Член од
14 август 2022
Мислења
1.215
Поени од реакции
1.446
Најзаслужено ќе е Шпанија да освои, само гнидите англиски да не освојат.
Нема појак тим/клуб од шпанските кога се работи за посед и контрола на игра, во второ полувреме дури и рутински одиграа против една јака репка како Франција.
 
Член од
10 јули 2018
Мислења
1.404
Поени од реакции
2.225
Срамота од утакмица, само еден тим играше тука. Мене ме фати срам што изиграа црнциве. Без жар, ниту една акција, ниту еден саглам пресинг врз одбраната на Шпанциве.

Дешамп е брука. После бламот со Швајцарија и на Светско го почастија со уште еден нов договор, а Зидан им беше слободен. Па и одбраната што има беше најдобра и таму беа дупка.

Ајде и ти Мбапе капитену мрш назад во Париз на врата до врата да делиш пенкала за Макрон. Два месеци има изиграно добри во кариера он ке ги наследел Меси и Роналдо. 25години начукал у газот кај дојде во Реал как се запусти да смета во нападот само.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
9.022
Поени од реакции
24.951
Не гледам како Англија или Холандија би претставувала закана за играта и тимов на Шпанија.
 
Член од
7 јули 2013
Мислења
1.675
Поени од реакции
10.972
Родри треба да е играч на турнирот и добитник на балондор. Абнормално јак играч, да играш на вакво ниво цело сезона во ПЛ, ЛШ, ФА и сега на Еуро е за секоја почит, и тоа цела сезона е стартер, Пеп само него не може да го одмара затоа што презначаен и нема достојна замена за него. Играчиште!
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.841
Поени од реакции
10.601
Остануваме на МРТ да ја слушаме оваа фудбалска посластица со Драги Канатларовски Цапар.
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.801
Поени од реакции
9.452
Шампион ќе биде некој од група Б и не мислам на Албанија туку на останатите... Моја желба би сакал да ги видам хрватите во финале доколку имаат капацитет да издржат до таму.
Леле постов колку ми е прецизен... Да надополнам... Шпанија - Холандија финале и нормално Шпанија шампион. Кој не веруе нека види у анкета за кого имам гласано ;)
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.265
Поени од реакции
5.133
Мене не ме импресионира Шпанија ни против Германија ни против Франција.
Денес имаа 5 минути и толку, Франција ги имаше посериозните шанси.
Овие само продаваа, а Франција никаков пресинг. Двајца трчаат, тројца гледаат.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.811
Поени од реакции
111.406
После толку години гледање фудбал, греота е вакво нешто да напишеш. :coffee:
Баш би сакал да дојде у Милан па да кинеш живци со него. Мората е лик за кој се свртени преку 250м за трансфери, божем за Агуеро се работи а не за подвижен офсајд од играч и зицераш. Еден обичен просечен лик и ништо повеќе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom